Tail -f logfile eşdeğer uygun Windows?


30

Windows'ta buna uygun bir alternatif var mı? Bunu her zaman Linux'tan özlüyorum. Ve hayır, Cygwin veya başka bir bash limanı "uygun" olarak düşünmüyorum. :)

Ya komut satırından yapacağınız ya da bir pencerede açacağınız küçük bir uygulama. Temelde onu da durdurabilmem gerekiyor, bu da günlük dosyasını etkilemeyecek, ancak arabellek içinde gezinmeme izin verecek.

Yanıtlar:


18

BareTail , özellikleri ve hafifliği arasında mükemmel bir denge sağlar. Vurgulama beni saatlerce kurtardı.

ekran görüntüsü


14

Seçenekler:

  1. unxtoolstail dahil olmak üzere bir liman içerir -f.

  2. PowerShell , aynı işlevi gören dosya sistemini kullanırken get-contentekstra bir seçenek içerir -wait( help filesystemdosya sistemi sağlayıcısının bu ve diğer cmdlet uzantıları için bakınız ).


8

PowerShell'i kullanma:

İçeriği Al C: \ LogFile.txt -Bekle


Hangi yenileme aralığı? Görmezden geldiğim bir nedenle, BareTail'in gerisinde kalıyor.
Nicolas Raoul

3

GnuWin32 bağlantı noktasını tavsiye ederim tail. GnuWin32, Ung araçlarının Windows portu olduğu için Cygwin'e benzer, ancak bu amaçla tamamen farklıdır.

Windows sisteminizi bir Unix İş İstasyonuna dönüştürmeye çalışmak yerine, her GnuWin32 ikilisi derlenir, böylece bağımsız bir araç olarak çalışabilir. Ayrı indirmeler vardır, böylece sadece istediğiniz araçları indirebilirsiniz . (Bu, MinGW yardımcı programlarının tüm MinGW kitaplıklarının yerinde olmasını gerektirdiğinden GnuWin32'yi MinGW bağlantı noktalarına göre daha tercih edilebilir kılar.)


Böyle bir şey arıyordum, çünkü
cygwin'den

2

LogExpert bir FMPOV'dir: sekmeler, yerel dosya kuyruğu, aynı zamanda SFTP (SSH) veya CIFS (UNC tabanlı), çok yönlü vurgulayıcılar ve daha fazlasını kullanarak ağ üzerinden1

Bir diğer harika Tail yardımcı programı da Win32 için Tail'dir: http://tailforwin32.sourceforge.net/ Oldukça hızlıdır ve web günlüklerinde veya güvenlik günlüklerinde sorun giderme sırasında çok uygun olan bir dosyada size gerçek zamanlı kuyruk göstermek için kullanılabilir . Ayrıca web sunucularında herhangi bir zamanda kullanıcı etkinliğinin nasıl olduğunu belirlemek için de kullandım.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.