Android telefon "yavaş şarj": Nasıl daha hızlı hale getirilir


47

Android cihazımı şarj etmeye başladığımda, kilit ekranında " Yavaş yavaş şarj oluyor ":

Android Hatmi yavaş yavaş şarj

Android'e yavaş şarj etmesini söyleyen özel bir yazılım ayarı mı?

Android hızlı şarj yapmak nasıl ?


Aynı zamanda çok fazla uygulamam olduğundan, telefonumun aşırı yavaş şarj edilmesiyle ilgili sorunlarım vardı. Sürekli çalıştırılması gerekmeyen uygulamaları bulmaya çalışın ve bunları kapatın.
CJ Dennis,

@Zzy Bu sorunun (şu anda ağda sıcak olduğunu anlıyorum) (hatırlayabildiğim kadarıyla) sadece bir soru sorulabilir cevap (şimdi silindi) olduğunda korunmasının özel, orijinal ve çekici bir nedeni var mı? Evet, sohbet odasını gördüm ama orada da bir gerekçe yoktu.
Firelord

@Firelord yupp, sohbette anlatıldığı gibi. Nicolas: Belki bir şekilde “şarj süresi” hakkında değil , şarj moduyla ilgili sorunuzu vurgulayabilirsiniz. Korkarım ilginizi çekmeyen çok sayıda cevabı ("uçak modu", "şarj ederken kapanma" vb.) Çekecektir, aksi takdirde asıl sorunuzun bağlamında yardımcı olması muhtemel değildir.
Izzy

3
fizik yasalarını değiştirerek başlayabilirsiniz. ;)
ell

USB3, USB 1 veya 2'den daha fazla güç sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bir USB3 bağlantı noktası veya güçlü bir USB 3 hub veya USB 3 güç anlaşma protokolünü anlayan bir şarj cihazı kullanın.
keshlam

Yanıtlar:


56

Bu bir yazılım ayarı değildir: Android, yalnızca cihazı bağladığınız güç kaynağının olabildiğince hızlı şarj etmek için yeterli elektrik gücü vermediğini söylüyor.

Öyle görünüyor :

 • " Yavaş şarj ", 1 A'nın altında (5 V'ta ),
 • " Şarj etme " 1A ile 1,5A arasında
 • " Hızlı şarj ", 1.5A'dan fazla anlamına gelir.

Çözüm, cihazınıza daha fazla elektrik gücü gelmesini sağlamaktır:

 • Bilgisayarınızda Tip C bağlantı noktası varsa, bunu kullanın. Bu liman büyük olasılıkla size "hızlı" bir ücret verecek olan Güç Teslimatına da sahip olacak.
 • Bir dizüstü bilgisayar yerine duvara takın .
 • Farklı USB kabloları deneyin.
 • Bazı adaptör / cihaz kombinasyonları diğerlerinden daha iyidir ( örneğin, Nexus 6P / 5X için ), bu nedenle, özellikle cihazınız için yapılmış bir adaptör kullanın.
 • Bazı dizüstü bilgisayarlarda farklı güç performanslarına sahip farklı USB bağlantı noktaları bulunur. Ben "diyor sağ Android'de limanda fişi eğer benim laptop günü ben, 2 USB portu var yavaş yavaş şarj " ama Android diyor (+ pil sembolüyle) soldaki bağlantı noktasına takın eğer " Şarj daha iyi olduğunu," :

SS USB pil dizüstü bilgisayar

Düzenleme: Lütfen batarya doluyken yavaşça şarj etmenin neden iyi bir şey olduğunu açıklayan @ beeshyams'ın cevabına bakınız.


1
Galaxy S4'teki deneyimim (lolipop) "Yavaş Yavaş Şarj Ediyor" un tüm 1A şarj cihazlarında ve kablolarda (bilgisayar USB portları dahil) meydana gelmesi, "Şarj" yalnızca 2A akımını destekleyen hem şarj cihazına hem de kabloya bağlandığında ortaya çıkıyor. Bluetooth ve navigasyon (hem GPS hem de hücre konumu kullanan) kullanırken, telefonun 1A şarj sistemindeki tahliyeyle eşleşecek kadar hızlı şarj olmayacağı dikkate alınmalıdır; Bu, 2A şarj cihazlarının ve kabloların yaratılmasının çok muhtemel bir nedeni gibi görünüyor.
Zeiss Ikon

1
Bu konuda söyleyecek bir şeyin var Threshold in micro watts above which a charger is rated as "fast"; 1.5A @ 5Vmı? Tüm cihazlarda mutlak görünmese de, oradaki başlık göz önüne alındığında.
Firelord

@Firelord: Bu yetkili kaynak için çok teşekkürler, xda tahminimde harika bir gelişme! Değiştirilen.
Nicolas Raoul

Alternatif olarak
Daniel

Sizi çok hızlı bir şekilde şarj edecektir (şarj kontrol ünitesinin akımı idare edeceğini varsayarsak - eğer bir şey kızartmazsa, o kadar fazla güç kullanmayacaktır)
Daniel

26

Diğer cevaplar nasıl daha hızlı şarj edileceğini açıkladı, bu cevap Android'in kullandığı eşik hakkında daha fazla açıklama yapmaya çalışıyor.


Şarj hızı yapılandırılamaz; bu sadece Android'in kullanıcının bilmesini sağlamak için gösterdiği bir durum.

İlk uygulandığında, ne kadar akım aldığına (milliAmpere cinsinden) dayanıyor. Taahhüt günlüğünde gösterildiği gibi , özellikle config.xml dosyasındaki " Keyguard'da şarj hızını göster " seçeneği varsayılan değerlerdir,

<!-- Threshold in micro amperes below which a charger is rated as "slow" -->
<integer name="config_chargingSlowlyThreshold">1000000</integer>
<!-- Threshold in micro amperes above which a charger is rated as "fast" -->
<integer name="config_chargingFastThreshold">1500000</integer>
 • Yavaş yavaş şarj: <1A
 • Şarj: 1a - 1.5a
 • Hızlı şarj:> 1.5A

5 ay sonra, uygulamanın aldığı gücü (mikroWatts cinsinden) temel alarak değiştirildi. Taahhüt günlüğünde gösterildiği gibi , aynı config.xml dosyasındaki " Gerilime bağlı şarj hızı ", varsayılan değerler,

<!-- Threshold in micro watts below which a charger is rated as "slow"; 1A @ 5V -->
<integer name="config_chargingSlowlyThreshold">5000000</integer>
<!-- Threshold in micro watts above which a charger is rated as "fast"; 1.5A @ 5V -->
<integer name="config_chargingFastThreshold">7500000</integer>
 • Yavaş yavaş şarj: <5W
 • Şarj: 5W - 7.5W
 • Hızlı şarj:> 7.5W

Şimdi, varsayılan değerler ve mevcut davranış (Amper yerine microWatts kullanarak) bazı cihazlarda sorunlu olabilir (örneğin Nexus 5). Bununla birlikte, bu değerler, LineageOS'un durumunda da görüldüğü gibi satıcı / OS üreticisi tarafından da ayarlanabilir.

Nexus 5'in LineageOS Hata İzleyicisi'nde bildirildiği ve Nexus 5'in LineageOS Kodu İncelemesi'nde açıklandığı gibi ,

Çerçevedeki varsayılan yavaş şarj eşiği 5000000 mikrodalga olarak ayarlanmıştır. Bu, cihazların OEM duvar şarj cihazı çıkışının 1A @ 5V olduğunu varsayar.

OEM LG Nexus 5 duvar şarj cihazı, maksimumda sadece 1.1A @ 4.8V çıkış yapabilir. Sonra çekirdekte şarj sürücü tarafından 1A @ 4.3V civarında daha da azalır. Bu, kilit ekranında her zaman "yavaş yavaş şarj oluyor" ifadesinin yanlış görüntülenmesine neden olur.

Nougat'tan önce, eşik mikroAmperlere dayanıyordu ve 1000000'e ayarlandı, şarj / cihaz kolayca yapılabiliyordu, bu da kilit ekranında "Şarj" görüntüleniyordu.

Bu değişiklik, eşiği 5000000'den 4200000 mikrodalgaya düşürür, böylece duvar şarj cihazları kilit ekranında "Şarj" ı göstererek, Marshmallow davranışını stoklarına geri getirir.

Not: Bu eşik yalnızca kilit ekranında görüntülenenleri etkiler. Gerçek şarj akımını etkilemez.


2
Teşekkürler +1. Milliwatt'taki değişim, hem akımın hem de voltajın gerekli gücü almak için
tweakle

10

Bu, OP'nin araştırmasını ek ilgili girdilerle desteklemektir

"Hızlı Şarj Etme" her zaman istenmez ya da yapılandırılabilir şarj cihazı modunu değiştirmez

Neden arzu edilmiyor?

 1. Şarj için çekilen akım tekdüze değildir. Burada Şekil 1'den görülebileceği gibi şarj aşamasına bağlı olarak değişir.

 2. Bu OEM-bakınız dipnot tarafından tekrarlanır 1

Pil büyük ölçüde boşalmalıdır; şarj işlemi ilerledikçe şarj hızı yavaşlar

 1. Bunun anlamı, Yavaş Yavaş Şarj etmenin mutlaka kötü olmamasıdır . Hızlı bir şekilde şarj etmeyi beklemeli ve görmelisiniz → Şarj → yavaş yavaş şarj işlemi , şarj seviyesi arttıkça gerçekleşir. Bu, Li Ion / LiPo pilleri şarj etme niteliğidir. Şarj işlemi boyunca hızlı bir şekilde şarj etmek, gücü ihtiyaç duyulanın ötesine zorlar ve pilinizi kesinlikle mahveder- İpucu: xx dakikada% 100'den% 100'e kadar hızlı şarj talep eden bir OEM görmezsiniz . Hızlı şarj işlemi, pil% 70 bölgesinde şarj edildiğinde genellikle sona erer. ( Şarj akımını ve karşılık gelen şarjı yavaş yavaş şarj etmek / hızlı şarj etmek için Amper gibi bir uygulama kullanmanız gerekebilir. özellikle cihazınızı bilmek için)

Şarj modu neden kullanıcı tarafından yapılandırılamıyor?

Andrew'un cevabı , modun hangi modda değiştiğine ve android özelliğine bağlı olarak ilişkili akım ve güç limitlerini açıklar. Bir yana, Samsung hızlı şarjı etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için kullanıcı tarafından yapılandırılabilir seçenekler belirledi

Tamam, gerektiğinde hızlı bir şekilde şarj olmasını nasıl sağlayabilirim?

OP tarafından önerilen seçeneklerin tümü bir uyarı ile geçerlidir - Sizin tarafınızdan alıntılanan akımı maksimize etmek için kabloları karıştırırken ve eşleştirirken (önceki cevabımdan 6P / 5X'e kadar bir örnek) iyi bir fikirdir, aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Herhangi bir hızlı şarj cihazı işe yaramazsa, hızlı şarj etmek istiyorsanız, yalnızca OEM şarj cihazını kullanın. Nexus 5X, Qualcomm Chip kullanıyor olsa da Qualcomm hızlı şarj etmeyen USB C tipi şarj cihazı kullanıyor. Güzel yaz buraya

 • Google dışındaki kabloları satın alıyorsanız, USB Tip C uyumlu olduklarından emin olun.


Bunun ilişkili olup olmadığından emin değilim, ancak beş iğneli bir microUSB'nin dört iğneli bir kablodan daha hızlı şarj sağladığını gördüm.
Ölüm Maskesi Satıcısı,

1
@MaskSalesman: Burada tartışılan C tipi USB 24 pin. 5 pin , OTG'yi destekleyen önceki sürümler içindir. Daha hızlı şarj etmesi gerekiyorsa nedenlerle karşılaşmadım. Farkındaysanız lütfen paylaşın
beeshyams

Hiçbiri gerçekten, ben sadece bu kablonun şarj hızını hisse senedi Samsung kablosuyla karşılaştırdım.
Ölüm Maskesi Satıcısı,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.