Verizon 4g telefonları 4g mevcut olmadığında 3g'ye düşer mi?


9

Verizon Android 4G telefonu almayı düşünüyorum. Ama 4G'nin nasıl çalıştığı hakkında bir sorum var ...

Şehrimde 4G destekleniyor, ancak şehrin 4G'nin kapalı olmadığı veya sivilceli olduğu bir yere taşınırsam, telefon 3G hizmetine indirgeniyor mu (mevcut olduğu varsayılarak)? Yoksa normal yavaş hücre servisine indirgeniyor mu (3G mevcut olmadığında aldığınız aynı servis)?

Yanıtlar:


9

Evet diyeceğim, ama bu cevabın% 100 doğru olması gerekmiyor. Gerçekten cihazın desteklediği bantlara bağlıdır.

Cihaz teknik özellik sayfalarında genellikle böyle bir şey görürsünüz:

800/1900/700

Bunlar cihazın çalışacağı bantlardır. Bu sayıları Droid Bionic'ten aldım . Bu teknik özellik belgesinden, daha da ileri gider ve EV-DO rev.A (CDMA / 3G) ve LTE'yi (4G) desteklediğini gösterir. Yani bu telefon Verizon'un 3G ve 4G ağlarını destekliyor, yani 4G mevcut değilse, CDMA veri ağına geri dönecek (veriler LTE kullandığında bile cihazın Ses için kullanacağı şey).

AT&T ve T-Mobile gibi GSM şebekeleri için de aynı kurallar geçerlidir. Cihaz teknik özellik sayfasında cihazın hangi bantlarda çalışabileceği ve operatörün şebekesi bu bantta çalışıyorsa telefon çalışır. Bu nedenle iPhone kullanıcıları T-Mobile'ın ağında kilidi açılmış AT&T iPhone'ları kullanabilir, ancak yalnızca EDGE verilerini alabilirler. Bunun nedeni, iPhone'un T-mobile'ın UMTS / HSPA / HSPA + (3G / 4G) veri ağları için kullandığı bandı desteklememesidir.

T-mobil bantlar:

  • 850/1900 (GSM / GPRS / EDGE)
  • 1700/2100 (UMTS / HSPA)

AT&T bantları:

  • 850/1900 (GSM / GPRS / EDGE)
  • 580/1900 (UMTS / HSPA) (3G)
  • 700 (LTE) (4G)

Verizon bantları:

  • 800/1900 (CMDA / EV-DO) (3G)
  • 700 (LTE) (4G)

Sprint, LTE veya WiMax kullanmak isteyip istemediklerini bilmiyor, bu yüzden gruplarını listelemiyorum.


Evet. Taşıyıcı X'dan gelen herhangi bir "4G" telefonun taşıyıcı X'in 3G ağında çalışacağı neredeyse garantilidir. 4G kapsamı her zaman yaygın olana kadar, bir taşıyıcının aksini yapması intihar olur.
Matthew

2

Evet, mevcut Verizon 4G telefonların hepsi 3G ağı için destekliyor. Matthew Read'in belirttiği gibi, 3G'nin bulunduğu her yerde 4G kapsama alanı mevcut olana kadar mantıklı olmazdı.

Etkin bir veri bağlantınız varsa, telefonunuz yeni ağa (4G-> 3G veya 3G-> 4G) geldiğinde yeni bir IP adresi alacaktır; uygulamaların bu etkinliği gerçekleştirebilmesi gerekir (3G ağındaki geçici veri kaybını işleyebilen herhangi bir uygulama burada iyi olmalıdır)

Motorola'nın geliştirici sitesindeki bu belge aşağıdaki açıklamayı içerir:

"Bağlı cihaz hücreden hücreye taşınırken ağ bağlantısını sürdürmeye çalışır. Genellikle ağ türü hücreler arasında değişmezse başarılı olur. Ancak, aygıt 4G kapsama alanına girer veya çıkarsa, veri bağlantısı kesilecek ve IP adresiniz değişecektir.Bu, bir uygulama etkin bir veri bağlantısı açıkken gerçekleşebilir, çünkü ağda bir değişiklik olduğunda Android bir android.net.ConnectivityManager.CONNECTIVITY_ACTION yayını gönderir. ağ değişikliklerinin farkında olması gerekiyor, bu yayına kaydolun. "

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.