Android Marshmallow'da varsayılan başlatıcıda manzara modu nasıl etkinleştirilir?


Yanıtlar:


5

Google Asistan'ın en son sürümü, ayarlarına bir ana ekran döndürme seçeneği ekledi. Ana ekran ayarlarına erişmek için ana ekrana uzun dokunun veya Google Asistan "hamburger menüsü" (soldan kayan menü) 'den Ayarlar'ı seçin . Döndürmeye izin ver , ayarlarda alt seçenektir.

Kaynak


1
Lütfen cevabınızı destekleyen kaynağı
bağlayın

1
Son güncellemede eklendiğini iddia ettiğiniz özelliği gösteren bir ekran görüntüsü gönderebilir misiniz? Uygulamanın açıklamasındaki yenilikler bölümünde bundan bahsetmiyorum .
Firelord

kaynak bağlantısı eklendi. bağlantı ayrıca ekran görüntüleri içerir.
Jude

Odfly, düğmeyi Google Asistan'da çevirirseniz, tüm ana ekran için geçerli değildir. Bu ayarı bence koymak için çok garip bir yer.

@Firelord Telefonumdaki bağlantılı talimatları denedim ve mükemmel çalışıyorlar.
Dan Hulme

13

Otomatik döndürme Ana ekranı, 2. Android M Geliştirici önizlemesinin en önemli özelliklerinden biriydi .
Balonu patlatmaktan nefret ediyorum, Otomatik döndürme ana ekranı özelliği Android Marshmallow 6.0'ın son sürümüne dahil edilmedi.

Bununla birlikte, otomatik döndürme desteğinin ana ekrana yapmadığını hayal kırıklığına uğrattık. İkinci geliştirici önizlemesinde Google uygulaması, ana ekran ayarlarına, ana ekranın sistemdeki diğer herhangi bir uygulama gibi dönmesine izin veren bir "döndürmeye izin ver" seçeneği ekledi. Biz onu sevdik. Yine de son versiyona hiç atlamamıştı.

Kaynak


Ancak, köklü bir telefonunuz varsa, bu özelliği almak için build.prop dosyasını değiştirebilirsiniz .

  1. /system/build.propKök gezginlerini kullanarak dosyaya gidin ve dosyayı açın

  2. log.tag.launcher_force_rotate=VERBOSEDosyanın sonuna ekle

  3. İsteğe bağlı adım: Ekle lockscreen.rot_override=trueKilit ekranında ekran döndürme etkinleştirmek için

  4. Özelliğin çalıştığını görmek için yeniden başlatın!

Kaynak


2

Talimatları takip ederseniz mükemmel çalışır. Basitçe söylemek gerekirse, google simgesine dokunun, bir kez açıldığında hamburger menüsünü itin, ayarları bulun, aşağı kaydırın, listedeki son öğe "rotasyona izin ver" işaretleyin, şimdi manzara modu çalışıyor, lolipop üzerinde çalıştığını biliyorum , hatmi ve Android. Bu ayarı yerleştirmek için garip bir yer, ama ne hey, bu yüzden çok çalıştık ve bu şeyleri arayan devs ve hevesli üyelerimiz var. Ben her zaman yatay ana ekranı severim.


Siteye hoş geldiniz. Bu kendi başına iyi bir cevaptır, ancak Jude'un cevabında olmayan herhangi bir bilgiyi gerçekten eklemez. Henüz kabul edilmiş bir cevabı olmayan sorulara odaklanırsanız daha fazlasını başarabilirsiniz.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.