İkinci katman: boşluklar, zayıf yapışma - neden?


12

Prusa klonumda şu kalıbı görüyorum:

Düşük kaliteli ikinci kat baskı fotoğrafı

İlk katman iyi yazdırır, yatağa katman yapışması iyidir. İkinci katman tuhaf boşlukları gösterir. Daha büyük parçalarda veya artan besleme hızında, bazen o kadar kötüleşir ki ikinci katmanın bazı kısımları ayrılır ve baskı boyunca sürüklenir. "Sol üstten sağa alt sağa" yönde yazdırırken bu etkinin daha kötü olduğu izlenimini alıyorum, ancak "sağ üstten sağa sola" yönde yazdırırken o kadar da kötü değil.

Bu, birden fazla filaman ve malzeme ile gerçekleşir. Akış hızını, sıcaklıkları ve baskı hızını manipüle etmeye çalıştım, ancak varsa çok az iyileşme kazandım.

Bu soruna ne neden olabilir?


7
Bunu "Tamam" birinci katman olarak tanımlamam. Meme ya yataktan çok uzak, ya da yetersiz egzersiz yapıyorsunuz. Underextrusion ayrıca ikinci katman sorunlarınızın nedenine benziyor.
Tom van der Zanden

1
@TomvanderZanden, benim için geçerli bir cevap gibi görünüyor ve sadece bir yorum değil. :-)
Tormod Haugene

Farklı bir dilimleyici denediniz mi? Cura'yı kullanmayı seviyorum, Slic3r'deki en iyi ayarlarla bile Cura'yı kullandığımda iyi bir yere yakın baskı alamıyorum.
Festivejelly

Evet, bu arada çok daha tutarlı sonuçlarla Simplify3D'ye geçtim. Too baad @TomvanderZanden cevap veremedi cevap
veremem

@vwegert Tomvanderzanden şimdi bir cevap ekledi :) Bence bu soruya bir göz atmanın faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü açık bir cevap uzun vadede diğerlerine yardımcı olacaktır.
tbm0115

Yanıtlar:


3

Bunu "Tamam" birinci katman olarak tanımlamam. Meme ya yataktan çok uzak, ya da yetersiz egzersiz yapıyorsunuz. Underextrusion ayrıca ikinci katman sorunlarınızın nedenine benziyor.


Slic3r, Cura gerekenden düşük ekstrüzyon düzeltmek için, ya da her türlü OP nasıl bir fikir oldu kullanılarak?
tbm0115

1

İlk katınız da korkunç bir şekilde yanlış ayarlanmış.

Gerçekten tüm kalibrasyonları yapmalısınız. Sonucunuz bu kadar kötü olduğunda ürün yazılımınızı dahil etmek.

Takip etme. Ürün yazılımınızın doğru ayarlandığını varsayalım. Ve akışınızın da doğru olduğunu. İkinci katman, aşırı pişmiş top sürme plastikten yüksek sesle bahseder. Sıkışma olabilir. Belki fabrika sıcak ucunda bazı metal talaşı bıraktı. Ben oldu. Ekstrüde edilmiş olanı ayırmayı deneyin. Hiçbir engel olmadığından emin olun. Ucu mikro el matkabı ile temizleyin.

Bundan sonra daha fazla bilgiye ihtiyacımız olacak. Ayarlarınızı gönderin. Sizin deşarjınız olabilir (filiment boyutunu olduğundan daha yüksek bir değere ayarladınız) ve sıcaklığınız o kadar sıcak ki, kelimenin tam anlamıyla plastiği kaynatıyor ve hepsi kontrol etmek yerine sparatik olarak damlıyor.

Sıcaklığın çok yüksek olması karbonizasyon birikmelerini artırabilir ve Reçelleri yaratabilir. Hiç iyi bir baskı aldın mı? Param kısmi bir engelde.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.