AT&T'ye bilinmeyen kaynaklardan nasıl kurulur?


9

Bir arkadaşımın AT&T üzerinde bir HTC Aria var. Uygulama ayarları ekranında, bilinmeyen kaynaklardan uygulamaların yüklenmesine izin verme seçeneği yoktur. İndirilen uygulamaları (* .apk dosyaları) telefonu rootlamadan yüklemesine izin vermek için bu seçeneği değiştirmenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:



6

ADB istemcisini kullanarak HTC Aria'ya uygulama yükleyebilirsiniz.

Android SDK'yı PC'nize yüklemeniz ve sonra .apk dosyalarını yüklemek için ADB'yi kullanmanız gerekir.

Android SDK'yı yüklemek için , telefonunuzu geliştirme için ayarlamak üzere Android Geliştirici kılavuzundaki adımları izleyin .

Windows kullanıyorsanız, Google yalnızca aygıtları için sürücüler sağladığı için aygıt sürücülerini almak için HTC'ye gitmeniz gerekir. Herhangi bir nedenle HTC, ADB sürücüsünü iyi tanıtmıyor, ancak HTC Sync yazılımında bulunuyor. En son sürümü HTC'nin Aria yüklemeleri sayfasından alabilirsiniz.

Mac ve Linux kullanıcılarının ADB'yi kullanmak için aygıt sürücüleri yüklemeleri gerekmez.

Son olarak, cihazınızda hata ayıklama modunun etkinleştirildiğinden emin olarak cihazınızı PC'nize bağlayın. Sistem tepsisinde cihazın hata ayıklama modunda olduğunu belirten bir giriş görmelisiniz. PC'nizde aşağıdaki komutu çalıştırın:

adb install yourapp.apk

Bu uygulamayı telefonunuza yükleyecek ve gitmek için iyi olacak! Yolunuzda android-sdk / platform-tools dizinine sahip olmanız veya komutu bu dizinden çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.


HTC indirme sayfası htc.com/us/support/aria-att/downloads . Bunu eklerdim, ancak şu anda makale başına yalnızca bir bağlantı gönderebilirim.
Simetrik

Bu, Amazon web mağazası indirmeleri için de geçerlidir. Telefonumun içeriğini aradım (bir disk sürücüsü olarak monte ettikten sonra) .apk dosyalarını buldum ve adb kullanarak yükledim. AT AT & T;)
TJB

1

Bunun gerçekten eski (ve muhtemelen artık alakalı olmayan) bir yazı olduğunu biliyorum, ancak bir HTC Aria'm olduğu ve aynı sorunu paylaştığım için, başka bir seçenek göndermeye değer olduğunu düşündüm. SuperOneClick adlı bir programa göz atmanızı öneririm . Bununla birlikte, ARIA'mın pazar dışı uygulamalar yüklemesini kalıcı olarak etkinleştirebildim. Ayrıca Amazon pazarının kurulmasına da izin verecektir. Tüm bunlar telefonunuzu rootlamak veya garantiyi geçersiz kılmak için herhangi bir şey yapmak zorunda kalmadan (en azından bilgime göre). Kullanımı çok kolaydı.


-1

Bu XDA yayınındaki talimatları deneyebilirsiniz . Bunu yaptığınızda MMS mesajlarını gönderme / alma yeteneğinizi devre dışı bırakacağını ve düzeltmek için bir donanım sıfırlaması gerekeceğini unutmayın:

  1. "Ayarlarınıza" Git
  2. "Uygulamalar" a gidin
  3. "Uygulamaları yönet" e gidin
  4. "Tümü" Sekmesine (veya tüm uygulamalarınızı görüntüleyecek herhangi bir sekmeye) gidin
  5. "Özelleştirme Ayarları Sağlayıcısı" Uygulamalarını Bulun
  6. "Verileri temizle" yi tıklayın
  7. "Tümü" Sekmesine Geri Dön (veya tüm uygulamalarınızı görüntüleyecek herhangi bir sekme)
  8. Programı Bulun "Ayarlar"
  9. "Verileri temizle" yi tıklayın

"Uygulamalar" a Geri Dönerseniz Bitir "Artık Bilinmeyen Kaynakları" Etkinleştirme Seçeneğine Sahip Olacaksınız


1
Lütfen biçimlendirme ile durdurun
pzkpfw

Lütfen içeriğinizi bulduğunuz yerlere tekrar bağlantı verin, böylece hem başkalarının da kolayca bulabilmesi (XDA'da bulunan "belirsiz" ifadeden ziyade) ve orijinal yazarlara uygun kredi vermek.
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.