RUU nedir?


11

"ROM Update Utility" anlamına geldiğini okudum.

Bu ne işe yarıyor?

Nasıl çalışır?

Hangi bölümleri etkiler?

Bir telefonu nasıl kökten çıkarır?

Yanlışlıkla RUU'yu telefonumda kullanabilir miyim?

Yanıtlar:


13

RUU, cihazınıza bir ROM yükleyen Windows yürütülebilir bir dosyadır (HTC şu anda Mac veya Linux'u desteklememektedir). Aşağıdaki bölümlerin üzerine yazacaktır:

  • Sistem ( /systembağlama noktası)
  • Önyükleme ( /bootbağlama noktası)
  • Kurtarma
  • Kullanıcı verileri ( /databağlama noktası, tüm kişisel verilerinizi kaybettiğiniz anlamına gelir )
  • Radyo görüntünüzü güncelleyebilir (daha yeniyse)

RUU'yu, telefonunuzu bağlayıp yürütülebilir dosyayı çalıştırarak kullanırsınız. HTC Sync'in de gerekli olabileceğine inanıyorum, ancak bunu bir süredir yapmadım.

Bunun tam yapılandırmanıza bağlı olmasına rağmen, bunun cihazınızı kökünden kaldırma nedeni iki yönlüdür. İlk olarak, suikili ve Süper kullanıcı uygulaması, kök oluşturduğunuzda genellikle Sistem bölümünüze yüklenir. Bu bölümün bir stok sürümü ile üzerine yazıldığından, bu iki şey mevcut olmayacaktır. Bu su, bir uygulamaya kök izinleri vermek için gereken ikili dosyaya çağrı yapmanızı önler .

İkinci olarak, Önyükleme bölümünün adbd(ADB arka plan programının) çağrılan kök izniyle çalışıp çalışmadığını tanımlayan bir bayrağı vardır ro.secure. Bir stok önyükleme görüntü üzerinde bu varsayılan değeri o ki hangi vasıta, 1 değil (1 temsil böylece "evet Güvenli olduğundan") root olarak çalışan. Birçok özel ROM, bunu 0 olarak ayarlar, böylece kullandığınızda hemen bir kök istemi alabilirsiniz adb shellve ayrıca bir kabuk (yani adb pull) gerekmeden ayrıcalıklı komutları yürütebilirsiniz .

Son sorunuza göre, uygunsuz bir RUU çalıştırabileceğinizi düşünmüyorum , ama hiç denemedim. Yükleme işleminden önce bir doğrulama işleminden geçer, bu noktada doğru cihaza sahip olup olmadığınızı kontrol ettiğini varsayarım. Tahminimce, tasarlanmadığı bir cihazda bir tane kullanmaya çalıştığınızda doğrulama başarısız olur.

Daha fazla bilgi istiyorsanız , HTC'nin sitesinden , HTC Magic'te (Rogers kablosuz sürümü) RUU'nun nasıl kullanılacağını özetleyen bir PDF çıkarmayı başardım . Yine de, adımlar herhangi bir Android cihaz için genellikle aynıdır.

Ayrıca, çapraz platformda aynı işlevselliği sağlamak için tasarlanmış açık kaynaklı bir program vardır. Sadece HTCFlasher olarak adlandırılır ve ben kendim kullanmadım. İlginizi çekiyorsa Google kodunda bulabilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.