Anlık Görüntü Süreci Sürerken Amazon EBS Birimini Kullanmak Güvenli mi?


36

Anlık görüntü oluşturulurken bir EBS volümünü kullanmak güvenli midir?

Şu anda 100 Gb'lik bir EBS hacmini monte ettim. Anlık görüntü alma sürecindeyim. İyilik yavaş! Anlık görüntü için 45 dakikadan fazla zaman alıyor.

Sorum şu: EBS birimi zaten kopyalandı ve bir yere mi kaydediliyor? Veya, anlık görüntü şu anda takılı birimimden aktif olarak kopyalanıyor mu?

Temel olarak, anlık görüntü tamamlanmadan önce kullanmaya başlarsam, hortumuma mı tutulur?

Kopyalamanın bu kadar uzun sürdüğüne inanamıyorum. Kullanımda 100GB bile yok. 25 Gb'ye daha çok benziyor.

Yanıtlar:


36

Anlık görüntüyü tetikledikten sonra ses seviyesini kullanmak güvenlidir, AWS'ye göre hala beklemede olsa bile - bu yazıya bakın .

İlk kez anlık görüntü alıyorsanız, bölge genelinde S3 kovasına tam bir kopya çıkarması gerektiğinden muhtemelen biraz zaman alacaktır, ancak unutmayın, ilki kaydedildikten sonra artımlıdır; çok daha hızlı.

NOT: Beklemede olan bir anlık görüntüden bir birim oluşturamazsınız. Bunu yaparsanız "Anlık görüntü geçersiz durumda" hatası alırsınız.

Bu yüzden lütfen anlık görüntü "uygun" duruma gelene kadar beklediğinizden emin olun.


6

Anlık görüntü sırasında ses seviyesini kullanmak tamamen güvenlidir. Anlık görüntü komutu geri gelir gelmez, sürücü başka bir yere yeni verilerin yazıldığı bir moda geçer, bu nedenle anlık görüntü, başlattığınızda sürücünün nasıl göründüğüdür.

Ancak, anlık görüntü tamamlanana kadar (fark ettiğiniz gibi) çok düşük performans elde edersiniz.

Bu yüzden anlık görüntülerinizi yalnızca yoğun saatlerde aldığınızdan emin olun.


EBS birimleri, LVM seslerinde sonra da görüntü dosyaları olarak mı duruyor? EC2 konuğu içinde herhangi bir sağlık sistemi oluşturdunuz mu? örneğin /dev/ebs_uuid/image.bin?
Mâtt Frëëman

@jedberg "Anlık görüntü komutu geri döner dönmez" yazarsınız. Beni bunun AWS belgelerinde yazılı olan yere yönlendirir misiniz? create-snapshot manual sayfası sadece anlık görüntü "beklemede" durumundayken sesi kullanmaya başlamanın uygun olduğunu belirtir.
Erik Sjölund
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.