Android 6.0'da hangi uygulamaların çalıştığını nasıl kontrol edebilirim?


46

Hangi uygulamaların arka planda çalıştığını 5.1 ayarları / uygulamaları altında görüntüleyebiliyordum, ancak 6.0'da yalnızca hangi uygulamaların aynı konuma yüklendiğini görebilirsiniz. Çalışan uygulamaları nerede görüntüleyeceğini bilen var mı?

Yanıtlar:


68

Bu şimdi, "Çalışan Hizmetler" menü öğesinin altındaki cihaz ayarlarınızın Geliştirici seçenekleri alanında:

görüntü tanımını buraya girin

Geliştirici seçeneklerini ayarlarınızın altında göremiyorsanız, bunun varsayılan olarak gizlendiğinden ve manuel olarak etkinleştirilmeleri gerektiğine dikkat edin .


1
Şaşırtıcı şekilde, bu hoş özelliğin (güvenlik nedeniyle) üstteki genel "Geliştirici seçeneklerini" devre dışı bıraksanız bile işe yaradığını unutmayın. Hem çalışan uygulamalar listesinin hem de sayfanın altındaki etkin olmayan uygulamalar listesinin gri OLMADIĞINI not edebilirsiniz.
Eske Rahn

Bunların arka planda çalışan uygulamalar olduğundan emin misiniz? çünkü orada "App RAM kullanımı" var.
TheLogicGuy

@TheLogicGuy çalışan APPS değil çalışan HİZMETLER. Uygulamalar için bunları "Etkin olmayan uygulamalar" (geliştirici seçeneklerinin en altında) konumunda Etkin değil olarak ayarlayabilirsiniz, ancak bu onları durdurmakla aynı DEĞİLDİR.
Eske Rahn

3

Teşekkürler eldarerathis

Bu kesinlikle çalışan hizmetlerdir ve uygulamaları değil .

... Çalışan uygulamaları gerçekten bulmak ve durdurmak için Ayarlar, Hafıza, "Uygulamalar tarafından kullanılan hafıza" (ADD: Kesinlikle son 3 saat içinde çalışan uygulamalar ve SADECE minimum RAM limitini kullananlar) )

Birini tıkladığınızda, dikey üç nokta üst sağ, size uygulamayı gerçekten DURDURMAK için kolay erişim sağlar.

Ayrıca, açıklanan " Çalışan Servisler " e paralel olarak , geliştirici seçeneklerinin altında " Etkin olmayan uygulamalar " olduğunu unutmayın. Ve bir uygulamayı gerçekten durdurmak yerine etkisiz hale getirmeye çalışmalısınız . İyi davranılırsa, bu genellikle neredeyse kadar iyi olacak ve balta durmasıyla vermekten daha temiz olacaktır.


"Etkin olmayan uygulamalar" da iyi bulun, daha önce hiç farketmediniz. Durdurma gibi çalışan uygulamaları durdurmak gibi görünmüyor, ancak söz konusu uygulamaya bağlı olarak iyi veya kötü olabilir.
Andy Yan

Uygulamaları durdurmuyor, etkin değil olarak işaretliyor. Bu hakkı anlarsam, bu doze sisteminin bir parçasıdır. Yani, işletim sistemi telefon boştayken arka planda çalışan uygulamayı uyandırmamasını ister. Telefon aktifken yardımcı olmaz. Yani bu şişkinliğe karşı bir çözüm DEĞİLDİR. Marshmallow'da, DISABLED olarak işaretlenmiş olan şişkinlikler bile başlayabilir! Bu gerçekten berbat !!! Bu nedenle, gerçekten durdurulduğunu görmek için zaman zaman devre dışı bırakılmış uygulamalar listesine tekrar bakmamız gerekiyor!
Eske Rahn

Ya da Yeşilleştir veya Çalışmayı Önle gibi uygulamalar / Xposed modülleri kullanın. Ekstralar umrumda değil, sadece kaçmalarına izin verme. Özellikle Çinli uygulayıcılarımız asla düşünebilecekleri her durumda uygulama tasarım disiplinlerini ve otomatik başlatmayı önemsemediklerinde.
Andy Yan,

1
Farkı anladığımdan emin değilim. Bir uygulamaya ait tüm çalışan hizmetleri durdurursanız, uygulamayı doğru mu bıraktınız? Veya diğer bileşenleri, yani yayın alıcıları ve içerik sağlayıcıları durdurmakla mı ilgilidir.
jiggunjer

Selam jiggunjer. Eh, ben şimdiye kadar Android konusunda uzman değilim. Ancak çalışan hizmetler (veya önbelleğe alınmış işlemler) listelerinde görünmeyen, çalışan (ve durdurulabilir) uygulamalar görüyorum. Bize daha ince detayları öğretmek için daha fazla bilgiye sahip birine ihtiyacımız var.
Eske Rahn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.