Uygulamaların kaldırılmasını önleme


11

Çocuklarım Android ile oynamayı çok seviyor. Ancak, ne yaptıklarını her zaman anlamıyorlar ve bazen bazı uygulamalarımı sildiklerini fark ediyorum (garip, asla oynadıkları).

Kaldırma işlemini zorlaştıran veya uygulamalar menüsüne erişimi zorlaştıran herhangi bir uygulama var mı (ör. Şifre gerektiriyor)?


1
Sorunun, Uygulama Ayarları menüsünü kilitleme hakkındaki önceki ile aynı zemini kapladığını düşünüyorum android.stackexchange.com/questions/7117/… Belirli uygulamaları kilitlemek için daha genel bir şey istiyorsanız, aşağıdaki
cevabıma

Yanıtlar:


4

Smart App Protector'u yardımcı uygulamasıyla yükleyin (gelişmiş güvenilirlik için). Aygıt yöneticisi yaptığınızdan emin olun. Ardından, kilitleyin Package Installerve Play Storekullanın (diğer pazar uygulamalarını da kilitleyin). Tek bir dokunuşla uygulama, kaldırabilecek tüm uygulamaları kilitleyebilir. Uygulamaya kendi güvenliği için bunu kolaylaştırır, ancak sorunun çözümü.

Ve bahse girebilirim ... bundan sonra çocuklarınız geliştirici düzeyinde uzmanlık olmadan bir uygulamayı kaldıramaz.

Güncelleme:
Yorumunuzdan sonra, uygulama başlatıcısı doğrudan Play Store gibi uygulamaları kaldırabilecek gibi görünüyor. Yani, Launcher'ınızı da kilitleyin. Ekran görüntünüzden, paket adına sahip Samsung TouchWhiz başlatıcısı tw.launcher. Bu paketi Smart App Protector ile kilitleyin. Ancak, uygulama çekmecenizi de kilitler.
Eğer uygulama çekmece kilitlemek istemiyorsanız, en iyi yolu geçmektir Ev Launcher uygulamasını & kilidi Package Installer, Play Storevb Bitti!
Alternatif başlatıcı uygulamaları, bellek verimliliğinin yanı sıra daha fazla özelliğe sahiptir. Yani, diğer tüm açılardan daha iyi. Para harcamak istemiyorsanız, Go Launcher EX'i tavsiye ederim . Bunun için para harcayabilirseniz, size ADW Launcher EX'i tavsiye ederim .


Bu aslında GAThrawn'ınkiyle aynıdır ve tamamen aynı şekilde başarısız olur
Shahar Mosek

@Shahar Tam olarak aynı değil .. Hedefledim Package Installer. Bana bunun tam olarak nasıl başarısız olduğunu söyleyebilir misin?
Android Quesito

Denemeden söylüyorsun gibi görünüyor. Bir şey, temizlemek istiyorum: Cihazınız kuruluma açık olduğu sürece, kaldırmayı yerel olarak devre dışı bırakamazsınız. Kilitleme tek yoldur!
Android Quesito

Neye benzediğini bilmiyorum. Uygulamanızı yükledim, Paket Yükleyiciyi ve Play Store'u kilitledim. Sonra menüye gittim ve hiçbir şey yapmama engel olan uygulamaları sildim.
Shahar Mosek

1
@DarrenCook git Device Administratorsdan Settings~> Security..
Android Quesito

7

Market'te belirli uygulamaları bir şifrenin arkasına kilitleyecek birkaç uygulama var, Market'te " applock " araması bunların çoğunu bulmalı.

Aslında hiç kullanmadım, bu yüzden size bir tavsiye veremem, ancak bunlar Çocuklarınızı onlardan uzak tutmak için Market ve Ayarlar uygulamalarını bir PIN numarasının arkasına kilitlemenize izin vermelidir.


Görebildiğim kadarıyla, applock uygulamaları uygulamaların yetkisiz çalışmasını engelliyor. Aradığım şey bu değil. Çocuklarımın uygulamaları kaldırmasını değil, uygulamaları kaldırmasını önlemek istiyorum.
Shahar Mosek

2
@Shahar, Market uygulamasını ve Ayarlar uygulamasını kilitleyecek şekilde ayarladıysanız, çocuklarınız herhangi bir uygulamayı kaldıramaz, istemiyorsanız başka bir şeyi kilitlemeye gerek yoktur.
GAThrawn

Bu uygulamalardan birkaçını denedim, ancak Market ve Ayarlar uygulamalarını kilitledikten sonra bile, süreçte hiçbir kilit ekranı gösterilmeden menüye girip uygulamaları kaldırabildim.
Shahar Mosek

5

Bunun için en iyi seçenek Zoodle Kid Mode adlı bir uygulamayı kullanmaktır. Bu android pazarında mevcuttur ve ücretsizdir. App çocuk modunda telefonunuzu çalıştırmak için yeteneği vardır. Çocuk modundayken çocuklar arama yapamaz, internette gezinemez, uygulamaları kaldıramaz ve telefonunuza zarar verebilecek her şeyi yapamazlar. Bir göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://market.android.com/details?id=com.zoodles.kidmode


İstediğim bu değil. Çocuklarım için bir korumalı alana ihtiyacım yok ve kesinlikle onları web'e kaydetmek istemiyorum.
Shahar Mosek

0

AppLock Uygulamasını kullanmalısınız , size yardımcı olacağını umuyoruz


Sadece denedim ve işe yaramadı, yine de kilitli uygulamayı kaldırabilirim.
Nathan Wailes
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.