Bir HP LaserJet yazıcıda RAM’in yükseltilmesi performansını arttırır mı?


24

Bir HP 4050N LaserJet yazıcı için RAM yükseltmesi önemli midir? Bir Lazer Yazıcının bu gerçek işgücüne sahibiz. Bu bir HP 4050N ve uzun yıllardır kullanılıyor. Son birkaç yılda, baskıya başlamadan önce işlem süresinin uzun zaman alabileceğini fark ettim. Bazı durumlarda, bazı yazdırma kuyrukları öylesine uzun süredir işler, onları öldürüp ağdaki farklı bir yazıcıya göndeririz.

Bu HP 4050N yazıcıda toplam 16 MB RAM bulunur. Anakartta olduğundan şüphelendiğim 8 MB dahili olduğuna inanıyorum. RAM için üç yuva vardır. Bir yuvanın 8 MB RAM çubuğu var. Kullanım Kılavuzuna baktım ve görünüşe göre bu model maksimum 200 MB RAM alabiliyor.

Bu yazıcı için RAM'i 64 MB ya da 128 MB ya çok ucuza sattığımı gördüm.

Sorum şu ki, bu yazıcıdaki RAM'i, toplam 80 MB veya 144 MB'a kadar getirerek yükseltmek, işlem süresinde gözle görülür bir iyileşme sağlayacak ve böylece modern grafikler içeren çıktılar yazdırırken yapmaya değer mi olacak? Yoksa RAM bile sorun mu var ve gerçek tıkanıklık olan yazıcının CPU'sunun işlem hızı mı?

Güncelleme: 10,00 $ 'lık sipariş verdiğim RAM geldi (128 MB). Böylece HP4050N, toplam 16 MB ila 144 MB RAM'e sahip oldu. Daha önce sonsuza dek "işlemede" kalan ve hiçbir zaman çıkmayan test baskısını bastım ancak bu güncellemeden sonra normal yazdırıldı. Bu bizim ihtiyaçlarımıza uygun. Durumunuz için dedikleri gibi, kilometreniz değişebilir.


2
Ağ üzerinden yazdırırlar (LAN).
Edward_178118 13.03.16

3
Bu LAN'da, kendi IP adresine sahip. Hiçbir bilgisayara bağlı değil. Ağdaki iş istasyonları Windows 7, Mac'ler ve Linux Nane ve bir CentOS sunucusudur. Windows sunucumuz yok, ancak CentOS sunucusu Samba'yı destekliyor, ancak Samba yazdırmıyoruz.
Edward_178118 14.03.2016

3
Bellek yükseltme, yalnızca arabellek belgeleri biriktirmek için yardımcı olur. Eğer büyük, karmaşık belgeler gönderiyorsanız, onları kolayca saklar. Ancak, PPM veya başlangıç ​​zamanı etkilenmeyecektir.
Burhan Khalid

2
Btw elektrik maliyetini unutma. Eski bir lazer yazıcım vardı ve bekleme modunda ne kadar enerji kullandığını görmek için bir güç ölçer kullandım (oldukça fazla). Hurdaya çıkarmak ve daha modern, düşük bekleme gücü olan bir model satın almak için finansal olarak mantıklı olduğuna karar verdim.
brewmanz

2
@ Edward_178118: Lütfen duymaktan hoşlanmadığınız şeyleri işaretlemeyi bırakın.
Sven

Yanıtlar:


17

Bir HP4050'de İlk Sayfa Çıkışı minimum 15 saniye olarak değerlendirilir . Yazıcı daha önce uyku modundaysa bu sayı sayılmaz.

Servis el kitabına göre

Dakikada 17 sayfa (ppm)

100 MHz RISC mikroişlemci

İlk sayfa çıkışı = 15 sn.

Diğerlerinin söylediği gibi RAM büyük bir belgeyi tamponlamaya yardımcı olur, ancak yazıcının ısınması daha hızlı olmaz.

Böyle eski bir yazıcı için, içinde 10 MB'lik bir jetdirect kartı görünce şaşırmayacağımdan, jetdirect'in 1000 bağlantısını desteklediğinden emin olun.

Benim açımdan, böyle bir yazıcıya servis sağladığımdan, bakımı ve bakımı kolay olduğu için yükseltmeye çalışacağım.


8
20US $ değerinde 10/100 jetdirect kart. RAM için 10 $, kart için 20 dolar ve bu yazıcı 10 yıl daha kalmış.
Emmanuel

Ama sırf yapabilirsiniz yazıcıyı çalıştırmak çok uzun anlamına gelmez için gereken . OP'nin performanstan temelde şikayetçi olduğu göz önüne alındığında, bu tür eski ekipmanların kullanımını teşvik etmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
ewwhite

3
@wwhite Bence OP zaten başka bir ağ yazıcısına sahipti ve hafızanın hiçbir maliyeti yoktu. Bu model, HP'nin 2007 yılında, bu model için satışını durdurduğu için (plastik kapağın tamirciden önce kırılacağı gibi) HP'nin 'altın' döneminden geliyor. Resmen parça satmaya son vermek, kullanıcıyı başka bir yazıcı almaya zorlar, ancak satış sonrası satış hala bu model için bir parça satar. OP'ye önerilmeden önce, kaynaştırıcı tertibatının hala kullanılabilir olduğunu iki kez kontrol ettim ve evet. (yazıcıyı kırabilecek ana kısım)
yagmoth555 - GoFundMe Monica

3
Eğer makine hala amaca uygun ve çevresiyle için uygun olan, başarısızlık işletme etkisinin minimal örneğin küçük bir işletme ofisi - o zaman başarısızlık kadar ekipman kullanılarak adil bir argüman var. Öngörülebilir israfı ve gezegenimizdeki çöp depolama alanını azaltmak, karar alma sürecinde de bir faktör olmalıdır. (ve bu yazıcı gerçekten çok iyi yapılmış bir makinedir)
Mtl Dev

3
Güncelleme: 10,00 $ 'lık sipariş verdiğim RAM geldi (128 MB). Böylece HP4050N, toplam 16 MB ila 144 MB RAM'e sahip oldu. Daha önce sonsuza dek "işlemede" kalan ve hiçbir zaman çıkmayan test baskısını bastım ancak bu güncellemeden sonra normal yazdırıldı. Bu bizim ihtiyaçlarımıza uygun. Durumunuz için dedikleri gibi, kilometreniz değişebilir.
Edward_178118

13

A3 CAD çizimlerini yazdırmak için 10Base-T ağ kartı olan bir HP LaserJet 5000'e (64MB) sahiptim. Yazıcının tek bir çizimi işlemesi yaklaşık 2 dakika sürdü.

Bellek eklemeye karar verdim (toplam 196 MB). Bunun etkisi, ilk çizimin işlenmesi hala yaklaşık 2 dakika sürdü, ancak yazıcıya arka arkaya birçok çizim gönderebildim ve ilk gecikmeden sonra hepsi kısa aralıklarla ortaya çıktı, bu yüzden RAM eklemenin buna değer olduğunu düşünüyorum.


11

RAM, karmaşık belgeleri işleme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olabilir ( ne yazdırdığınızı bilmiyoruz ), ancak genel işlem süresini ...

Bununla birlikte, 4050N, 2001 yılında 15 yıl önce durduruldu .

Eğer Sırf olabilir bu yazıcı hizmetinde olmaları yapmak bu kadar zamandır anlamına gelmez gerekir .

Yazıcının daha modern bir çeşidine taşınmaya karşı, özellikle de son birkaç yılda açıkladığınız performans sorunlarına karşı pek iyi bir neden yoktur.

Bunu yaparken güç, performans, özellikler ve sarf malzemesi maliyetlerinde başka verimlilikler olabilir.


6
Nakliye ile birlikte gelen RAM'in maliyeti 128 MB için 10.00 ABD Dolarıdır (ABD).
Edward_178118 13.06.16

8
RAM ekleme maliyeti çok saçma ucuzsa, işleri iyileştirmese bile kesinlikle denemeye değer.
Massimo

8
@ Edward_178118 Bu konuda gerçekten iki kafam var. Bir yandan şey eski ve yeni bir yazıcı satın alarak muhtemelen çok daha iyisini yapabilirsiniz. Öte yandan, bu canavardan 10 $ karşılığında daha fazla hayat alabiliyorsanız, bu pek riskli değildir; denemek ve görmek kadar iyi olabilir.
Michael Hampton

7
Bu eski yazıcılar rutin olarak çok az bellek ile gönderilir. Yazıcının 16 MB ile gelmesinin ancak 192 MB'a kadar çıkarmasının bir nedeni var. Oldukça sık bu tür yazıcılarda yazdırma işleri yetersiz bellek nedeniyle başarısız olur. Bellek eklemek, başarısız yazdırma işlerini kesinlikle çözebilir; Bunu ilk elden gördüm. Öznel olarak, hiçbir kanıtım olmamasına rağmen performans da gelişti. On dolar için kesinlikle daha fazla bellek yüklerdim. Kesinlikle zarar vermez (gerçekten de uygun bellek yongalarına sahipseniz). 1200 dpi'ye sahip güvenilir bir ağ yazıcısı tutmaya değer.
Basil Bourque

9
Yaş önemsizdir - yazıcı bir tuğla dış mekandır ve beslenen toner ve kağıt ve gücü ile çalışmaya devam eder ve kağıt alma silindirleri ve diğer aşınma parçaları için periyodik olarak hizmet eder. Bir milyon sayfalık bir LJ4'üm var ve Windows 7/8/10 sürücülerin eksikliği yüzünden öldürüldü. Hala diğer işletim sistemlerinden mükemmel çalışıyor.
Criggie

4

Bağlıdır, ancak büyük olasılıkla pek fazla değil, ilk sayfa bekleme süresinin çoğu PCL veya Postscript'i işlemeye bağlıdır. Çok sayfalı tezgahlar görüyorsanız, RAM yardımcı olacaktır, ancak bu ilk sayfa raster değildir. Baskının çoğunluğu metin ise ve onun Postscript'i ise, RAM fazla bir şey yapmaz. Bunun için daha hızlı bir işlemciye ihtiyacınız var.


1

2000'li yılların başında, çok sayıda Renkli Lazer Yazıcı, Plotter ve diğer kewl baskı cihazlarının bulunduğu bir şirkette çalıştım.

128 MB ram'a yükseltilmiş bir tane vardı.

Onların görebileceğim bir hız farkı yoktu.

Bununla birlikte, grafik tasarımcılarından biri devasa görüntüler basmak için kullanılır (Yüksek DPI veya Vektör sayısı). Güncellemeden önce her zaman başarısız olan baskılardan şikayet ederdi. Yazıcı daha sonra büyük resimleri kolayca basabilir.

Belki de ram, yazıcının daha büyük veya daha karmaşık belgeleri işlemesine izin verir.


Evet doğru.
ewwhite
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.