Bana bir şeyler alışveriş yapmamı hatırlatmak için GPS nasıl kullanılır?


28

Kasabamda birçok farklı yerde çok alışveriş yapmam gerekiyor. Bazen kendimi belli bir yerden geçerken bir şeyler almayı hatırlamak istediğimi anlıyorum.

Bir Android telefonla bunu başarmanın kolay ve ücretsiz bir yolu var mı?


Sık sık böyle bir uygulama istiyordum. Ancak, çoğu zaman WiFi etkin ve GPS devre dışı bırakıldığım için öncelikle GPS koordinatlarından ziyade WiFi SSID'ye dayanarak konum belirlenmesini isterdim. Ayrıca SSID'yi hatırlamayı GPS koordinatlarından daha kolay buluyorum.
kasperd

@ kasperd Android, etkinleştirmiş olduğunuz konum hizmetlerini kullanır. Cevapların hiçbirinin GPS ile sınırlı olduğunu sanmıyorum.
mattm

Lokasyon bazlı hatırlatıcılar için birçok seçenek burada :)
Izzy

Yanıtlar:


41

Google Keep , not almanıza ve notları tetikleyebilecek konum veya geçici hatırlatıcılar oluşturmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.


1
Google Gelen Kutusu'nda da bu özellik yerleşiktir.
Ajedi32

Kesin bir adres verdiğimde iyi sonuçlar elde ettim, ancak bir keresinde "CityName'deyken" bir konum hatırlatıcısı belirttim ve birkaç hafta sonraya kadar sadece HAPPENED olduğumda bildirimi almadım şehir merkezine çok yakın. Google Keep'i kesinlikle SEVİYORUM, ancak bu hayal kırıklığı yarattı. : - \ Belki de ortalama zamanda geliştirdiler, ama ben hala kendime konum hatırlatmaları konusunda biraz güveniyorum.
loneboat

2
Google Asistan ayrıca bu özelliğe de sahiptir (konum esaslı hatırlatıcılar)
NightShadeQueen

17

Bunu Google Asistan veya hatta tarayıcı ile yapabilirsiniz. "Bir dahaki sefere Fry'da olduğumda bana dondurma almamı hatırlat" deyin ve bir dahaki sefer Fry'da olduğunuzu söyleyin.

Google Asistan özelliklerinin çoğu, herhangi bir tarayıcıda da kullanılabilir. Sadece aynı ifadeyi Google’da arayın ve gerçek sonuçların üzerinde "Bir hatırlatıcı belirle" yi sunacaktır.

Gerçekten kullanışlı ve Jelly Bean (4.1) veya daha üst sürümlerini çalıştıran herhangi bir telefonda mevcut olmalıdır, bu nedenle çoğu son 3 yıl içinde piyasaya sürülen telefonların çoğu büyük olasılıkla.


2
Bu en basit ve kullanışlı yoldur, ancak her zaman doğru olmadığını gördüm - bazen ayrılana kadar hatırlatılmadım.
Stephen Angelico

@StephenAngelico Evet, geçen gün birkaç kez denedim ve aynı sorunu yaşadım. Biraz hayal kırıklığı yaratıyor
Josh Janusch

6

Shifu , Google Play Store'da bulunan ve en esnek şekillerde hatırlatıcı oluşturmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir android uygulamasıdır. Gereksinim duyduğunuz konum tabanlı hatırlatıcıların yanı sıra Aramalar, Wi-Fi bağlantısı vb. Hatırlatıcılar da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca diğer ilginç özelliklere de bakın.


2

Tasker bu tip bir şey için tasarlandı, ama ben buna basit diyeceğimden emin değilim.

Haritadayken telefonun çalmasını (otomatik kapanma) ve sürüşte telefonun USB güçünü ... kullanmamasını sağlamak için kullanırım.


1
Mümkünse, OP'nin sorusunu yerine getirme adımlarını açıklayın. Birçok kelimeyle tanımlamanıza gerek yok, sadece basit bir "<tis> hafifçe vurun, <location> seçin" yeter.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.