Bluetooth AVRCP komutuna hangi uygulamanın etki edeceğini ne belirler?


18

Arka plan: Hem podcast'leri hem de müzik dinlemek için aktif olarak kullandığım bir A2DP / AVRCP bluetooth kulaklığım ( Nokia BH-505 ) var. Elbette, bunları farklı uygulamalarla dinliyorum. Bluetooth kulaklığın ses ile ilgili bazı "komut" (AVRCP) düğmeleri vardır - özel olarak: "sonraki parça", "önceki parça" ve "oynat / duraklat"

Şu anda komutlardan herhangi birine bastığımda, yüklediğim müzik çalarlardan biri ( Meridian ) her zaman komutu alıyor - aktif olmasa bile. Bu nedenle, bir podcast'i ( DoggCatcher ) duraklatmak isteyen "oynat / duraklat" ı tıkladığımda Meridian etkinleştirilir ve podcast ile birlikte müzik çalmaya başlar.

Her iki oyuncu da kulaklıklı mikrofon setini kullanacak şekilde ayarlandı: DoggCatcher'da "Kulaklığa bağla" özelliği açık ve Meridian'da "Kulaklık Düğmeleri" açık. Şu anda GT-S5570'te köklendirilmemiş stok Android 2.2.1 kullanıyorum, ancak gelecekte köklendirme ve 2.3 CyanogenMod'a (veya benzeri) yükseltme yapıyor olabilirim.

Özellikleri göz ardı ederek, bu konudaki sorum daha genel:

  • Android hangi komutların bu komutlara tepki vereceğini nasıl belirler? Çok teknik bir cevapla bile ilgileniyorum.

Pratik açıdan ilgileniyorum:

  • Hangi uygulamanın komutları aldığını belirlemek için her uygulama ayarıyla uğraşmak zorunda mıyım yoksa bunu belirlemenin genel bir yolu var mı?
  • Bunu, aslında etkin olan uygulamanın otomatik olarak her zaman önceliği alacak şekilde yapılandırmanın bir yolu var mı ? (kısmen başka bir soruda sorulduğu gibi )

Bu sorunun benzer sorulardan farkı:


1
Bir Android geliştirici blogundan bununla ilgili bazı iyi bilgileri bulmayı başardım - bunun 2.2'deki uygulamalar tarafından uygulanması gerektiği şekilde tartışıyor : "Uygulamaların birbirleriyle güzel (r) oynamasına izin verme: Uzaktan kumanda düğmelerini kullanma"
Ilari Kajaste

2016 yılında bu hala bir sorun.
iOS'tan taşınmak

Yanıtlar:


11

Medya-buton-yönlendirici zaten bağlanmış soruların birinde belirtilen, çalışır uygulaması şu anda müzik çalıyor ve buna AVRCP olaylarını gönderecek anlamaya. Buna ek olarak, o, yüklü olan tüm uygulamaları listeler beyan AVRCP etkinliklerini dinlemek.

AVRCP'yi karmaşık yapan şey: Sony'nin Music Unlimited gibi bazı uygulamaları, bildirimde bulunmuyor gibi görünüyor android.intent.action.MEDIA_BUTTON. Bu nedenle (ya da belki başka bir nedenle), medya düğmesi yönlendiricisi aracılığıyla kontrol edilemezler. Bir kullanıcı yorumunda okuduğumdan beri örneğin Music Unlimited'ın AVRCP üzerinden kontrol edilebileceğini biliyorum ve ayrıca bir kez çalıştırabiliyordum ama maalesef tekrarlanamaz. Dolayısıyla, bu gibi durumlarda, bir uygulamanın AVRCP olay işlemenin temiz bir uygulamasıyla güncellenmesini beklemek zorundayız.

Göre medya-buton-yönlendiricinin wiki "Medya Düğme Niyet işleme sipariş yayınları aracılığıyla yapılır ve almak için kendi öncelik her uygulama setleri var." Bu nedenle belki de bu öncelikleri görüntüleyen bir uygulama yazmak mümkün olabilir ve aslında hangi uygulamanın başlayacağını belirlemenize izin verebilir. Ancak, böyle bir uygulama hakkında bilmiyorum.0

Belki bu biraz yardımcı olacaktır:

Samsung S5 -> Bluetooth alıcı + Kulak içi telefon fişleri

Samsung S5'i ilk olarak 7digital uygulamasıyla müzik indirmek ve çalmak için kullanıyorum. Sonra Cloudplayer'ı değiştirdim ve kullandım. Ancak Clouplayer çalarken ve Bluetooth alıcımdaki duraklat / oynat düğmesine her bastığımda 7 dijital uygulamam müzik çalmaya başlayacak. Bluetooth oynatmayı / duraklatmayı Cloudplayer'a değiştirmek için herhangi bir ayarı değiştiremedim. Sonra indirdiğim tüm 7digital müziği sildim ve tekrar denedim. Sorun çözüldü! Oynat / duraklat şimdi bir şekilde Cloudplayer ile bağlantılı.


0

BT cihazınızla ilgili bir sorun değil. Telefonunuzla eşleştirildiğinde Bluetooth Kulaklık, Cep Telefonundan başlatılan etkin A2DP akışını çalar. Telefonunuzda standart bir medya oynatıcı varsa, oynatma duraklatma atlama, fw vb. Gibi tüm AVRCP kontrol komutlarına tepki verebilir. BT Kulaklık hala aktif bir A2DP akışı geliyor. AVRCP Kontrol mesajlarını telefonunuza gönderir. Artık bu komutları ilgili uygulamaya, çoğu durumda etkin A2DP akış kaynağına yönlendirmeniz gereken telefonunuzdur veya sizin durumunuzda telefonunuz hala AVRCP komutlarını varsayılan müzik çalara yönlendirmektedir.

En iyi seçeneğiniz, oynadığınız kaynak AVRCP kontrolünü destekliyorsa cep telefonunuzu yapılandırmayı denemek olacaktır. Eğer öyle olmazsa zaten bir şey yapamazsınız. Varsa, kesinlikle Mobil bu AVRCP komutlarının etkin A2DP akış kaynağınız tarafından kullanılmasına izin vermelidir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.