Neden aşırı noktalara sahip bu URL bir IP adresine çözümleniyor?


31

http://.................1168951531

Krom içine yerleştirildiğinde, URL'ye önizleme yapar, http://69.172.200.235/(harici sunucu yanıt koduyla 3XX) yönlendirir www.test.com, ancak bu anlamaya çalıştığım şeyin kapsamı dışındadır.

Yukarıdaki gibi garip bir URL bir IP adresine nasıl çözümlenir? Bu bir biçimlendirme kuralı mı?


2
Noktalar olmadan aynı URL'si de Chrome'da çalıştığını unutmayın: http://1168951531. Ancak bu soruya neden geliyor: Chrome neden noktaları görmezden geliyor?
wjandrea

6
@ wjandrea Chrome'un bunları alt alan adları olarak yorumladığını ve aslında bunları yok saymadığını tahmin ediyorum. Bunu, chrome'un gönderdiği istek ana bilgisayarının başlığını görüntüleyerek kontrol edebilirsiniz.
Christoph

1
Teğet bir bit, ancak Gmail adresleri, sorunlara neden olmadan istediğiniz kadar nokta ekleyebilmenizi ve ardından istediğiniz metni içeren bir + işaretini eklemenizi sağlar. Yani abcd@gmail.comayrıca posta Gönderilen alacak a.b.c.d@gmail.comveya abcd+junkmail@gmail.com- ve bir fayda istenmeyen posta listelerinde sizi koyuyor kim olduğunu görmek için farklı sitelere farklı e-postalar veren veya "Alıcı" adresine bağlı olarak gelen posta farklı yollar işlemek için kurallar oluşturmaktadır. ( Daha fazla ) Veya, kylesmom@gmail.com şimdi kylesmom + is.a.big.fa ...
ashleedawg 3:18

Buna değer, Firefox ve kalamar kombinasyonu buna izin vermiyor; Firefox, noktaları sözlü ve kalamar hatalarından geçirir çünkü geçersiz bir URL biçimidir. Yani bu bir Chrome hatası gibi görünüyor ya da muhtemelen boş alan adlarıyla ilgili özellikler belirsiz mi?
Paul Gear

Yanıtlar:


44

Chrome, 1168951531 sayısını onaltılı sayıda gösterildiğinde 45ACC8EB olan bir ondalık sayı olarak yorumluyor. Altıgen içindeki 45ACC8EB, her bir onaltılık basamak çiftini bir ondalık sayı olarak aldığınızda, noktalı çizgi ondalık 69.172.200.235 ile aynıdır.

45 -> 69
AC -> 172
C8 -> 200
EB -> 235

Kısa cevap: Aynı IP adresinin salt ondalık gösterimi.


4
Firefox da yorumlamayı (noktalar olmadan) yapar, ancak Edge'i yapmaz.
JAB

11
Bir ana bilgisayar adını çözümlemek için kullanılan tipik kaynak kod ilk önce bir IP adresi olup olmadığını kontrol etmek (örneğin ile inet_addr()) ve eğer değilse, gethostname()DNS sunucularını sorgulayan (ve hostsdosyayı okuyan ) bir işleve iletin . Yukarıdaki cevapta açıklandığı gibi IP adresinin ondalık gösterimini geçmek çoğu uygulamada tamamen yasaldır. ping 1168951531Bir terminal yazabilirim ve aslında istenen adresi atıyor. Öndeki tüm noktalar ile daha garip hale gelir, ancak muhtemelen Chrome, çözünürlüğü denemeden önce bunları kaldırıyordur.
Ale

1
Hem Chrome hem de Firefox’un URL’yi nokta olmadan kabul etmesi dikkat çekicidir. ( http://1168951531)
Stevoisiak

3

Bu ip 69.172.200.235'in ipv4 adresinin uzun bir temsilidir. Www.test.com alan adıyla eşleşen.


4
"Uzun bir temsil" in ne olduğunu açıklayabilir misiniz?
Philipp

2
Diğer cevapla daha iyi açıklanır, ancak yine de aynı şeye kadar kaynar.
Gothrek

9
Muhtemelen " longtemsil" olmalı
n0rd
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.