Kendin yap parçaları toplamanın, DIY kitini alıp değiştirmenin artıları ve eksileri nelerdir?


14

Kendi 3D yazıcımı sıfırdan bulmayı düşünüyorum.

Bir başlangıç ​​DIY kiti satın almak ve yazıcınızı etrafında oluşturmaya çalışmak ya da yazıcı için ayrı parçalar sipariş etmek ve daha sonra bir yazıcıyı birleştirmek daha mı iyi?


Selam. Görünüşe göre sorunuz gerçekten "Bir kit alıp daha sonra onu değiştirmek yerine parçaları toplamanın artıları ve eksileri nelerdir?". Şu anda, soru başlığınızın bu niyeti (çok genel) zayıf bir şekilde yansıttığını düşünüyorum ve ayrıca, ikinci paragrafınız soruya hiçbir şey eklemiyor gibi görünüyor, bu da onu kaldırmaktan daha iyi olacağınız anlamına geliyor. Ayrıca, son paragrafınızda, soruyu fikir tabanlı bir cevap istememesi için sormaya çalışın, çünkü bu tür sorular genellikle SE topluluğunda kaşlarını çattı.
Tormod Haugene

Düzenledim :)
Josip Ivic

Bence şimdi daha iyi görünüyor. :)
Tormod Haugene

1
Merhaba @osipIvic, henüz cevapların hiçbirini kabul etmediğini fark ettim. Hala bu soruya bir cevap mı arıyorsunuz?
Tormod Haugene

Yanıtlar:


21

Genel bir bakış açısından dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır.

Bir kit satın alırsanız :

Artıları:

 • Tüm elektronik, yapı, cıvata, somun, vida, rondela, tel ve benzeri - fonksiyonel bir yazıcı almak için ihtiyacınız olan tüm parçalara sahip olduğunuza dair bir sigorta alıyorsunuz .
 • Büyük olasılıkla, aldığınız tüm parçalar birbirine uyacak şekilde yapılır .
 • (Genellikle) bir kılavuz , genellikle size yardımcı olabilecek bir topluluk ve hatta bazen teknik destek alırsınız.
 • Bazen, her bir parçayı ayrı olarak satın almaktan daha ucuz olabilir (ancak daha pahalı olabilir)

Eksileri:

 • Ek parçalar satın almadan yazıcınızı kendi tercihlerinize göre özelleştirmek için sınırlı seçeneğiniz vardır / hiç seçeneğiniz yoktur.
 • Bazı kitlerin daha sonra yükseltilmesi zor olabilir veya bazı yapılandırma veya yazılımlara kilitlenebilir.

Benim fikrim:

Benim bakış açımdan sizin için daha iyi bir seçenek zamanınızı nasıl geçirmek istediğinize bağlıdır. Yani:

 1. Bir kit alırsanız, inşa etmek için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.
 2. Tüm parçaları kendiniz toplarsanız, yazıcıyı gerçekte oluşturmanın yanı sıra parçaları (muhtemelen birden çok kez) sipariş etmek için zaman planlaması yapmak zorunda kalacaksınız. Olası el kitaplarının eksikliği de bina zorluğunu artırabilir.

Zaten bir 3D yazıcınız yoksa, bir set almanızı öneririm, çünkü birbirine uymayan parçalar gibi önemsiz şeylerle mücadele etmek birçok insan için eğlenceyi ortadan kaldırabilir.


2
Güzel cevap. Kitlerin de daha pahalı olabileceğine dikkat çeker misiniz? Şöyle bir şey: "Her bir parçayı ayrı olarak satın almaktan daha ucuz olabilir (ancak daha pahalı olabilir)."
hroncok

@hroncok, yorumunuz için teşekkürler! Haklısın. Kitler kesinlikle her zaman daha ucuz değildir.
Tormod Haugene

2
İlk yazıcınız için bir kit satın almanızı ve ikincinizi oluşturmanızı öneririm, başka bir nedenden ötürü muhtemelen kendinizinkini oluştururken en az bir parça yazdırmak isteyeceğiniz / ihtiyacınız olacaksa ve çalışan bir yazıcınız yoksa ...
Fred Hamilton

10

İlk yazıcımı sıfırdan inşa ettim, ancak büyük bir MendelMax 2'ye oldukça benziyor. İyi bir öğrenme deneyimiydi, ama bazen çok sinir bozucu oldu. Genel olarak, bu şekilde yaptığım için memnun olduğumu düşünüyorum, ancak bir kit beni çok daha hızlı ve biraz daha ucuza bastıracaktı.

İşte deneyimlerden ana izlenimlerim ...

 • Lehimleme, ahşap ve / veya metal işleme, elektronik, vb. Gibi temel becerilerin çoğunu zaten biliyor olmalısınız ve yazılımı unutma - Yol boyunca çeşitli şeyler için çok fazla Arduino kodu yazdım.

 • Çevrimiçi cevap aramaya özen göstermelisiniz, çünkü gidilecek bir kılavuz yok. Bu grup şimdi geçen yıla göre çok daha kolay olmalı.

 • Bazı sorunların çevrimiçi olarak harika yanıtları olacaktır; bazıları olmayacak, ya da cevapları bir araya getirmek zor olacak. Step motorların kendilerine ait bir "irfan" olduğunu, beklemediğim birkaç incelikle buldum.

 • Nasıl "sıfırdan" gitmek istediğinize karar vermelisiniz - Tamamlanmış Arduino Mega ve RAMP kartlarını satın aldım, ancak bunun yerine bir kit veya bileşenler satın alabilir veya hatta kendi elektroniklerinizi bile tasarlayabilirsiniz.

 • Hatalar yapacak ve iyileşmek için para harcayacaksınız. Örneğin, Y ekseni motorum yapı platformunu neredeyse yeterince hızlı hareket ettiremedi (çok fazla atalet), bu yüzden çok daha pahalı bir kurşun vida, rulmanlar, bloklar, kaplinler kullanarak bu ekseni tamamen yeniden çalışmak zorunda kaldım. ....

 • Yazıcıyı daha sonra satmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, bilinen bir tasarım olması daha kolay olacağını düşünüyorum.

Yani, sıkışıp kalmak dışında bir patlama olduğunu söyledi; ve ilk başarılı baskınızın ortaya çıkması memnuniyeti oldukça harika.

Bir başka ipucu: özellikle donanım için, toplu olarak satın alın. Yerel donanım mağazanızda 10'luk bir fiyatla online olarak belirli bir cıvatanın 100'ünü alabilirsiniz. Diğerlerinin başlamasına yardımcı olmak için kalanları verin veya satın.


6

Birkaç ay önce Çin'den ucuz (220 USD) Prusa i3 kiti aldım ve bir araya getirdim. Bir araya getirmek eğlenceliydi ve hala biraz zorlayıcıydı. Önceden yapılandırılmış bellenimin, beraberinde gelen Melzi kartına önceden yüklenmiş olması da güzeldi.

Dezavantajı için: Kit içinde gelen tahta (Melzi) sadece bir ekstrüderi destekliyor, bu yüzden daha sonra ekstrüder eklemek istersem değiştirmem gerekiyor. Bu, bu durumda iki kurul için ödeme yapacağım anlamına gelir.

Belki kendinize # 1 hedefinizin ne olduğunu sormalısınız. Çoğunlukla diğer projelerde kullanmak için bir yazıcıya sahip olmak istiyorsanız, bir kit istediğiniz gibi olabilir. Ana ilginizle uğraşmak için bir şey varsa, belki de hepsini girmeli ve her şeyi sıfırdan yapmalısınız.


1

Üç harika cevap zaten gönderildi ve bunları okumak son derece ilginçti. Daha önce söylenenleri tekrarlamamaya çalışacağım.

Parçaları üç farklı yazıcı için ayrı ayrı tedarik ettim :

Arduinos ve Pis'i kodluyorum ve birkaç yıldır robotlar ve dörtlüler yapıyorum. Daha sonra, Kasım 2016'da, elde etmek zor bulduğum ama yazdırması kolay bir ZMR250 quadcopter için bir pervane muhafazasına ihtiyacım olduğu için, 3D yazıcılar (çoğunlukla RepRap wiki ve daha sonra düz ileri yapıların bireysel blogları) okumaya başladım. Prusa, P3Steel, Wilson ve Delta / Kossel yazıcıların tasarım değişiklikleri olarak), sayısız yapım videosunu izlemek ve burada SE 3D Yazıcılar hakkında sorular sormak ve başkalarının soru ve cevaplarını okumak ve aynı zamanda eBay'den saatlerce devam etmek, bakmak parçaları ve sayısız Malzeme Listesi (BOM) yapmak ve topladığım bilgileri bloglamak. Bu yüzden sipariş vermem için bana iyi bir topraklama ve başlangıç ​​noktası verdi. Aslında, süreç hala devam ediyor ...

Parçaları sipariş ettikten sonra, Aralık ayında parça parça, daha sonra parçaların Çin'den gelmesi için bir ay beklemek zorunda kaldım, bu sırada biraz daha okudum ve öğrendiklerimi gözden geçirdim.

Sonunda, Ocak ayında P3Steel üzerinde çalışmaya başladım, ancak iki buçuk hafta sonra, bitirmeden önce uzun bir süre BKK'ya taşınmak zorunda kaldım.

Açıkçası, ama aynı zamanda, kritik parçaların eksik olduğu bazı kısmi kitler nedeniyle P3Steel derlemesinde gecikmeler yaşadım (bkz . X ekseni avarası için 8mm x 20mm yatak aksı (bir P3Steel) özel bir parça mı? ), Bu yüzden onları Tayland'da işlemek zorunda kaldım (çünkü burada işlenmiş bir şey elde etmek sadece 3 dolar civarındaydı). Umarım, İngiltere'ye döndüğümde, elimden geleni yapmalı ve en fazla birkaç hafta içinde yapıyı bitirebilmeliyim

Bangkok'a girdikten sonra bir Wilson II için parça tedarik etmeye başladım ve daha sonra bir Kossel, çoğunlukla alüminyum ve çelik çubuklar Avrupa'da oldukları fiyatın dörtte biri, yarısı kadar olduğu için. Ayrıca, sipariş sürecinden tekrar geçmek zorunda kaldım, bu iki yazıcı için Çin'den parça aldım - ancak, Çin'den gelen parçaların bir ay kadar değil Tayland'a gelmesi sadece iki hafta sürüyor. Wilson II parçalarını İngiltere'ye götürmeyi planlıyorum, oradaki yapıyı tamamlamak için, umarım P3Steel tamamlandığında / tamamlandığında plastik parçaları P3Steel üzerine basmak.

Not yedi veya sekiz ay ben ilk 3D baskı bir ilgi çekerken gelen satır aşağı, bunu hala henüz tek bir yazıcıyı, tamamlamadınız. Ancak, eminim ki çok şey öğrendim. Not: Gecikmenin büyük bir kısmı, İngiltere'deki yazıcımdan altı aylık bir yere taşınmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca, Wilson ve Kossel için modifikasyon bloglarını okuduğumdan dolayı, Kossel ve Wilson için bir cıvata bile takmadan önce, baz yapılardan birini tamamlayalım. Örneğin, Sintron'dan aldığım plastik PLA baskıları yerine Çin alüminyum köşeleri satın aldım. Bu yüzden adil bir yedek (yedekli?) Parça koleksiyonu ile sonuçlandım, ama yine de, neyin iyi çalıştığı ve neyin işe yaramadığı hakkında büyük bir fikir edinmeme yardımcı oldu.

Olanı yinelemek için TestGeek söyledi , bir büyük uç ayrı ayrı parçalar kaynak ediyorsanız olurdu (ve ben ilk 3D yazıcı binaya başlamıştı bir forum okuduğumuz), paketlerini almak (toplu satın almak 10 adet, 50 adet, 100 adet) ve ihtiyacınız olandan daha fazlasını satın alın: somunlar, cıvatalar, rulmanlar, GT2 kayışı, GT2 kasnakları. Fiyat olağanüstü bir şekilde düşüyor ve yedekleri, yerel olarak, tüm lot için ödediğiniz kadar çevrimiçi olarak satabiliyorsunuz, böylece yazıcının maliyetini kapsıyor veya neredeyse kaplıyor. Ayrıca, yedek parçalar yolda daha fazla inşa etmek için kullanışlıdır. ABD'den bir şey satın almayın (zaten ABD'de değilseniz, sanırım) - ithalat / posta ücretleri çirkin.


TL; DR

Önceden oluşturulmuş bir yazıcı satın almak yerine bir kit oluştururken daha fazla öğrendiğiniz gibi, parçaları ayrı ayrı daha fazla satın almayı öğreneceksiniz, ancak yedek parçalarda daha pahalıya mal olabilir. Ayrıca:

 • Önce kapsamlı araştırma yapın
 • Toplu satın al
 • Gecikmelere hazırlıklı olun, sabırlı olun
 • Yinelemeli bir tasarıma hazır olun
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.