Android Anlık Uygulamaların kullanılması, Google Play Store'da kurulum olarak sayılıyor mu?


21

Dün gördüğüm gibi, Google I / O 2016 Keynotes, birçok yeni özelliğin harika bir sürümüyle birlikte.

Android Anında Uygulamalar olan bir Android Geliştiricisi olarak en çok sevdiğim özelliklerden biri .

Yeni Android Anında Arama uygulamaları , yüklemeden herhangi bir yerden uygulamalara erişmenizi sağlar. Android uygulamalarını bir web sayfasını yüklemek kadar sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza izin verecektir. Ve Jelly Bean'e kadar tümüyle uyumlu.

Aklımda, eğer kurulmadan erişilecekse Play Store'da kurulum olarak sayılacağıma dair bir sorum var. Olmazsa , geliştirici tarafından kullanmanın anlamı nedir? Geliştiriciye faydası ne olacak?

PS Bu özelliğe karşı gelmiyorum, sadece nasıl çalışacağını bilmek istiyorum.


2
Sanırım sayılmaz ve tüm işlevler bu şekilde işe yaramaz. bu benim düşüncem. Dinle Bekle ve İzle.
CapDroid

1
Sanırım, uygulamanın sadece tek sayfasını doldurması nedeniyle kurulumu saymayacak, sanırım kullanıcı onu yükleyebiliyorsa, oyun mağazasında sayımı artırılacak.
Ravi Rupareliya

Bunun benzer olacaktır sanırım Google Arama akışı app
Andrew T.

@AndrewT. Evet belki.
Pratik Butani

Yanıtlar:


18

Alıntı XDA (vurgu)

  • Android Anlık Uygulamalar, Android'in geleneksel olarak uygulamaları yapma biçiminin bir evrimidir. Anında Uygulamalar, tam gelişmiş bir uygulama indirmekten ziyade, kullanıcıların indirme ve yükleme sıkıntısı çekmeden uygulamaları denemelerini (aslında kısmi bir kod indirmesi ) "akışına" izin verir .

Bu nedenle, kullanıcıların denemeleri için kısmi bir indirme yapıldıysa , mantıksal olarak yükleme sayılmaz

Play store sayılmazsa, geliştirici tarafından kullanmanın anlamı nedir? Geliştirici için ne yararı olacak?

  • Bu, uygulama geliştiricilerin daha geniş bir kitleye ulaşmalarına olanak tanır, çünkü artık yerel bir Android uygulaması deneyimini son kullanıcıya bir URL kadar basit bir şeyle yansıtabilir: tıklayın ve uygulamanın içinde

  • Anlık Uygulamaları geliştirici için uygulama aralığındaki artış dışında iyi yapan şey, tamamen farklı bir uygulama oluşturmaları gerekmediğidir. Anlık Uygulamalar işlevselliğinden yararlanabilmek için Geliştiricilerin mevcut Android uygulamalarını güncellemeleri gerekir.

  • Android Instant Apps, Android Jellybean'a kadar uzanıyor, bu nedenle en son Android sürümünde yalnızca bir avuç kullanıcıyla sınırlı değilsiniz.

Geliştirici perspektifinden bakıldığında, Firebase Analytics’in dün de açıklanacağını ve bunun bununla bütünleştirileceğini düşünüyorum. Firebase Analytics'in diğer özellikleri:

  • Geliştiriciler, sayfa görünümlerine, gösterimlere veya oturumlara odaklanmak yerine, uygulamanın içinde kullanıcıların ne yaptığını, ağ üzerinden yayınlanma özelliği ile ödemeli reklam kampanyalarının ve kullanıcıların nereden geldiğini görebilir

  • İzleyicileri tanımlama

  • Daha iyi kaza raporları

  • Geliştiricilerin uygulama kullanıcı tabanlarını büyütmelerine ve yeniden bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için Bildirimler ve Dinamik Bağlantılar

  • Depolama - Google'ın cihaza bulut iletme hizmeti Google Cloud Messaging (GCM), Firebase'in arka yüzüne entegre edildi ve Firebase Cloud Messaging (FCM) olarak yeniden adlandırıldı

  • Para Kazanma - AdMob Firebase'e entegre edildi


2
Tıpkı pencerelerdeki taşınabilir uygulamalar gibi; D
rahuldottech,

Teşekkür ederim. Ben geliştirici değilim. Konferansı şiddetle takip ediyordum ve bu soruyu
görüyordum

Bu gülünç. Bu "evrim" hakkındaki tüm olumsuz yorumlar nerede? Bu gerçekten beni üzüyor. Kötü amaçlı yazılım ve Virüslere yönelik işletim sistemi. Kullanıcı güvenliği ve istikrar / güvenilirlik yerine. Bir dereceye kadar Windows uzun süredir bunu yapıyor, yazılımın kurulum / dosya ve sistem erişim / başlatma noktalarını engelliyordu. Ama bu ... bu gerçekten çok büyük bir adım attı.
Emil,

Akış içeriği, ilk günden beri oradaydı. Oyunlar ilave seviyeler vs. ekleyebilir. Akış kodu, yetkisiz güncellemeler ve kurulum için başka bir kelimedir.
Emil

5

Oyun deposu Kurulumu sayar veya saymaz

Kesinlikle bir kurulum sayılmaz.

Play store sayılmazsa, geliştirici tarafından kullanmanın anlamı nedir? Geliştirici için ne yararı olacak?

Android Anlık Uygulamaların arkasındaki anahtar, cihazların geri dönüp bu işlemi yapmak için uygulamalarının ayrı bir sürümünü oluşturmaları gerekmeyecek olmasıdır. Tek gerekli olan, mevcut uygulamalarına yapılan basit bir güncelleme - yaklaşık bir günlük işe değer, yaklaşık Anlık Uygulamalar Mühendislik Direktörü Ficus Kirkpatrick

Google Android kullanıcılarının çoğunluğunun Anlık Uygulamalar özelliğine erişmesini sağlamak için Android Jelly Bean OS ve sonraki sürümleriyle uyumlu hale getirmiştir. Bu şekilde Android Anlık Uygulamalar bir milyardan fazla kullanıcıya ulaşacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.