Kendi kek kalıplarımı yapmak için hangi malzemeyi kullanabilirim?


9

Özel kek kalıpları yapmak istiyorum.

Bunu pişirme ekipmanları konusunda uzmanlaşmış birkaç mağazada sordum, bunun mümkün olmadığını söylediler.

3D baskının mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Gıda açısından güvenli malzemeler hangileridir ve bunları nasıl tanıyabilirim?

Ancak, iki ekstra koşul vardır:

  • Malzeme bir fırının veya mikrodalga fırının sıcaklığına dayanabilmeli ve hamur ile karıştırılmamalıdır.
  • Pastayı hazır olduktan sonra kalıptan çıkarmak çok zor olmamalıdır.

İlk koşul, bu sorunun biraz farklı olması. PLA malzemesini yiyecek ve içeceklerle kullanabilir misiniz? - bu soru, çatal bıçak ve bardaklarla ilgilidir, fırına veya mikrodalgaya giren şeyler hakkında değil.

Bu amaçla kullanılabilecek bir malzeme var mı?


Hangi yazıcı için?
kenorb

@kenorb İyi bir nokta .. fark yaratabileceğini anlamamıştı. Genel olarak bilmek istiyorum, ama başka türlü: Kossel.
SL Barth - Monica

Yanıtlar:


7

Genel olarak FDM baskısının bu görev için söz konusu olmadığını söyleyebilirim , ABS ve PLA hem fırında erir, hem de FDM işlemindeki baskıdaki oluklar temizlemeyi kabus haline getirir.

İlk düşüncem, UV ışığıyla sertleştirilmiş bir Fotopolimer Reçine kullanan bir SLA yazıcıydı (1000 $ +) ve tıbbi kullanımlarına dayanarak , gıda açısından güvenli olduğunu düşünürüm - ancak erime noktasının ne olduğunu bilmiyorum.

Evde kolayca yapılamayacak bir fikir, porselendir.

Shapeways bunun için kullanabileceğiniz bir hizmet sunuyor - parça başına sadece 9 dolar, hem gıda hem de fırın için 125 x 125 x 200mm maksimum dimm diyorlar.


7

Bir Kossel (veya herhangi bir FDM yazıcı) kullanarak gördüğüm en büyük sorun, kalıbı doğrudan yazdırmak için, yeterince yazabileceğiniz kadar düşük bir erime noktasına ve pişirebileceğiniz yeterince yüksek bir erime noktasına sahip bir plastiğe ihtiyacınız olacaktır.

Kaynaktan bu kısa bir arama 175 ° C ila 200 kek pişirme sıcaklıklarına bulunan Polikarbonat ve Polikarbonat-ABS 250 + ° C'de basılır (kuşkusuz gösterir, sıcaklıkları baskı erime değil sıcaklıklar) filamanların listesi

Göre bu hala bağlantılı söz konusu olduğu gibi bir gıda güvenliği şekilde ve yüzey bitirme yazdırma hakkında endişe gerekiyordu olsa polikarbonat zaten, gıda güvenliği konteynerler için kullanılmaktadır.

Bu iki gerçek, bir polikarbonat kalıp basmanın ve pişirmenin mümkün olabileceğini gösteriyor, ancak IMO aynı sonucu elde etmenin çok daha iyi bir yolu var: istediğiniz malzemeye kalıbın bir pozitifini yazdırın, daha iyi bitiş kalitesi için baskıyı pürüzsüzleştirin , daha sonra bitmiş baskıdan kalıp yapmak için gıda sınıfı silikon kullanın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.