Dosya türleri için nasıl genel bakış alabilir ve varsayılan uygulamaları nasıl yönetebilirim?


19

Çoğu işletim sistemi, belirli bir dosya türünü açmak için hangi uygulamanın kullanılacağı hakkında güzel bir özet gösterir. Android'in böyle bir işlevi yok gibi görünüyor.

Varsayılan uygulamaları nasıl izleyebilir ve yönetebilirim?


1
Burada bir soru yazıp bir anwser beklemek hepsini kontrol etmekten daha hızlı olacak şekilde kaç oyuncu yüklediniz?
Mihic

4
@Mihic, bu önemli değil; soru, dosya türü merkezli çözüm hakkındadır. Oyuncu adının bilinmemesinin birçok yolu vardır.
Dims

1
Oyuncuların herhangi bir şeyle ne ilgisi var?

Yanıtlar:


16

Belki de bildiğiniz gibi, şu anda bir şey için varsayılan bir uygulama olan her uygulama için, bir PDF görüntüleyici gibi, bu varsayılanı uygulama ayarlarından sıfırlayabilirsiniz (Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulamaları yönet -> Uygulamanız -> Varsayılanları temizle) . Bundan sonra, eylemi bir sonraki gerçekleştirdiğinizde (örn. PDF açın), yeni bir varsayılan seçmenizi sağlayan bir açılır pencere görünür.

Bildiğim kadarıyla, bu stok Android ile yapabileceğiniz tek şey.

Bununla birlikte, sık karşılaşılan şeyler için geçerli olarak ayarlanmış varsayılan uygulamalara genel bir bakış sağlayan 3. taraf uygulamaları vardır, örneğin Varsayılan Uygulama Yöneticisi .


Belirli bir dosyanın hangi uygulamayla ilişkili olduğunu bilmiyorsanız bunu yapmanın bir yolu var mı? Arkadaşım o yanlış uygulamayı seçti ve varsayılan olarak set vurmak bir sorun var ve o hangi uygulama olduğunu bilmiyor!
Calmarius


4

Birçoğu varsa, tüm varsayılan uygulamaları temizlemek daha kolay olabilir. Bunu bir uygulama yüklemeden veya bir listeye bakmak zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Git Ayarlar , ardından Uygulamalar (içinde Cihazlar bölümünde). Taşma menüsünden Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin .

Bir dahaki sefere bir şey için birden fazla uygulamanız olduğunda, uygulama seçiciyi alırsınız. Varsayılan olarak gerçekten yapmak istediğiniz tüm uygulamaları, daha önce yaptığınız gibi tekrar ayarlayabilirsiniz.


Ha! Bu tam olarak istediğim şeydi. Taşma menüsüne bakmayı hiç düşünmemiştim.
Bryan Denny

Ancak bu, devre dışı bırakılan tüm uygulamaları yeniden etkinleştirir. Hangi çok iş oldu
rubo77 0


0

Birçok deneme ve hatadan sonra File Expert sorunu çözdü. E-kitap dosyalarını açamadım ("dosyayı açamıyorum") ve insanların önerdiği programlar düzeltmedi. Astro Yöneticisi veya Varsayılan Uygulama Yöneticisi değil. Sonuncusu yalnızca KAYITLI uygulamaların dosya türlerini listeler, ancak işleyici doğru şekilde kaydedildiyse web'de yardım aramazdım.

Dosya Uzmanı , seçilen dosyayı seçilen uygulama ile açma seçeneği sunar. Sorunu çözen, ancak başka hiçbir dosya yöneticisi bunu yapmaz (veya en azından ilk bulduğum bu, denedim birkaç uygulamadan sonra yapar)


Cevabınız için teşekkürler, lütfen tavsiye ettiğiniz uygulamaya bir bağlantı da sağlayın.
Akış

Google Play'de bulmanız gereken tek şey isim, ancak tamam, geliştiricinin adını vereceğim ve sizin için google: GeekSoft Dosya Uzmanı .
PaulBunkey

3
Bahsedilen yazılımın bağlantılarını doğrudan yazıya eklemek iyi bir uygulamadır. Size tavsiyeye uymaya çalışan kullanıcılar için biraz iş tasarrufu sağlar.
Akış

Bunun nasıl yapılacağını daha ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz? "Bulutlarla Dosya Uzmanı" nı indirdim ve mutlu bir şekilde Dropbox'ımdaki tüm dosyaları görebilir, ancak bir dosyaya dokunduğumda hiçbir şey olmaz. Uzun tıklarsam, ekranın üst kısmında "1 seçili" yazıyor ve bazı simgeler var, ancak dosyayı hangi uygulamayı açacağımı seçmeme izin vereceği yeri bulamıyorum?
Michael

Daha spesifik olarak, uzun dokunma bir çöp tenekesi simgesi, bir kopyalama simgesi, bir kesme simgesi, tümünü seçmek için görünen garip bir simge ve "Ayrıntılar", "Yeniden Adlandır" ve "İptal" seçeneklerine sahip bir menü getirir . Dosyayı herhangi bir yerde açmakla ilgili bir şey yok.
Michael
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.