Odin ve root olmadan telefonumun tam bir yedeğini alabilir miyim?


12

Bir kadar takip ettikçe bu soruya , bu kökün olmadan telefonumun tam bir görüntü kaydetmek için Odin'i (veya Heimdall) kullanmak mümkündür?

Odin zaten telefonumdaki hemen hemen her şeyin köksüz olarak üzerine yazmamı sağlıyor. Odin , telefonun tüm içeriğini root olmadan USB üzerinden okumak için kullanılabilir mi? İdeal olarak, böyle bir okumanın çıktısının gelecekte Odin ile yazabileceğim bir şey olmasını beklerdim.

Bu soru biraz genel olsa da, Odin ve Heimdall'ı sorarak Samsung telefonlarıyla sınırlandırdığımı tahmin ediyorum (yanlış olsa da).


Nandroid yedekleme yapmak daha iyi ...
Android Quesito

Yanıtlar:


9

Odin sadece Samsung, haklısın. (Ve bildiğim kadarıyla, tüm Samsung telefonları için de değil, bu konuda yanlış olabilirim.) Heimdall, bildiğim kadarıyla, sadece Odin'in resmi olmayan bir limanı olduğu için aynı olduğunu varsayacağım, ama Hiç kullanmadım.

Odin3, daha önce hiç kullanmadığım bir "Döküm" işlevine sahip. V1.8x ve v1.7'de devre dışı bırakılmış gibi görünüyor, ancak v1.52'de devre dışı değil.

Ben sadece v1.52 denedim ve işe yaramadı. Sen isabet Dökümü altında onay işareti Optionaracılığıyla bir çıkış dosyasını seçin Dökümü düğmesi under File [Dump]sonra, isabet Başlat . Odin, cihazı yedeklediğinde "OneNAND Dump Start" veya benzeri bir şey söyleyecektir. Yine de durmadan önce sadece 1 KB'lik bir şeyi yedekledi. Odin orada bir hata mesajı vermeden oturdu.

Farklı bir cihazla farklı sonuçlarınız olabilir (Canlım var). Ayrıca Ext4 lagfix'imin bunu etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyorum. Belki daha sonra stok 2.1'e geçip tekrar deneyeceğim. Edit: Stokta değişiklik yok 2.1 JFD.


Bunu hisse senedine yanıp söndükten sonra hiç denedin mi?
Nathan Fellman

@NathanFellman Şimdi denedim, hatırlattığın için teşekkürler. Davranış aynıydı.
Matthew,

Heimdall (ODIN'e açık kaynak alternatifi) ayrıca Telefondan veri dökülmesine izin verir, belki de aradığınız bir şey budur: github.com/Benjamin-Dobell/Heimdall/blob/v1.3.2/heimdall/source/… ( Eylem "Dökümü")
minicookie

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.