İzlemeye değer bazı iyi sinyal ve görüntü işleme blogları nelerdir?


54

Görüntü ve sinyal işleme araştırmalarıyla ilgili en son haberler ve makaleler hakkında kendimi güncel tutabileceğim bazı iyi siteler veya bloglar var mı, yoksa sadece IEEE Transactions, Elsevier, vb. Gibi "klasik" sağlayıcıları incelemem gerekir mi?


7
NOT: (tüm kullanıcılar için) - Bu tür sorular genel olarak öznel olarak kabul edilir ve StackExchange ağı için uygun olmasa da, özellikle niş alanlarda bu tür soruların bir faydası vardır. Matematik , Çapraz Doğrulanmış , Teorik Bilgisayar Bilimi gibi benzer siteler , zaman zaman yumuşak sorulara ve kaynaklara yönelik taleplere sahiptir ( zaman zaman anahtar kelimedir ). Bu tür sorular burada çok yaygın hale gelirse, o zaman bu konudaki politikamızı yeniden düşünmemiz gerekir.
Lorem Ipsum

Bu tür sorular buraya uymasa da, yeni gelenler için oldukça yararlıdır. Bu yüzden benzer sorulara sahip olmak yerine, tek bir soru ve özetlenmiş bir cevap almak harika olurdu.
Abid Rahman K

Yanıtlar:


31

Farklı konular için çok var -

 1. Efg'in algoritma koleksiyonu: http://www.efg2.com/Lab/Library/ImageProcessing/index.html

 2. DSP Forumu: http://www.dsprelated.com/

 3. Veri sıkıştırma - http://datacompression.info/

 4. Oluşturma hakkında - http://www.realtimerendering.com/portal.html

 5. Tüm araştırma makaleleri için - http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/guesthome.jsp

 6. Mp3 ve Ses Kaynakları - http://www.mp3-tech.org/programmer/docs/index.php

 7. Görüntü İşleme üzerine Steve - http://blogs.mathworks.com/steve/

 8. Görüntü İşleme ve Alma http://savvash.blogspot.com/

 9. Hızlandırılmış Görüntü İşleme - http://visionexperts.blogspot.com/

 10. Dijital Sinyal İşleme Blogu - http://centerk.net/dspblog/

 11. Gürültü ve Titreşim Ölçüm Blogu - http://blog.prosig.com/

 12. Matlab ile Görüntü İşleme, Blog Açma - http://imageprocessingblog.com/


İyi liste, ancak 3. bağlantının işe yaramadığını belirtmeliyim!
Pyler

11

Nuit Blanche'da Igor , Compressive Sensing alanındaki yayınlara ayak uydurarak iyi bir iş çıkardı.


3
Lütfen aşağıdaki soru mesajını not edin:please explain why you're recommending it as a solution.
Ivo Flipse 25:11

Aynı fikirdeyim Nuit Blanche, görüntü ve sinyal işlemede en güçlü yöntemlerden biri olan mükemmel bir blogdur. Tüm yeni metotları yakından takip etmekte, birçok bağlantıya, incelemeye ve karşılaştırmaya sahiptir. en.wikipedia.org/wiki/Compressive_sensing
mirror2image


4

Matlab ile Görüntü İşleme, Blog Açın . uygulamalı, sorunun Matlab kodu ile ve açık, belgeleri takip etmek kolay. İnsanların Matlab ile görüntü işleme alanındaki çalışmalarını sunmalarına açık.


2
 • Machine Vision 4 Kullanıcılar , makine görüşü hakkında çok pratik bir blog. Makine vizyonu ayarları geliştirirken gerekli kameralar, lensler, yazılım, aydınlatma ve gerekli paket paketi üzerine düzenli direkler.
 • CVPapers , çok pahalı kağıt veri tabanlarına erişiminiz yoksa yararlı olabilecek en son bilgisayarlı görüşme konferansları hakkında ücretsiz indirilebilir kağıtlara sahip bir sitedir.
 • Teledyne Blogu Dalsa'nın çok geniş konuları var, ancak bazen görüntü işleme hakkında çok ayrıntılı olan yayınlar var.

2

Yeni başlayan ve sadece sinyal işleme için değil, aynı zamanda diğer elektrik mühendisliği alanları için iyi olan Minutify . Web sitesine link: http: www.munitify.com Bu web sitesinde / blog bölümlerinde: DSP , İletişim , Analog , RF , ASIC ve her makale kendi alanında bir uzman tarafından yazılmış gibi görünüyor.


1

neden USENET’teki orijinal DSP “blog” ’u (aslında bir BBS’nin daha fazlası olduğunu) anlatmadım. bu haber grubu comp.dsp'dir . biri geleneksel yoldan ( Eternal September gibi bir NNTP sunucusu ) bulabilir, ancak NNTP (kullanıyorum) Thunderbird olduğunu nasıl yapacağını bilen bir posta istemcisine ya da zaman geçtikçe giderek daha başarılı hale gelen Google Gruplarına ihtiyacınız olacak) . DSP İle İlgili (yukarıda belirtilen) ayrıca comp.dsp için bir bağlantı noktası vardır . haber grubu kontrol edilmiyor, bu yüzden bazen sadece bok çektik ve hayatı tartışıyoruz (bazen mühendislik merceği aracılığıyla).


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.