Toplu kaldırma uygulamaları


10

Birçok uygulamayı denemeyi seviyorum. Genellikle Lifehacker veya Droidlife gibi bir site, işlevsellikte benzer olan birkaç özelliğe sahip olacak ve özellikleri karşılaştırmak için hepsini yükleyeceğim.

Bu beni tutmak istemediğim birçok uygulama ile sonuçlandırıyor. Ne yazık ki, bir kerede yalnızca bir tane kaldırabilirim.

Bir kerede bir grup kaldırmamı sağlayacak bir uygulama veya yöntem var mı?

Yanıtlar:


6

Toplu kaldırma yapan tonlarca uygulama var, ancak işte bildiğim basit ve ücretsiz bir uygulama var: Uninstaller Pro

Tam özellikli uygulama yöneticilerinin çoğunda toplu kaldırma seçeneği de vardır. İşlevleri olabildiğince az uygulamada birleştirmeyi seviyorum. Şimdi toplu kaldırma ile iyi bir uygulama yöneticisi olan SmartBar kullanıyorum .


Hem akıllı çubuğu hem de kaldırıcı pro'yu denedim ve her uygulama için ve kaldırma işleminden sonra onaylamanız isteniyor, bu yüzden 50 uygulamayı kaldırmak için 100 OK düğmesine dokunmam gerekiyor. Bu SN android güvenlik özelliği / sınırlaması mı?
Ivo Bosticky

2

Adb & pm (paket yöneticisi) aracılığıyla komut dosyası verildi :

SDK yüklüyse ve komut satırını kullanmak istiyorsanız, bu bildiğim en hızlı yolla ilgilidir:

Dezavantajı: kolay uygulama adlarını değil, sadece paket adlarını göreceksiniz (Görünüşte kolay bir yol yok. Programcılar için: paket adını uygulama adını alın )
Downside 2: Ne yaptığınızdan emin olun, cihazınızdaki her uygulamayı kaldırabilirsiniz. listeyi düzenlemezseniz telefon.

# Use android's package manager 'pm'
# list all 3rd party pkgs (using the '-3' parameter)
me@local:~$ adb shell pm list packages -3 > /tmp/pkg.list
# Use whatever editor you like (grep, vi, GUI) to edit the list
me@local:~$ vi /tmp/pkg.list
me@local:~$ cat /tmp/pkg.list | sed 's,.*:,,' | while read a; do adb uninstall $a;done

Belki de sınırlı sayıda uygulama için bir gelişme:

Google Play Store artık her cihaz yönetimi için iyileştirme sunuyor (Google I | O 2012'den beri):

Git My Android Uygulamaları (giriş gereklidir) ve "Uygulamalar [Aygıt Modeli] yüklü" bölümüne bakın. Uygulama başına şunlara sahipsiniz:

  • Güncelle düğmesi (güncelleme varsa)
  • Kaldır düğmesi (sistem uygulamaları hariç)

Bunu kullanarak, internet tarayıcınızı kullanarak belirli telefonlardaki veya tabletlerdeki uygulamaları kolayca kaldırabilirsiniz.

Bu kabul edilen yanıta da bakın: Uygulamaları uzaktan kaldırmak istiyor musunuz?


Güncelleme ve web mağazasından kaldırma işleri çok daha kolay hale getirir (gerçekten hoşuma gidiyor) yine de her uygulamayı birer birer yapmanız gerekir.
ale

@Al Everett: Ayrıca betikli çözüm eklendi. Daha iyi? :-)
ce4

Bu bir seçenek. Benim için işe yaramayacak biri değil, muhtemelen başka biri faydalanabilir.
ale

1

Kullandığımdan beri bir süre oldu, ancak AppBrain uygulaması AppBrain hesabınızla senkronize etmenize izin verecek ... bu yüzden AppBrain hesabınızdan kaldırdığınız uygulamaları kaldırması gerekiyor, ancak artık kullanmadığımdan beri bunu doğrulayamıyorum.

Toplu kaldırma değil, ancak LauncherPro'da uygulamaları çöp kutusuna sürükleyip bırakabilir, birkaç saniye imleci kaldırabilir ve ardından kaldırmak için bırakabilirsiniz (ana ekrandan kaldırmak yerine). Uygulama çekmecesinden de çalışır. Genellikle kullandığım yöntem budur.


1

Bir ton var, değil mi?

Baktığım uygulamalardan biri de Apps Uninstall .

Sahip olduğu güzel bir özellik, uygulamaları yanlışlıkla toplu olarak kaldırmaya karşı korumak için işaretleme yeteneğidir.

alternatif metin


0

Yöntemi ve gördüğüm diğer birçok yöntemle ilgili sorun (en azından CentOS 6 ve Ubuntu 10 makinelerde) CRLF'lerin /tmp/pkg.listdosyanın her satırının sonunda olması , bu yüzden kaldırma yerine kaldırıcı com.google.chromeaslında kaldırmaya çalışıyordu. 'com.google.chrome ^ M' ... CR dönüş karakterine dikkat edin. Dos2unix yaparak, 'Başarısızlık' değil, 'Başarı' vardır. Onun sed komut dosyası başlangıçta dos2unix yerini olmuş olabilir, ama yayınlanmıştır zaman karıştırılmış edildi.

[CentOS6]# adb shell pm list packages > /tmp/pkg.list.txt
[CentOS6]# adb push /tmp/pkg.list.txt /tmp/
[CentOS6]# adb shell
android:/root # dos2unix /tmp/pkg.list.txt
android:/root # for f in \`cat /tmp/pkg.list.txt\`; do echo $f; pm uninstall $f; done;

'Hata' sorunu, ^ M (yine de CentOS Linux'ta) ile biten bir DOS satırı ekleyerek ADB kabuğuyla daha fazla ilgilidir .

CentOS 6'dan her şeyi yaptığımdan beri, 1980'lerin teknolojisiyle 1969'dan beri hiç bu kadar iyi olmayan bir şekilde tekrar ısırıldığım için şaşırdım. Sanırım Google, ADB kabuğunun Windows kullanıcıları için işleri kolaylaştırmak istedi.

(Ce4'ün cevabını düzenledim (ekledim), ancak görünüşe göre bu sürmedi.)


Ayrıca, adb shell hmmm Windows kullanıcıları için ... not defteri veya benzeri kullanıyor olmadınız mı? Un * x formatındaki dosyaları
işlemezler

Telefonum güvenli modda takılı kaldığı için / system / app / dizinine kopyalanacak bir grup uygulamayı toplu olarak kaldırdım. Telefon hala açılıyor. i Linux üzerinde çalışırken DOS yeni satır karakterleri eklerken bile adb kendisini kanıt sağlamak gerekir inanıyorum. Hiçbir pencere dahil, ben esas olarak CentOS, Ubuntu 10 ve * nix diğer tatlar kullanın. sadece ADS yönetmek için pencereleri kullanın.
rjt


Bu soruya nasıl cevap veriyor?
ale

1
Al, soru uygulamaları nasıl toplu olarak kaldıracağım, yukarıda gönderdiğim komut dosyası tam olarak bunu yapıyor. 'Pm uninstall' bölümüne dikkat edin.
rjt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.