Makine öğrenimi için Stack Exchange'i kullanan devam eden projeler var mı?


Yanıtlar:


6

Kesinlikle bir çeşit metin madenciliği / bilgi alma / vb. İçeren araştırma projeleri olduğu görülüyor. ve StackExchange siteleri.

Google / google bilgini aracılığıyla bulabildiğim bazı örnekler (ayrıntılı bir listenin yakınında olma ihtimali düşük):


Daha genel olarak, Otomatik Soru Cevaplama sistemleri önemsiz / "çözülmüş" bir problem değil, oldukça aktif bir araştırma alanı gibi görünmektedir. StackExchange, bu tür sistemler için tek bir veri kaynağı olabilir, ancak çok fazla başka veri kaynağı da var (Wikipedia, Quora, vb.).


3

DuckDuckGo , StackExchange'ten gelen teknik soruların cevaplarını öğrenir. DuckDuckGo içine "devam eden projeler stackexchange kullanın" gibi bir teknik soru yazın ve sağ taraftaki cevabın vurgulanmış bir özetini sunacaktır. Ve ördek, veri kaynaklarını yanıtlayan daha birçok soru için açık bir API'ye sahip. Veya doğrudan stackexchange api'ye gidebilirsiniz .

Projeler SE open API'sindeki verileri TOU'larına uygun olduğu sürece kullanabilir . Temel olarak, kullanıcılarınızın verilerin Stack Exchange'den geldiğini söyleyebileceğinden emin olun. Telif hakkı lisansı, öğrenilmiş bir özet özetleyici ile metnin içeriğini değiştirme yeteneğinizi de sınırlayabilir. Belki de Duck.com’un sadece anahtar kelimeleri vurgulamasının nedeni budur.

Veri hakları kanunu, özellikle bir siteye gönderdiğiniz veriler ve bu verilerden türetilen makine öğrenme modelleri söz konusu olduğunda akı halindedir. Yeni Avrupa verileri ve gizlilik kuralları, yığın değişimi gibi bir siteye gönderdiğiniz tüm verileri indirmenizi veya silmenizi sağlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.