Son birkaç kat için ısı tabanının kapatılması. İyi fikir mi değil mi?


9

Sıcak yatağım, önemli ölçüde soğuyana kadar baskıları bırakmaz. Soğutma işlemi iyi zaman alır.

M140 S0Baskı işleminin sonuna yakın bir yere (ısı yatağı sıcaklığını 0'a ayarlar) koymayı düşünüyordum , böylece baskı tamamlandığında soğutma zaten işlemde.

Bu kötü bir fikir mi? Soruyorum çünkü% 100 mükemmel bir fikir olsaydı, dilimleyici muhtemelen bunu yapardı.


3
Hakkında: "% 100 mükemmel bir fikir olsaydı, dilimleyici muhtemelen zaten yapardı". Hayır; bu kötü bir varsayım! Bugünün dilimleme makineleri harika, ancak mükemmel veya özellikli olmaktan çok uzaklar. Lütfen akıllı fikirlere sahip olmaya devam edin ve mevcut dilimleme yeteneklerinin düşüncelerinizi sınırlamasına izin vermeyin. =)
wjl

Birkaç ay sonra bunu denediniz mi? Aynı problemim var, çok çalışmak için, baskıların soğumasını sağlayacak kadar zaman yok.
ON5MF Jurgen

Yanıtlar:


6

Bu kötü bir fikir değil ve denemelisin. Ancak yalnızca yüksekliğe sahip baskılarda:

Isıtmalı yatağın amacı, ilk birkaç kat için yapışma sağlamaktır. Katmanın alt tarafındaki ısı olmadan, yukarıdaki katmanlar bu katmanları soğudukça çeker ve gördüğünüz çarpıklığa neden olur. Yatağınız yukarıdaki katmanlardan daha sıcak olduğunda, bu ilk katmanlar sıcaklıkta kalır. Yukarıdaki katmanlar, haydutlaşmak yerine alt katmana yapışmaya çekildikçe bu devam eder.

10 kattan daha uzun olan bazı nesneleri yazdırın ve görün. Başarılı olduğunuzda, bilimsel olun ve çözgü görene kadar katman sayısını azaltın. Sonra bunu hangi nesne yüksekliğini kullanabileceğinizi bileceksiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.