Köküm ve telefonumu flaş etmeden önce ne yapmalı?


18

Şu anda telefonumda stok rom var ve kök salmadım. Kökünü değiştirmek ve romu değiştirmek istiyorum.

  1. Önce ne yapmalıyım, romu köklendirmeli veya flaşlamalıyım?
  2. Tüm yapılandırmayı, uygulamaları, uygulama verilerini veya dosyalarını (SD'deki resimler, müzik, videolar vb.) Kaybetmek istemiyorum. Bundan kaçınmak için nasıl yapabilirim?
  3. İhtiyacım olursa hisse senedi salonuna geri dönebileceğimden emin olmak istiyorum, yapmam gereken özel bir şey var mı?

İlgili ise, bir Samsung Galaxy I5510'um var.

Teşekkürler!

Yanıtlar:


8
  1. Flaş için kök gerekmedikçe, önce ROM'u flaş etmelisiniz. (Kök olmadan Odin ile yanıp sönebilirsiniz, ancak root gerektiren ROM Manager'a veya Odin kullanmıyorsanız yanıp sönecek bir şeye ihtiyacınız vardır). Köklü bir ROM'u flaş ettiğinizde, cihazınız köklü olacaktır; ROM köklenmemişse, cihaz köklenmez.

  2. Tam bir yedekleme yapmak için root'a ihtiyacınız var. Bkz. Android cihazı nasıl yedeklenir?

  3. İlk önce root yaparsanız, tam ROM'un bir Nandroid yedeklemesini oluşturmanıza olanak tanıyan özel bir kurtarma (örn. ClockworkMOD, ROM Yöneticisi aracılığıyla) yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bir Samsung cihazı ile bunu yapmanız gerekmez. Bir yere indirmek için bulduğunuz sürece orijinal ürün yazılımını yeniden yansıtmak için Odin adlı bir araç kullanabilirsiniz.

Bahsettiğim herhangi bir şey hakkında daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa, önce aramanızı öneririm - köklendirme, yedeklemeler, Nandroid / Clockwork / ROM Manager ve Odin hakkında birçok sorumuz var. Ayrıca bkz. Android cihazımı nasıl rootlayabilirim? Köklendirmeden önce yapabilecekleriniz ve yapabileceğiniz şeyler hakkında bazı bilgiler vardır.


2
Kökten önce yanıp sönmeyi öneriyorsunuz ama aynı zamanda tam bir yedekleme yapmak için root'a ihtiyacım olduğunu söylüyorsunuz, nasıl yapabilirim? Yedeklemeyi başarabilmek için köklendikten sonra yanıp sönmeli miyim?
Diego

@Diego Yanıp sönmeden önce yedeklemek istiyorsanız, cihazınızı siler, önce root yapmanız gerekir. Köklendikten sonra, yedekleme (diğer cevap gibi Titanyum tavsiye ederim) ve sonra flaş; daha sonra yedeklemeyi geri yükleyin. Nandroid yedeklemesini geri yüklemek ROM üzerine yazarken, Titanium sadece uygulamaları ve verileri geri yükler.
Matthew

Teşekkürler! Ben bu hafta sonu denemek ve daha sonra (umarım) benim deneyim dayalı cevap kabul edeceğim.
Diego

1
  1. İlk önce root olmanız gerekir. Cihazınızı köklendirmeden, sistemin belirli bölümlerine erişemezsiniz ve bir ROM'u yanıp sönmek cihazı çökebilir (çoğu ROM'un root olması gerekir). Hiçbir şeyi silmeden veya sıfırlamadan root atabilirsiniz, böylece ROM'unuzu flash etmeden önce # 2 ile devam edebilir ve geri alabilirsiniz.

  2. Muhtemelen kaybedeceğiniz yapılandırma, ancak uygulamalar ve uygulama verileri Titanium Backup ile yedeklenebilir . SD kart, köklenme, sıfırlama veya yanıp sönen ROM'lardan etkilenmeyecektir.

  3. Hala kök salmış olmanız iyi değilse, hisse senedi ROM'una geri dönmek daha zordur. Kökten sonra, Kurtarma'ya önyükleme yapın ve yedekleme Backup and Restore->Backupyapmak için veya benzer (farklı kurtarma sürümlerinde farklı) seçin NANDROID. Bu, orijinal ROM'unuzun bir görüntüsünü saklar ve normale geri bir adım geri yüklenir.

3 A. Unrooting tamamen daha karmaşık bir işlemdir ve stok ROM'unuzu (çevrimiçi olarak bulabiliyorsanız) yeniden yüklemeyi ve cihazınızdaki her şeyi silmeyi içerir. NOT: yine, SD kart iyi olacak ve uygulamalar Titanyum yedekleme ile geri yüklenebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.