Windows'ta komut satırındaki MTP aygıtlarına nasıl erişirim?


68

Çoğu MTP ( Medya Aktarım Protokolü ) aygıtı, Windows Dosya Gezgini'nde aygıt adı veya bir GUID altında gösterilir, ancak atanmış bir sürücü harfleri yoktur.

Bu tür cihazlardaki dosyalara komut satırından nasıl erişebilirim? Cmd.exe veya PowerShell'i kullanarak.


2
Gphoto2 gibi Linux MTP uyumlu uygulamaların komut dosyası yükleme yöntemine sahip olması , Windows Media Player'ın herhangi bir şekilde başka bir yazılımın USB MTP arabirimine erişmesini engellemediği varsayılarak, bunun bir şekilde Windows'ta mümkün olabileceğini düşündürür ... I bunun mümkün olup olmadığını da bilmek istiyorum.
Mokubai

2
Android MTP cihazımla bunun için bir çözüm bulmaktan vazgeçtim ve cihazıma bir WebDAV sunucusu kurdum . Bu olabilir yavaş da olsa, bir ağ sürücüsü olarak monte edilebilir.
Mark Booth,

WebDAV ... ugh ... Bu acı verici. Olsa da yeterince terbiyeli çalışacaktı. Bu ... şaşırtıcı ... bana göre Windows, Linux'un çaba harcamadan yaptıklarını yönetemiyor gibi görünüyor. Oh iyi.
Svartalf,

@MarkBooth WebDAV sunucusunu denedim ancak aktardığım dosyaların çoğu bozuk (% 90'dan fazla) görünüyor ...
Michael

Android için diğer çözüm, diğer tarafa gidiyor, bağlı cihazı ayarlıyor: 1 , 2 , 3 .
Frédéric

Yanıtlar:


29

Ne yazık ki, MTP tarafından sunulan API'ler normal bir dosya sistemi API'lerinden çok farklıdır. Bu nedenle, MTP cihazını bir okuma / yazma dosya sistemi olarak göstermek mümkün değildir. Asıl sebep:

Wikipedia diyor ki :

Ne MTP ne de PTP standartları nesnelerin doğrudan değiştirilmesine izin vermez. Bunun yerine, değiştirilmiş nesnelerin bütünüyle yeniden yüklenmesi gerekir; bu da büyük nesneler için uzun zaman alabilir. PTP / MTP ile dosya boyutunun açılış aşamasında bilinmesi gerekir.

Ortak dosya kopyalama programınız sadece bir kaynak ve hedef dosyayı açar ve topaklardaki verileri kaynak dosyadan hedefe kopyalar. Bu, MTP ile çalışmaz, çünkü MTP özel işlevlerini kullanmanız gerekir ve genel dosya sistemi ilkelleri (oku, ara, yaz) kullanılamaz.

Başka sınırlamalar da var. Örneğin, bir MTP cihazında aynı anda okunabilen veya yazılabilen dosya sayısı ciddi şekilde sınırlıdır. Cihaz sadece bir dosya sistemi gibi davranmaz.

Ben varsayalım salt okunur sorunlar yukarıda özetlenen nedeniyle, çok az kullanım olacağı için kimse onu oluşturmak için rahatsız böylece, bir MTP cihazı mümkün olabilir için sürücü dosya sistemi, ancak.4
Aslında "mümkün değil". Linux'ta GUSEF ve MTPF'lerin FUSE dosya sistemleri olduğunu ve Linux'ta TAMAMEN Okuma / Yazma olduğunu düşündüğünüzde, bunu Windows altında bir "sürücü harfi" olarak gerçekleştirmek mümkün ... ya da kolay.
Svartalf,

3

MTP Sürücü (: Özel bir (ama yine de güzel) programı bulunmamaktadır http://www.mtpdrive.com/index.html Eğer Windows sürücüleri gibi MTP cihazlarını "montaj" sağlar). Bazı makul sınırlamalar ile bu harika bir iş yapar!


1. Bu sentetik MTP sürücüsü, EASEUS / Recuva / R-Studio gibi ortak bir sürücü veri kurtarma aracına beslenebilir ve veriler verimli bir şekilde kurtarılabilir mi? 2. Verileri bu sürücüden Windows yerel sürücülerine (C / D vb.) Verimli bir şekilde aktarmak için robokopi / diğer hızlı veri aktarma araçlarını kullanabilir miyim?
SIslam

1

MTP porting kitinin MTPMon'uyla bir şeyi bir araya getirebilirsiniz.

Alternatif olarak, PowerShell COM nesneleri oluşturabilir ve bunların yöntemlerini çağırabilir, böylece Windows Gezgini'nin kullandığı API'leri (örneğin, GetDeviceInfo () ve GetObjectInfo ()) kullanabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.