Anakarttaki SD yuvasının kullanım durumu nedir?


36

HP Proliant ML110 G7 anakartında tam boyutlu bir SD yuvası var. Kullanım durumu nedir?

PDF kılavuzu üzerinde bahseder page 10: item 17sadece başka bir şey antenin yerini göstermek, bunlarla. Daha sonra yapılan bir revizyonda (Gen 9), yuvanın çalışırken takılabilir olmadığı söylenir.

HP Proliant ML110 G7-anakart

Anakartta ayrıca bir USB yuvası vardır (öğe 11).


1
Hatta bazı sistemler sisteminiz için bir yansıtma yapmak için add kart yuvası sunuyor
yagmoth555 - GoFundMe Monica

1
Ana kartta 1 Gbyte flash olan ve sabit disksiz / arka panelsiz birkaç dell R610 sunucum var. Bir SD yuvasına sahiplerse, kartı yenileyebilir ve yedek parça deposuna park etmek yerine kullanmaya devam edebilirdim.
Criggie

Ama olabilir bir NFS / iSCSI payını monte USB / PXE kapalı çizme ve ... yapılır: bunları kullanmak
shodanshok

Yanıtlar:20

SD karta yerleşik bir hiper yönetici / işletim sistemi kurarak, tüm ön bölme disklerini veri depolama için uygun durumda bırakırsınız. Bu kullanışlı bir mantıksal ve pratik ayrımdır.

Bazı sunucularda iki RAID1-ed SD yuvası vardır: tek bir SD başarısız olursa, sistem aynadan çalışmaya devam eder ve arızalı SD'yi değiştirme zamanı size kalır.

En yaygın şekilde kurulmuş gömülü hipervizör muhtemelen 2 GB'den daha az yer kaplayan ESXi'dir.


Ana kartımda ayrıca bir USB yuvası var. Yine de baskın yapabileceklerinden şüpheliyim.
FarO

USB bağlantı noktası, takarken sunucuya bazı ekstra veriler (sürücüler gibi) aktarmanız gerekirse, genellikle bir USB çubuğu takmak için tasarlanmıştır.
Tonny

1
@Tonny OP'nin tam olarak SD olanı olarak kullanılan dahili bir USB yuvasından bahsettiğini düşünüyorum : veri disklerine dokunmadan gömülü bir işletim sistemi / hiper yönetici kurmak.
shodanshok,

Bir süre, dahili USB bağlantı noktasının bazen bir teyp sürücüsü çalıştırması isteniyordu.
Criggie

1
Supermicro X-10 serisi anakartta anakart üzerine monte edilmiş bir USB B konektörü vardır. Özel bir NAS aracı olan OS'yi tutmak için kullanıyorum. @Criggie, dahili teyp sürücünüzün bunun yerine bir köprü başlık konektörünün bulunmaması gariptir.
JDługosz

1

Birkaç yıl önce, bir üründe kullanılan gömülü PC anakartının anakartında bir CF kart yuvası vardı. SD muhtemelen bu konuda modern bir güncellemedir.

Gömülü ürün yazılımı çalıştıracak bir cihaz için, masaüstü veya geleneksel bir sunucu (örneğin, özel bir tıbbi görüntüleme yazıcısı), bu, pano için istenen belirli bir özelliktir.

Hatırladığım kadarıyla, bu amaç için eski bir MS ürünü olan Embedded XP kullanıyordu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.