Etki alanı parçası olarak yalnızca üst düzey etki alanı olan bir e-posta adresiniz olabilir mi?


33

Soru başlığı hemen hemen soruyu kendi başına içerir, ancak bir örnek olarak:

Bunun yerine gibi bir adres sahip bob@example.com(burada exampleolduğu TLD'nin alt alan com) Eğer böyle bir e-posta adresi olabilir sky@netalanı kısmı sadece oluşur, netaynı zamanda bir TLD olur?


Yanıtlar:


41

Bir TLD sahibinin MXTLD bölgesinde kayıt eklemesi teknik olarak mümkündür .

Bu, onların gibi e-posta adreslerine sahip olmalarını sağlar bob@example.

Bununla birlikte, bunu yapmak çok yaygın değildir ve yalnızca böyle bir e-posta adresinin sorunlara neden olabileceği birçok durum olduğunu hayal edebiliyorum (bu adresleri kabul etmeyen e-posta adresi doğrulaması vb.).

İşte şu anda MXkayıtları olan bir TLD örneği :

tt.           86400  IN   MX   1 ASPMX.L.GOOGLE.COM.
tt.           86400  IN   MX   10 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM.

5
Buna karşı bir ICANN politikası olduğuna inanıyorum, ancak web sitesinde bulamadım. (Ayrıca "ber @ se" adlı bir e-posta adresi olduğuna dair belirsiz bir hafızam var, ancak 90'ların başında başladığımda bana söylenebilecek bir efsane olabilir ...)
Jenny D Reinstate Monica

27
Yeni gTLD'lerde üst düzey MX kayıtlarına karşı bir yasak olduğunu biliyorum, çünkü teknik onay sürecinde bunun için kod sınamasını kişisel olarak yazdım. İhtiyacın çok miktarda kayıt evrakında gömülü olduğundan şüpheleniyorum. Yeni TLD gün doğumu döneminde bir MX kaydının eklenmesiyle biraz daha karmaşık hale geliyor ("asla kamuya açık olacağını düşündüğünüz bir isim kullandınız") uyarı verileri) ve elbette eski gTLD'ler ve ccTLD'lerin ICANN'leri görmezden gelmek için daha fazla özgürlüğü var görüşler.
Calle Dybedahl 12:15


1
@sleske düzenleme biraz anlamsız görünüyor, bugün hala MX kayıtları var.
Håkan Lindqvist,

1
@ HåkanLindqvist: Üzgünüm, benim hatam. MX kaydı döndürmeyen bir digarama yaptım a.root-servers.net. Ancak, diğer sunucu bunları döndürür. Öyle görünüyor ki
DNS'i
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.