“Kişisel ayarlarınızı yüklemek” neden sonsuza kadar sürüyor?


30

Oturum açtıktan sonra sistemin çok uzun süre bu ekranda sıkışıp kaldığı düzinelerce Windows (XP) kurulumuna rastladım.

Muhtemel sebepler nelerdir? Bunu nasıl teşhis edebilirim? Hangi çözümler var? Bulmanıza ve / veya düzeltmenize yardımcı olabilecek herhangi bir yardımcı program var mı?


2
Şimdiye kadar 4 cevaptan hiçbiri sorunu teşhis etmeyen bir araç sağlamıştır. Bu sorunu çözmek için herhangi bir aracı olan var mı?
dance2die

Şey, peki ... Eğer profilde çok fazla veri bulunan dolaşım profili bir şeyse, herhangi bir dosya sistemi denetçisi size yardımcı olacaktır.
squillman

Bundan kimsenin bahsetmediğine şaşırdım, yüklü olan GPO'ya bakmayı denediniz mi? gpresult / H report.html dosyasını deneyin. Bir kayıt defteri taraması yapın ve sorunları giderin, NTUSER.dat dosyasının ne kadar büyük olduğunu kontrol edin ve kullanıcılar dolaşıyorsa, iyi şanslar!
Cold T

Yanıtlar:


20

Bu, kullanıcının dolaşım profiline ve profilinde bir yere kaydedilmiş tonlarca dosyaya, özellikle de yavaş bir ağ bağlantısına sahip olmasından kaynaklanır.


Bunu en sık belirtildiği gibi yavaş ağ bağlantılarında görüyoruz. Bir kullanıcı uzak bir sitede, bir WAN'da, bir dolaşım profiliyle oturum açarsa, profilinin yüklenmesi birkaç saat sürebilir.
Aaron,

12

Genellikle bu, kalıcı ağ paylaşımlarına (özellikle de artık var olmayan bağlantılar) veya ağ erişimine dayanan ya da yavaş olmayan başka bir uygulama yapılandırmasına sahipseniz oluşur.

Muhtemelen başka cevaplar da.


7

Userenv'i hata ayıklamayı açıp sahnelerin arkasında ne olduğu ile ilgili günlükleri okumayı deneyebilirsiniz. Oturum açma olayına bağlı olan ancak çalışması sırasında zaman aşımına uğrayan bir programla ilgili bir sorunum vardı. Bu, Windows'un zaman aşımına uğramadan önce dll'nin bitmesini beklemesine neden oldu.

Userenv hata ayıklama günlüğünü açma ve Microsoft Directory Services ekibi blogunda nasıl okunacağına ilişkin bilgileri bulabilirsiniz (Bir userenv günlüğünü nasıl okuyacağınızı anlama - Bölüm 1 ve Bir userenv günlüğünü nasıl okunacağını anlama - Bölüm 2) .

Bu yardımcı olur umarım!

EDIT: Technet: Userenv log dosyalarını yorumlamak üzerine başka bir yardımcı yazı buldum


3

Kimlik doğrulaması yapan bir proxy sunucusunun arkasındaysanız, McAfee AV 8.7 önyükleme süresini 5-10 dakika artıracaktır . Yama haziranın başında olacak.


3

Son kullanıcının profil boyutunu kontrol edin. Bilgisayar özellikleri -> gelişmiş -> Kullanıcı Profilleri.

Virüs tarayıcı devre dışıyken oturum açmayı deneyin.

Çalışan diğer yazılımları, özellikle de otomatik güncelleyicileri ve dağıtım yardımcı programlarını kontrol edin.

Windows olay günlüğünü okuyun.2

Bir etki alanına bağlı ise, dns sunucularının harici dns'leri değil sunucularınızı gösterip göstermediğini kontrol edin. Sonraki Varsa NIC Sürücülerinizi güncelleyin. PC'nizin virüssüz olduğundan emin olun, tüm geçici dosyaları silmek için eski zamanlayıcı tarafından TFC.exe'yi çalıştırın. Bu işe yaramazsa, Josh'ın söylediği gibi Userenv hata ayıklamasını açıp günlükleri okumayı deneyin.


1

Kullanıcı profili klasöründe neyin yer kapladığını görmek için WinDirStat kullanıyorum . Bir alandaki dolaşım profilleri söz konusu olduğunda, bunun genellikle bir kullanıcı masaüstü arka plan görüntüsü olarak büyük bir bitmap (.BMP) ayarladığında veya CD / DVD ripper gibi bir uygulamanın kendi Uygulama Ayarları veya Belgelerim klasörü.


1

Büyük gezici profilleri kontrol etmek için, depolandıkları konuma gidin ve klasörde "özellikler" yapın.

Sorun büyük dolaşım profilleri ise, aşağıdakilerden bazıları yardımcı olabilir:

1) Giriş Klasörü, Uygulama Verileri, Masaüstü Bilgisayarları ve Başlat Menülerini ağ konumlarına yönlendirmek için GPO'ları kullanın; bu, oturum açarken büyük dosyaların indirilmesini durdurmalıdır (özellikle masaüstünde!). Uzakta "belgeler ve ayarlar", çerezler ** ve Internet Explorer önbelleğinden alabileceğiniz her şeyi iki büyük suçlu vardır.

2) Zorunlu bir profil kullanın - bu muhtemelen tamamen popüler olmazdı, ancak desteği çok daha kolay hale getiriyor ve NTUSER.dat'ın boyutunun büyümesini engelliyor.

3) Tüm NTUSER.DAT dosyalarını düzenli olarak temizleyin - bu dosyalar çok büyük olabilir. Aslında sadece tüm profilleri silmek, sadece geçici bir önlem ama kısa vadede hızlanacak.

** Uzak bir konumdan yerel bir bilgisayara 20.000 çerez yüklemek ne kadar sürer?


1

Seçimi kaldır Restore previous folder windows at logon( Folder options-> View) bu sorunu XP sistemimde çözdü.


0

Tüm iş istasyonlarının Symantec Endpoint Protection kullandığı ve Network Thread Koruması modülünün Yama Salı gününden sonra yeni güncellenen dosyalara erişimi engellediği bir durum gördüm. Kısıtlanan bu dosyaların oturum açmayı tamamlaması gerekiyordu. Yeterince, ethernet kablosunu bağlayarak, daha sonra giriş yaparak, kabloyu tekrar takarak ve ardından SEP'e güncellenen dosyaların çalışmasının uygun olduğunu söyleyerek işe yaramadı.

Tam olarak aynı probleminiz olmayabilir, ancak sorun gidermeye çalışırken bir iki fikir ortaya çıkarabilir.


0

Söz konusu kullanıcı bir etki alanına bağlı mı (artık değil mi?)

Ağ bağlantısını devre dışı bırakmak (örneğin, kabloyu çekmek) süreleri iyileştirir mi?

Diğer cevaplarda da belirtildiği gibi, olay günlüğünü kontrol edin, DNS'inizin doğru şekilde kurulduğunu (bir etki alanına bağlıysa) iki kez kontrol edin, hangi ağ trafiğinin gerçekleştiğini görmek için Wireshark kullanın.

Gezici Profiller boyutlarına bağlı olarak çok uzun zaman alabilir - Bir kullanıcının profilini giriş yapmak 3 saat sürdü (Thunderbird nedeniyle ~ 1GB boyutunda). Thunderbird klasörünü otomatik olarak paylaşılan bir paylaşıma taşıdıktan sonra, profilini yüklemek şimdi ~ 25 saniye sürüyor.-4

Çoğu durumda, kök neden, sabit sürücünüzde yüksek oranda parçalanmış birkaç dosyadır. Bir dosya birçok parçaya kaydedildiğinde, önyükleme sırasında, sistemin kullanıma hazır hale gelebilmeleri için onları bulması ve düzenlemesi zaman alır. Durumu düzeltmek için atılacak adımlar şunlardır: Bilgisayarda araç kullanmakla bir dereceye kadar konfor seviyesi gereklidir, - isterseniz, aşağıda verilen talimatları takip etmek için yerel ineklerden yardım isteyin.

 1. 'Yönetici' ayrıcalıklarına sahip olmanız veya aşağıdaki adımları yapabilmek için yönetici olarak oturum açmanız gerekir. Ayrıca, sabit sürücünüzün en az% 25-30'unun boş alan olması arzu edilir.

 2. Sabit sürücünüzü birleştirin. Kontrol paneli => tüm programlar => aksesuarlar => sistem / sistem araçları => disk birleştirici. Lütfen bu sürenin devam ettiği sırada çalışan hiçbir program olmadığından emin olun (15 dakika ile 2 saat arası olabilir), e-postayla bile. Sisteminiz Windows XP veya daha önceki bir sürümdeyse, birleştirme oturumunun sonunda bir 'raporu görüntüle' yapın ve ardından raporu istediğiniz bir klasöre kaydedin. Kaydedilen dosyaya gidin ve dosyanın son bölümünde, çok sayıda parçası olan dosyaların adlarını ve konumlarını izleyin. Bunlar suçlular. İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz halde bu parçalanmış dosyaları SİLMEYİN. Bu dosyaları siz oluşturmadıysanız, sistemin kullandığı ve sizin için görmediğiniz çok önemli dosyalar olması muhtemeldir. Yapılacak doğru şey, onları daha az parçalara ayırmaktır, - yani 2. adıma geçin.

 3. Adım 1 sorunu çözmeyecek, sadece zemini hazırlar. Bir programı microsoft onaylı siteden "contig" adıyla indirmeniz gerekir. Ücretsizdir. Social.technet.microsoft.com adresine gidin ve 'contig' için arama yapın. VEYA, bağlantı çalışıyorsa, technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897428.aspx adresini doğrudan kullanabilirsiniz. Contig'in neden ve nasıl çalıştığını bilmek istiyorsanız, aynı sayfada verilen bilgileri okuyun. Zip dosyasını indirin ve seçtiğiniz bir klasörde açın. Microsoft tarafından onaylanmamış sitelerden indirmeyin, istenmeyen bir şey indirebilirsiniz. Yaptığınız işlem cerrahi bir işlemle eşdeğerdir, bu nedenle yalnızca sertifikalı doktor araçlarını kullanın!

 4. Komut istemini veya siyah DOS komut istemi kabuğu ekranını açın. Başlat => tüm programlar => accessories => komut istemi {yönetici olarak giriş yapmadıysanız, ancak yönetici ayrıcalıklarına sahipseniz, komut istemine sağ tıklayın ve 'yönetici olarak çalıştır' seçeneğini seçin.

 5. Windows explorer'dan, contig dosyasını tutduğunuz klasörden komut istemine sürükleyin ve enter tuşuna basın. Bu komut istemi, DOS komut istemi penceresinin çalışmamasına ve böylece contig dosyasının bağlantısını istemi üzerine yerleştirmenize olanak sağlar. Ekranda gösterilen contig programının kullanım modlarını göreceksiniz. Şimdi komut istemi kabuğunu iptal etmeyin, sadece 'küçültün'.

 6. Şimdi, kaşifte, suçlu dosyalarının tutulduğu klasöre gidin. Konumu 1. adımda kaydettiğiniz dosyadan alırsınız. 5A. Komut istemi kabuğunu açın ve 'yukarı' okunu kullanarak önceki komutu alın. Yanına, her iki tarafa da boşluk bırakarak -v yazın. 5B. Explorer'dan, suçlu dosyalardan ilkini komut istemi kabuğuna sürükleyin, öyle ki, -v (ve boşluğunun) yanında "c: ..." gibi görünecektir. şimdi enter tuşuna basın. Sürükleyip bırakma işlemini yaptıysanız, contig'in bir şey yaptığını göreceksiniz. Lütfen işlem bitene kadar bekleyin, bilgisayarı hiçbir zaman başka bir iş için kullanmayın. Bu birkaç dakika sürebilir - lütfen sabırlı olun. [Gelişmiş kullanıcı sessiz mod için contig -q kullanabilir].

 7. Dos istemi geri döndüğünde görevin tamamlandığını bileceksiniz. Tüm suçlu dosyaları için yukarıdaki işlemi tekrarlayın.

 8. Bu, sorunun büyük çoğunluğunda sorunu çözmelidir.

 9. 1. adımın suçlu listesi, sayfa dosyasının 5 parçadan daha fazlasına sahip olduğunu söylüyorsa, ek bir işlem gerekir. Sayfa dosyası her zaman sistem tarafından kullanılan bir şeydir, bu nedenle farklı bir yöntem gerekir. Sayfa birleştirme aracını social.technet.microsoft.com/Search/en-US?query=page%20defrag&ac=1 adresinden indirin. Sayfada verilen bilgilere bakınız.

 10. Pagedefrag zip dosyasını istediğiniz bir klasöre çıkartın. Çalıştırmak için exe'ye çift tıklayın. Bir ekran 3 radyo düğmesi seçeneğiyle geldiğinde, bir sonraki açılışta sayfa birleştirmeyi seçin. Oturumu kapatın ve makineyi kapatın ve sonra yeniden başlatın. Bu sefer sayfa dolandırmanın çalıştığını bildiren mavi bir ekran göreceksiniz. Sabırlı olun ve süreci tamamlayın.

 11. Yukarıdakiler tamamlandıktan sonra giriş yapın, adım 1'deki gibi tekrar ayrılmaya başlayın.

 12. Daha sonra, kapatıp yeniden başlatın ve şimdi daha hızlı makinenizin keyfini çıkarın.

 13. Windows Vista kullanıyorsanız, suçluları ilk etapta belirlemenize yardımcı olan 1. adımdaki hoş birleştirme raporuna erişemezsiniz. Böyle bir durumda, parçalanmış dosyaları fiziksel olarak bulmak zorunda kalacaksınız ve kolay değil. Yaptığım şey, 500 mb'den büyük tüm dosyaları arayacağım ve tek tek izleyeceğim. Veya bir klasöre yerleştirilebilirler ve bir seferde hepsini birleştirmelerini isteyebilirsiniz. Ancak bunu yalnızca kullanıcının sahip olduğu dosyalar için yapın. C: \ windows altındaki dosyalar ve diğer sistem / uygulama yazılımı dosyaları için dosyaları kaydırmayın. Sadece contig'den, klasördeki bulduğu dosyaları tekrar tekrar birleştirmesini isteyin.

 14. Aşağıdaki dosyalar parçalanma açısından olağan suçlulardır: Video dosyaları, görüntü dosyaları, büyük zip dosyaları, lotus notları .nsf dosyaları vb.

 15. Yukarıdaki adımları uygulayarak herhangi bir kayıp meydana gelmesi durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmem. Benim için neyin işe yaradığını paylaşıyorum.


hayır hayır hayır. Parçalanmış dosya neredeyse hiç sorun değil. Hiç. Hiç.
Rob,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.