Pilimi tüketecek bir uygulama var mı?


9

Bir pilin hızlı bir şekilde boşalmasına yardımcı olacak uygulamalar var mı?

Bunu almak isteyeceğim senaryo, pili hızlı bir şekilde boşaltmak istiyorsam, böylece tekrar tamamen şarj edebiliyorum. Bazıları bunun pili tamamen boşaltarak / şarj ederek pil ömrünün uzamasına yardımcı olacağını söylüyor.


3
GPS'inizi açın. Cep telefonunu pencerenin yanına yerleştirin. Ayrıca, ekranı her zaman açık tutmak için ayarınızı değiştirin. Pilin bitmesini izleyin. : D
abhi

2
Büyük olasılıkla bir Lityum İyon piliniz olduğu için bunu yapmak zorunda kalmamalısınız ve bahsettiğiniz işlem NiCad piller içindir. Li Ion piller için ne kadar az şarj ederseniz o kadar iyidir. Aşağıda Adam Lassek'in cevabına bakınız.
Matt

Yanıtlar:8

Bunu yapma . Aslında edilir zarar tamamen şarj önce deşarj sırasında pilinizin ömrünü. Deşarj derinliğinin pil ömrünü nasıl etkilediğini tartışmak için bu siteye bakın .

Yeniden şarj etmeden önce tamamen deşarj etmenin tek nedeni, bellek efektine duyarlı bir NiCad pilinizin olması. Akıllı telefonunuz büyük olasılıkla Lityum iyon polimer pil kullanır, bu nedenle pilinizi tamamen boşaltmanız için iyi bir neden yoktur. Sığ deşarj derinliğiniz varsa kullanım ömrü uzar.


1
Aşağıda bu sorudan alıntı yapılmıştırBatteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.
IsmailS

4

Telefonumun - HTC Evo'nun - aslında tek amacı pili mümkün olduğunca hızlı boşaltmak olan bir teşhis aracı olduğunu biliyorum. Numara çeviricinizi açın ve şunu girin:

*#*#3424#*#*

Gönder düğmesine basmanıza gerek yok. Evo için yakın zamanda yapılan bir güncelleme bu araçları engelledi, umarım yine de bunlara erişebilirsiniz. Sizinkinden farklıysa cihaza özel kodları da arayabilirsiniz. Köklü kullanıcılar bu araçları geri almanın bir yolunu buldu .

Yardımcı program, parlaklığı sonuna kadar açar, uykuyu önler, kamerayı ve flaşı açar, GPS'yi açar ve sürekli yoklar, vb. sürekli titreşir çünkü bu muhtemelen kötü olur).


1

Kablosuz ağ paylaşımını etkinleştirmek, pili birkaç saat içinde boşaltmalıdır.

İlk şarj döngülerinden sonra pilin optimum performansta olması gerekir. Bu nasıl çalışıyor gerçekten bilmiyorum. Ancak ilk birkaç gün sonra tamamen şarj edilmiş bir pilden biraz daha fazla kullandım.


1

Yerleşik olmayan bir uygulama gerektirmeden telefonumda 2 Amper'den fazla çeken bir kombinasyon buldum.

  • El feneri!
  • Maksimum parlaklık. Açık ama kolayca unutulabilir.
  • Uyarlanabilir parlaklığı devre dışı bırakın. 30 dakika veya daha sonra uyuyun: video oynatın.
  • Resim içinde video akışında resim (YouTube, Netflix, ...) Bu aktif kalır: 1. video kod çözücü, 2. ekran, 3. wifi (veya bunu karşılayabiliyorsanız hücresel). Ağı kullanamıyorsanız Video Looper'ı deneyin , izin gerekmez. MX oynatıcı seçeneklerinde gömülü bir "loop one" seçeneği de var
  • Https://jbouny.github.io/fft-ocean/ veya https://webglsamples.org/aquarium/aquarium.html gibi GPU yükü GPU'yu yalnızca bir web tarayıcısıyla etkin tutar; uygulama gerekmez.
  • GPS navigasyon
  • Termal azaltmayı önlemek için bir fan!

Bazı uygulamalar toplam pil beynini gösterir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.