Telefonumu kökünden kaldırabilir miyim


10

GPS'im bozuldu ve değiştirmek veya tamir ettirmek istiyorum. Bir Samsung Galaxy S 4G T-Mobile'ı fabrika koşullarına geri döndürmenin bir yolu var mı?


2
Www.sammobile.com resmi bir ROM flaş. Nasıl kök saldığınıza bağlı olarak, kök salmanın da bir yolu olabilir . Super One-Click gibi bazı köklendirme programları da geri dönüp kökten kaldırma seçeneği sunar.
Sparx

Yanıtlar:


6

Sparx'ın dediği gibi, nasıl rootlandığınıza bağlı olarak, yalnızca cihazınızı köklendirdiyseniz ve başka bir şey yapmadıysanız bir uygulama ile "kökten" kaldırabilirsiniz.

Android'i, bazı bloatware'leri kaldırarak veya cihazınızda başka bir rom çıkardıysanız , stok ROM'u geri döndürmek için Kies, ODIN veya Heimdall gibi bir şey kullanmanız gerekecek .

Stok ROM'un geri yanıp sönmesi, cihaza yaptığınız tüm yazılım değişikliklerinin tüm izlerini değiştirebilir. Bu işletim sistemini, önyüklemeyi ve çekirdeği içerebilir.

Kies'i hiç kullanmadım, bu yüzden ne kadar iyi çalıştığı hakkında konuşamam. Kies cihazlar için "resmi" güncelleme aracıdır.

Eskiden ODIN kullandım. Bir samsung ürünüdür, ancak temel olarak dahili olarak kullanılan bir sızıntı yazılımıdır.

Heimdall, pencerelerin yanı sıra diğer platformlarda çalışan ODIN'e açık kaynaklı bir alternatiftir. ODIN ile aynı protokolleri kullanır.

"Yanıp sönen stok" rotalarından herhangi birine giderseniz, tam olarak nasıl yapılacağına dair talimatlar veren birini aramayı deneyin. Topluluk çok büyük ve birisi zaten bunu yaptı. Eğer bakarsanız, takip edebileceğiniz adım adım talimatlarını bulabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.