Uygulamaların Chrome Özel Sekmelerinde bağlantı açmasını önleyin (ör. Varsayılan tarayıcıda doğrudan açın)


20

Kısa bir süre önce Google , Android JellyBean veya sonraki sürümlerde Chrome 45'ten bu yana Chrome Özel Sekmeler adlı yeni bir özellik ekledi .

Chrome Özel Sekmeleri nedir?

Bir kullanıcı bir tarayıcı başlatmak veya bir WebViews kullanarak kendi uygulama içi tarayıcısını oluşturmak için bir URL'ye dokunduğunda uygulama geliştiricileri bir seçenekle karşılaşır.

Her iki seçenek de zorluklar yaratır - tarayıcıyı başlatmak özelleştirilemeyen ağır bir bağlam anahtarıdır, WebViews durumu tarayıcıyla paylaşmaz ve ek yük ekler.

Chrome Özel Sekmeleri, uygulamalara web deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bir WebView'a başvurmak zorunda kalmadan yerel içerik ile web içeriği arasındaki geçişleri daha sorunsuz hale getirir.

Bu ne zaman kullanılabilir olacak?

Chrome 45'ten itibaren, Chrome Özel Sekmeler artık Chrome'un tüm Android sürümlerinde (Jellybean'den itibaren) tüm Chrome kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

özel sekmeler gösteri

Google bu özelliği bazı uygulamalarına (ör. Google+ , Google Arama ) entegre etti ve şimdi üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilir (ör. Twitter , Stack Exchange ).

Bazı uygulamalar etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için ayar sağlarken (ör. Google Arama ), diğerleri bunu devre dışı bırakmak mümkün görünmemektedir. Taşma menüsüne (sağ üstte 3 nokta) dokunarak Chrome'da açabileceğimi ve Chrome'da Aç'ı seçebileceğimi biliyorum . Ancak, belirli uygulamalarda devre dışı bırakılabilmesi tercih edilir.

Benim sorum şu: Tercihen seçici uygulamalarda bu özelliği devre dışı bırakmak mümkün mü? (devre dışı olarak, bağlantıyı doğrudan varsayılan tarayıcıda açmak veya kullanıcıdan bir tarayıcı seçmesini istemek anlamına gelir)

Not : Kök çözümleri veya hatta en kötü senaryoda Chrome'u kaldırma dahil tüm önerilere açığım. Ancak, daha pratik cevaplar tercih edilir.

Yanıtlar:


8

Özel Sekmeler yardım sayfasında şunlar bulunur:

Kullanıcının Chrome'un son bir sürümü yüklü değilse ne olur?

Özel Sekmeler ACTION_VIEW, kullanıcı arayüzünü özelleştirmek için anahtar Ekstralar içeren bir Niyet kullanır . Bu, sayfanın varsayılan olarak sistem tarayıcısında veya kullanıcının varsayılan tarayıcısında açıldığı anlamına gelir.

Kullanıcının Chrome'u yüklüyse ve varsayılan tarayıcıysa, otomatik olarak EXTRASözelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü alır ve sunar. Başka bir tarayıcının, benzer bir özelleştirilmiş arayüz sağlamak için Niyet ekstralarını kullanması da mümkündür.

Bu, başka bir tarayıcıyı varsayılan olarak yaparsanız (bu, Ayarlar> Uygulamalar> Cog menüsü> Varsayılan Uygulamalar aracılığıyla yapılabilir ), Özel Sekme açmaya çalışan herhangi bir uygulama bağlantıyı o tarayıcıda açar.

Güncelleme: Bu aynı zamanda kendini tarayıcı olarak sunan (yönetici tarafından ACTION_VIEWişlenir) bir "yönetici" uygulaması yazmak ve bu amacı aldıktan sonra Özel Sekmelerle ilgili olup olmadığını kontrol eder EXTRASve bazı mantığa bağlı olarak bir tarayıcı açar. açık bir amaç kullanarak seçim (istenen uygulama paketi adının açıkça belirtildiği).


Teşekkürler, varsayılan tarayıcıyı değiştirmek bazı uygulamalarda biraz çalıştı (örn. Stack Exchange uygulaması), ancak geri kalanında çalışmadı (örneğin Google Haberler ve Hava Durumu), nedenlerden emin değilim ... Yönetici uygulaması ilginç bir fikir ve ben Otomasyon uygulaması ile çalışırsa denemeye çalışacağız!
Andrew T.

1
Bu Haberler ve Hava (v. Denedi 2.3.3) nedeniyle var niyeti açıkça bileşeni belirtir: START u0 {act=android.intent.action.VIEW dat=http://news.google.com/... flg=0x14002000 cmp=com.android.chrome/org.chromium.chrome.browser.ChromeTabbedActivity (has extras)} from uid 10041 on display 0. Kötü stil, ama bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok :(
Mikhail Naganov

2

7.1.1 android kullanıyorum. Google uygulamasını açın veya bir arama yapın, sol üstteki hamburgeri tıklayın ve Ayarlar'a gidin.

Hesaplar ve gizlilik bölümüne gidin.

'Web sayfalarını uygulamada aç' seçeneğini kapatın.

Bu, krom özel sekmelerini kapatıyor gibi görünüyor.


3
Bu, yalnızca arama uygulamasındaki (muhtemelen diğer Google uygulamaları) özel Sekmeleri devre dışı bırakır, ancak sistem genelinde devre dışı bırakır.
Keith Twombley
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.