Bir MicroSD kartı iki parçaya bölmek istiyorum: kısmen kabul edilebilir depolama ve kısmen normal depolama. Bunu nasıl yapabilirim?


20

Tüm depolama alanımı kabul edilen depolama alanı olarak istemiyorum, bu yüzden onu 1 bölüm kabul edilen depolama alanına ve 1 bölüm normal dosya depolama alanına (Android'in "taşınabilir depolama" olarak adlandırdığı) nasıl ayırabileceğimi merak ediyordum.

Yanıtlar:


20

Cihazınızı rootlamanıza gerek yok, ancak bunu yaptığım cihaz köklü

  1. Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor.
  2. USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
  3. SD kartınızın taşınabilir olarak biçimlendirildiğinden emin olun, ardından adbyürütülebilir dosyayı edinin (ayrıntılar için adb tag-wiki sayfamıza bakın).
  4. Cihazınızı PC'nize bağlayın ve adb deviceskomutu çalıştırın . Cihazınız doğru bağlanmışsa, cihazınızın çıkışta listelendiğini göreceksiniz.
  5. Koş adb shell sm list-disks adoptable. Bu, istediğimiz şey için kullanılabilecek disklerin listesini gösterecektir.
  6. Cihazım için bana gösterdi, disk:179,128bu yüzden adb shell sm partition disk:179,128 mixed 8032 GB AS kartımda koştum . Bana kabul edilebilir depolama alanı olarak 5 GB ve diğer kullanımlar için geri kalanı verdi. (Bu SD kartınızı biçimlendirecektir.)

İlk etapta benimsenen depolamayı ayarlama komutu olarak bu gerçekten kök gerektiriyor mu? (sm disk bölümü: foo, bar)
Barleyman

@Barleyman Aslında değil ama benim cihaz köklü ve ben hiçbir köklü cihazlarla bu test etmedi bu yüzden isterseniz ve herhangi bir hata varsa bana bildirin
poqdavid

3
Aslında dün ve bugün Galaxy S5'imde yaptım. Ben karışık türü kullanmadım ama en azından sm bölüm diski: foo, bar private root olmadan gayet iyi çalışıyor. Link2SD'li lolipoptan, kabul edilebilir depolamalı Marshmallow'a geçiş biraz iştir. Temiz kurulum ve titanyum yedekleme dosyalarını PC'ye geri kopyalamalı ve PC'de ve daha sonra telefonda sdcard'ı yeniden bölümlendirmeliyiz. Ayrıca titanyum yedekleme telefon depolama tükeniyor farkında değil, böylece geri kalanı taşımak için apps2sd kullanabilirsiniz yeterli oda yapmak için tek bir uygulama sdcard taşımak için geçmiş iletişim kutuları mücadele etmek zorunda ..
Barleyman

CM13 Temasek 10.4 ile Moto E'de mükemmel çalışır. Teşekkürler!
Fernando Kosh

1
Cihazımda sm partition disk: disk:179,128 mixed 80komut , komutun kullanımını döndürdü , belki de özel ROM nedeniyle, ancak virgülün alt çizgi ile değiştirildi ve kabul etti - örn. sm partition disk: disk:179_128 mixed 80
samdd

3

poqdavid'in cevabı doğrudur.

Buna ek olarak, cihaz depolama alanınızdaki SD kartınızın bozuk olması hatası alabilirsiniz. Öyleyse bu adımları izleyin.

Diski bölümledikten ve SD kartınız bozulduktan sonra terminalde aşağıdakileri girin:

$> adb shell sm liste hacimleri hepsi

Hangi birimlerinizi listeler, örneğin:

private mounted null
public:179,1 mounted B5B1-140C
private:179,3 unmountable null
emulated mounted null

Ardından, verilen disk numaraları ile 179,3 yerine aşağıdakileri girin:

$> adb shell sm format private: 179,3

$> adb shell sm mount özel: 179,3

Artık cihaz depolama alanındaki SD kartınız doğru şekilde takılmış olmalı ve taşınabilir depolama biriminiz hala orada olacaktır.

Bu LG G5'im üzerinde çalıştı ve S7 üzerinde çalışmalı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.