Honeycomb'da hangi disk şifreleme standardı kullanılır?


11

Herkes Honeycomb "tableti şifreleme" seçeneğinde hangi şifreleme standardının kullanıldığına dair resmi veya resmi olmayan bir bilgiye sahip mi? Kolluk kuvvetleri ve benzerleri için yerleştirilmiş herhangi bir saldırı veya arka plan bilgisi var mı?

Temel olarak, soru şudur: Birisi gizli bilgileri olan bir tableti kaybederse, şifrelemeye rağmen verilerin bundan çıkarılabilmesi ne kadar olasıdır?

Yanıtlar:


9

Geçerli şifreleme düzeni, Android web sitesinin "Android 3.0'da şifrelemenin uygulanmasıyla ilgili notlar" sayfasında özetlenmiştir . Bu sayfadan, kullanılan belirli algoritma şöyle belirtilir:

İlk sürüm için dosya sistemi için kullanılan gerçek şifreleme, CBC ve ESSIV ile 128 AES'dir: SHA256

Bu noktada bunun için gördüğüm tek resmi belge, ancak oldukça uzun ve bilgilendirici.


1

Yani evet AES 128, bu büyük bir rakam değil mi? Bir sorun, sürücüyü şifrelemek için kullanılan anahtar, telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız anahtarla aynıdır, bu da küçüktür. Bu küçük anahtar alanına karşı çevrimdışı kaba kuvvet uygulamak toplamda 5 dakika sürecektir.

WisperCore , daha makul güvenlik önlemlerine sahip değiştirilmiş bir android sürümüne sahiptir.


2
Tabletimde (acer iconia a500) parolanın uzunluğu sınırlı değil. Mümkün olduğu kadar çok karakter girmeyi denedim ve 40.'da durdum (daha fazla girebilirdim). Öyleyse neden "minik" dediğini anlamıyorsun. WhisperCore İlişkin - o, Nexus için sadece değil mi ..?
galets
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.