Yumru uygulamalarıyla android aktarımı nasıl çalışır?


10

Kullanıcının telefonlarını "çarptığında" veri (dosya, fotoğraf, kişi gibi) aktarmasına izin veren çeşitli uygulamalarla karşılaştım.

Dosya aktarımı ve arkadaş eklemek için yumru kullanan Bump buna bir örnektir . SSS Bu uygulamanın "his" yumru çeşitli sensörler ve algoritmalar kullanır ve sunucu sensör okuma ve algoritmalara göre eşleştirme diken bulacaksınız belirtti. SSS ayrıca bu uygulamanın kişisel ve veri güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlandığını söylüyor.

Tam olarak nasıl çalışır? Başka biriyle kızarttığımı / çarptığımı nasıl bilebilir? Demek istediğim GPS'in telefonları bu kadar doğru takip edebileceğini sanmıyorum . Kişileri ve fotoğrafları nasıl aktarır? Aynı odada birden fazla kullanıcı varsa kimin kime kızardığını nasıl doğru bir şekilde belirler? Güvenlik ve gizlilik nasıl korunur?

Yanıtlar:


10

S: Bump nasıl çalışır? Y: Bump için iki bölüm vardır: cihazınızda çalışan uygulama ve buluttaki sunucularımızda çalışan akıllı bir eşleştirme algoritması. Telefonunuzdaki uygulama, kelimenin tam anlamıyla yumru "hissetmek" için telefonun sensörlerini kullanır ve bu bilgileri buluta gönderir. Eşleşen algoritma, dünyanın dört bir yanındaki telefonlardan gelen çarpmaları dinler ve aynı çarpmayı hisseden telefonları eşleştirir. Sonra her bir çiftteki iki telefon arasında bilgi yönlendiriyoruz.

S: Olmaz. Ya aynı anda başka biri çarpırsa? Uzakta. Konum bilgileri ve yumru olayının özellikleri de dahil olmak üzere potansiyel eşleşme havuzunu sınırlamak için çeşitli teknikler kullanıyoruz. Özellikle yoğun bir alanda (örneğin, bir konferansta) çarpıyorsanız ve tek bir çarpmadan sonra benzersiz bir maçı çözemezsek, sadece tekrar çarpmanızı isteyeceğiz.

http://bu.mp/faq

Telefonunuz, cep telefonu hücrelerini veya wifi ağlarını nerede kullandığınıza dair bazı fikirlere sahiptir, bunu kullanan birkaç uygulamadır. GPS yalnızca dışarıda çalışır. Bu yüzden cep telefonu hücreleri veya wifi ağları tarafından sağlanan yumru ve biraz doğru konumu kullanarak hangi iki telefon darbeleme görebilirsiniz.


1
Hücre ağı tarafından sağlanan konumun çok kaba ve çok hassas olmadığını düşünüyorum, bu da sadece zaman ve ağ konumu kullanıldığında çarpışma olasılığını artırır. Ek yollar olmalı
Fitri

2
Bunlar kaba, ancak zaman ve konumu karşılaştırırsanız olasılıkları daraltırsınız, bu yüzden sadece zaman ve konumun bir kombinasyonu.
Jamiro14
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.