Blockchain teknolojisine sahip AI sistemlerinin merkezi olmayan örnekleri var mı?


11

AI'yı blockchain teknolojisiyle dağıtma girişimi oldu mu?

AI düğümlerinin bağımsız olarak hareket ettiği merkezi bir kontrol noktası olmayan (ancak kodlanmış bir kurallar kümesine göre), dünyanın birçok yerinde aynı paylaşılan merkezi olmayan veritabanını oluşturan, doğrulayan ve depolayan yapay zeka ağlarının merkezi olmayan örnekleri var mı?

Yanıtlar:


6

Sürü zekası , karmaşık bir sorunu merkezi olmayan bir şekilde çözmek için nispeten basit ajanların birlikte çalıştığı sistemler için kullanılan terimdir.

Genel olarak, dağıtılmış bilgi işlem yöntemleri, ölçeklerdeki sorunlarla başa çıkmak için çok önemlidir ve birçoğu ademi merkeziyetçiliği derin bir şekilde benimser. (Donanım arızasının gerçekliği ve modern veri kümelerinin ayrı ayrı düğümlere göre büyük boyutu göz önüne alındığında, daha az iş merkezi bir darboğazdan daha az geçirilir, daha iyidir.)

Blockchain'de hesaplama yapmakla ilgilenen insanlar olsa da, bana adanmış kümelerde (AWS gibi) hesaplama ile rekabet etme olasılığı düşük gibi görünüyor.


4
Temsilcilerin sadeliği nedeniyle, sürü zekası genellikle "hesaplama-bağlı olmaktan ziyade I / O bağlı" olma anlamında çok ademi merkeziyetçi değildir. Yani, ajanların iletişim arasında yaptıkları hesaplama miktarı oldukça azdır. Bu, örneğin Karınca Kolonisi Optimizasyonu ve Parçacık Sürüsü Optimizasyonu gibi sürü istihbarat sistemlerinde geçerlidir. Daha fazla hesaplama gerektiren işlemleri gerçekleştiren ajanları olan bir sistem, belki de bir tahta mimarisine daha yakındır ...
NietzscheanAI

2

Blockchain'de dağıtılan AI'nin en iyi örneğinin SingularityNET olduğunu düşünüyorum . Sadece başarılı bir jeton sattılar ve AGI jetonlarından sattılar ve bu da AI görevlerinin sizin için yapılması için esas olarak "ödeme" yapmak için kullanılabilecekti. Çeşitli yapay zeka ağa konacak ve çeşitli görevleri yapmak için birbirleriyle etkileşime girip iletişim kurabilecek. Orada çevrimiçi bazı büyük videolar doktor Ben Goertzel bu ileri açıklıyor. Ve işte beyaz sayfalarına bir bağlantı .


0

Blockchain ve yapay zeka, sektörde atılımlar yapıyor. Blockchain finans sektöründe devrim yaratırken, yapay zeka, kendini süren otomobiller ve diğer makine öğrenim ilerlemeleriyle sektörü geliştiriyor. Yapay zekanın hızlı bir şekilde ilerlemesinin nedenlerinden biri, blockchain tarafından sunulan veri işleme yeteneğidir.

Blockchain'in merkezi olmayan teknolojisi yapay zekaya daha fazla şeffaflık ve güvenlik sağlayabilir. Şimdiye kadar blockchain endüstride büyük bir etkiye sahipti. Büyük veri kümelerini şifreleme, inceleme ve işleme biçimimizi geliştirmeye devam ettikçe, yapay zekanın ilerlemesinde önemli bir rol oynayabilir. Böylece, bir blockchain mühendisine daha fazla deneme yapma ve AI gelişimini ilerletmenin yollarını bulma fırsatları verir.

Bu makaleyi de okuyabilirsiniz Blockchain Yapay Zekayı Nasıl Daha İyi Hale Getirebilir? daha fazla bilgi için.0

Şu anda nöroevrim ile eğitmek için bir p2p çerçevesi üzerinde çalışıyorum, düzgün, hipereat ve eshyperneat örnek deneyleri olacak. AI geliştiricileri istedikleri deneyleri çatallayabilir ve ekleyebilirler.

Her sé için bir blockchain değildir, ancak genler, şampiyon ağları, elbette akranları ve genomlar için bir DHT olacaktır. Nöroevrim eğitimi paralel olarak yapılabilir, böylece nüfus akranlar arasında eşit olarak dağıtılır, erken biten akranlar değerlendirmelerinde daha yavaş akranlara yardımcı olur ve tüm akranlar, kötülükleri önlemek için rastgele bir akran tarafından değerlendirdikleri ağlardan birini kontrol eder. ve tüm akranlar her neslin şampiyonunu kontrol edecek. Bir ağı değerlendiren herhangi bir akran, eğitime yardımcı olduğu nesle özgü bir jetonla ödüllendirilecek ve aynı zamanda şampiyon ağının bir kopyasını indirecek, daha sonra eğitimsiz müşterilere geçmiş şampiyonların performansını görüntüleme ve satın alma yeteneği vermeyi planlıyorum ağdan satın aldıkları genom için jetonu olan herhangi bir eş ödemenin bir kısmını alacaktır. Bu kazık kanıtı olmayacak,

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.