PLink ve Pageant'ü Cygwin'in ssh ile birlikte kullanabilir miyim?


26

Şimdi Putty'nin Pageant ve PLink yardımcı programlarını kullanan GUI araçları nedeniyle msysgit kullanıyorum, ancak genel bir SSH terminali olarak Cygwin kullanıyorum. Cygwin'de ssh-agent kullanıyordum, fakat bu her iki SSH anahtar yöneticisi için SSH anahtar parolalarımı girmem gerektiği anlamına geliyor. Tüm Unix port araçlarımın (msys, git, cygwin, Ruby Net: SSH, vb.) Ssh-agent yerine PLink / Pageant kullanacak şekilde yapılandırılması mümkün mü? Görünüşe göre PLink’in yaptığı şey bu, ama nasıl olduğuna dair bir belge bulamıyorum.


Yanıtlar:


17

Ayrıca openssh ve pageant arasında ssh-pageant dediğim bir proxy yazdım . Neredeyse charade ile aynı yaklaşım gibi görünüyor, ama bunu duymadım. Sorun yaşamanız durumunda, denemek için ssh-pageant'u atacağımı düşündüm.


11

Ben rastladım maskaralık gecesi için ssh-agent ve vekiller yerini, hangi süre önce a. O zaman tam olarak işe yaramadı ve o zamandan beri oynama şansım olmadı ama denemeye değer olabilirdi. Şansınız varsa lütfen geri gönderin ve bana bildirin, yıllar boyunca yapılacak işler listemdeydi!


İşe yaradığını onaylayabilirim. (Gibi @ Nightfly aşağıda)
Christopher Galpin

2
Ben sadece eklersiniz o size kurulum cygwin varsayılan ek olarak aşağıdaki paketler olduğundan emin paket marka oluşturmadan önce: make, gcc-core, keychain, psmisc, ve tabii ki openssh. Bu şekilde, README dosyasından çok ayrıntılı talimatlar izlerseniz herhangi bir hata ile karşılaşmazsınız
Alexander Pogrebnyak

5

Sadece bir anahtar deponuz olması için ssh-agent ile pageant'u birleştirmeyi düşünüyorsunuz. Bunu yapabilmenin bir yolu, PuTTY'yi terminaliniz olarak kullanmak, anahtarlarınızı yarışmaya devam etmek, aracı yönlendirmeyi etkinleştirmek, Cygwin sshd ve ssh komutlarını localhost'a çalıştırmaktır. Bu size anahtarların PuTTY ile ssh bağlantısı üzerinden gösterilerle sunulduğu bir ortam sağlayacaktır - ssh-agent'ı çalıştırmanıza gerek yok.

Plink ile aynı şeyi yapmak mümkün olmalıdır. Yalnızca -A seçeneğini kullanın ve sonuçta ortaya çıkan SSH_AUTH_SOCK ayarını etkileşimli Cygwin oturumlarınızda kullanın. Uyarı: Bunu denemedim.

Düzenleme: Bunu şimdi denedim; sadece iyi çalışıyor. PLINK için bir kısayol oluşturdum:

"C:\path\to\PLINK.EXE" -A -ssh -l yournamehere localhost "echo $SSH_AUTH_SOCK; while :; do sleep 86400; done"

Sonra, bir Cygwin terminalinde (Tabii ki PuTTYcyg kullanıyorum):

export SSH_AUTH_SOCK=/tmp/ssh-crYQh24AMq/agent.3964
ssh-add -l

Harika görünüyor, ama yine de yerel bir sshd gerektiriyor.

Ne olurdu gerçekten büyük bir gösteri keystore'da doğrudan iletişim kuran bir openssh uyumlu ajan sahip olmaktır, ama birisi böyle bir canavar yazıyor sürece bu olmayacak. Aylar önce birçok kez araştırdım ve bu çalışmanın yeterince kolay olduğu düşünülenden daha fazla sorun gibiydi.


Bu hiç de fena bir fikir değil. Muhtemelen nasıl gideceğim. Teşekkürler! Openssh-uyumlu acentenizle ilgili olarak, evet, tam olarak plinkin sağlayacağını umuyordum. Oldukça yüksek değerli bir kod parçası gibi gözüküyor, çünkü birçok çalışma hem openssh hem de plink ile uyumlu bir yazılım (git gibi) yapmaya başladı. Neden sadece bir çeviri katmanınız yok? Bunu yapmak için "Unix yolu" gibi görünüyor. :)
Jerph

2

Diğer tarafa gidip macun kullanır mısın?

[ http://code.google.com/p/puttycyg/]

Bu şekilde cygwin terminaliniz olarak macun var.


Macun kullanmanın sonuçlarının Cygwin scriptlerim için ne olacağından emin değilim. Puttycyg'in kendisini nereye yerleştirdiği konusunda pek net değilim sanırım. Ben içine bakacağım - teşekkürler!
Jerph

0

aynı şeyi öneririm (macun kullanırım) ama pagent ve plink ile daha iyi birleştiği için sadece macun kullanıyorum, msysgit ile birlikte kullanıyorum ama msysgit tarafından sağlanan git bash'ı kullanıyorum ve para cezası, konsollar arasında biraz sıkıcı geçiyor ama ayırma da iyi olabilir


Maalesef Cygwin'den ayrılamam. Yalnızca saf ssh konsolu özelliklerine değil sağladığı bazı paketlere bağlıyım. Msys'in güçlü yönleri vardır (örneğin, birçok Windows aracı ve Ruby'nin Windows sürümü ile "daha iyi" entegrasyonu), ancak Cygwin tabanlı scriptlerimi Msys'te mevcut araçlarla taşımak çok zor olurdu.
Jerph

0

Bunu yapmanın başka bir yolu.

Bu satırı .bash_profile dosyasının en üstüne ekleyin

exec ssh-agent /usr/bin/bash

Ardından anahtarlarınızı .bashrc altına ekleyin

ssh-add ~/.ssh/myprivate

Bu, Pageant'a nasıl bağlanıyor? Soru, bunassh-agent ek olarak nasıl kullanılamayacağına ilişkindi.
Tobias Kienzler
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.