Derin öğrenmeye başlamak için hangi kütüphaneyi önerirsiniz?


35

Derin öğrenmeye ilk yaklaşım için hangi kütüphaneyi (TensorFlow veya Keras) önerirsiniz?

Ben, eğer önemliyse, ilk defa hesaplamalı yaklaşımları deneyen bir sinirbilim öğrencisiyim.


Sadece Makine Öğrenimi probleminiz için bir modele ihtiyacınız varsa Keras'ı tercih edin, Eğer bir Geek gibiyseniz, her ikisini de tanımaya çalışın, TensorFlow size modelin içinde neler olup bittiğini ve yardım için istekli büyüyen tensorflow topluluğunu bulacağınızı bildirecek sen. En İyisi
shanmuka

Yanıtlar:


31

Keras, Tensorflow ve Theano için sarmalayıcı olarak çalışan Python'da yazılmış basit ve üst düzey bir sinir ağları kütüphanesidir. Öğrenmesi ve kullanması kolaydır. Keras kullanmak Lego bloklarıyla çalışmak gibidir. İnsanların tam ölçekli bir inşa sürecine başlamadan önce hızlı deneyler ve kavram kanıtları yapabilmesi için inşa edildi.

Bunu akılda tutarak, oldukça modüler ve genişletilebilir hale getirildi. Şimdi, sadece deneylerden çok daha fazlası için kullanılabilir. RNN, CNN ve her ikisinin kombinasyonları ile yardımcı olabilir.

Bir prototip hazır çözüm başlatmak ve yapmak istiyorsanız, Keras ile başlamanızı önereceğim. Kaputun altındaki detayları bilmek için TensorFlow'u öğrenin. Çok büyük aktif bir topluluğa sahip ve aynı zamanda bu Youtube dizileri gibi çok iyi kaynaklar mevcut .

Ayrıca bkz . Https://blog.keras.io/keras-as-a-simplified-interface-to-tensorflow-tutorial.html .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.