Yeni bir dili nasıl eklerim?


27

Kullandığım satış sonrası ROM, muhtemelen yer kazanmak için, dil listesinin sadece birkaç seçime ayrılması gibi görünüyor.

Sisteme bir dil eklemek istiyorum. Dil destekli uygulamaların doğru yerel kod ile başlaması için, ancak eksik sistem dilleri eklememesi için, MoreLocale 2 gibi programları kullanarak yerel ayarları zaten ayarlayabilirim . Sistemin başka bir dilde olması iyi olurdu, ancak asıl önemli olan klavyenin sözlük dosyalarını otomatik olarak tamamlamak . Bir giriş dili için dil destek dosyalarının bir sisteme veya ROM'a eklenmesi nasıl sağlanır?

Bir şeyleri sökmek için diğer ROM'lara veya AOSP projelerine erişebilirim, ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum. Hangi dosyalara ihtiyacım var ve hangi değişikliklerin yapılması gerekiyor? Bunu bir dil paketi olarak söylemenin kolay bir yolu var mı, yoksa her yerde hackery mi?

ROM'um tamamen köklendi ve adbgerekiyorsa erişebiliyorum. Android 2.3.7 ( Dream / Sapphire için resmi olmayan CM 7.1 bağlantı noktası ) ve hisse senedi Android klavyesini kullanıyorum. İstediğim dil Türkçe, birileri beni işaret edecek bir indirme yapmadıkça çoğunlukla burada aradığım işlem.


3
Bildiğim kadarıyla, 3. parti klavyeler kendi dil setlerini sağlamalıdır. Türkçe'yi destekleyen hoşunuza giden bir 3. parti klavye bulabilirseniz, o zaman gitmenin en kolay yolu bu olabilir. Ek olarak, CM Türkçe'yi desteklemiyor gibi görünüyor: github.com/CyanogenMod/android_vendor_cyanogen/blob/gingerbread/… ("Çevirmenler" in altına bakın) Ama her zaman onlar için çeviri yapmanıza yardımcı olabilirsiniz.
Bryan Denny

@BryanDenny: Tam CyanogenROM'lar (başka bir telefonda var) türkçe için yerel destek var, sadece Dream (ve diğerleri) için kısa süreliğine soyulmuş versiyonları var. Türkçe destekli alternatif klavyeler hakkında çok şey biliyorum ama gerçekten Android klavyesi için istiyor (bazı Market klavyeleri harika çalışıyor ancak Rüya için çok fazla RAM kullanıyor ve hafif olanlar çok iyi çalışmıyor). Borsa klavyesi için kurulum yapmanın daha zor olduğunu biliyorum, ancak bu benim sorum (ve neden soruyorum).
Caleb

@BryanDenny: Bağlandığınız github olayı, Cyanogen'e özgü arayüz öğelerinin çevirmenlerini gösterir. CyanogenMod ROM'ları genellikle Türkçe içeren AOSP'den sunulan tüm dil setine sahiptir. Yalnızca birkaç ROM’a özel eklenti çevrilmiş dizgelere sahip değil ... ancak ROM tam yerel ayar listesiyle derlenmediğinde, belirli bir dile destek eklemenin bir yolu olmalı. Dil eklemek için başka bir ROM'dan ne çıkarabilirim?
Caleb

Hiç bir fikrim yok, Android dev yaptım (hatta bir uygulamada birden çok dili de destekliyorum), ancak ROM'larda herhangi bir dev yapmadım. Üzgünüm, keşke daha fazla yardım edebilseydim. Ayrıca CM forumlarına veya XDA'ya da bakarım.
Bryan Denny

Yanıtlar:


11

Bir aygıt için tam dil desteği ekleme rom düzeyinde yapılır, varsayılan klavyenin destekleyeceği diller derlemeden önce eklenir ve android klavye yalnızca desteklediği diller için sözlük indirme seçeneği sunar. İyi bir geçici çözüm, içine dil eklemeyi destekleyen bir klavye uygulamasını (GOKeyboard gibi) indirmektir.

Yerel ayarları değiştirme uygulamaları güzeldir ancak çevirilerinde, belirli bir dile / dile özel dile çevrilmiş veya özel olarak çevrilmiş bir rom kadar eksiksiz olmayabilirler. Diliniz Bi-Di ise (İbranice veya arap gibi çift yönlü) ve rom onu ​​desteklemiyorsa, hataları da beraberinde getirebilir!

En iyi çözüm, bölgeniz için cihaz üreticiniz tarafından yapılan bir stok romu veya özel bir rom'u istediğiniz dili taşıyan yeni bir romu flaş etmek olacaktır; Türk).


Teşekkürler. Siyanojen kesinlikle benim ilk tercihim, ama aslında bir dezavantajı, dil desteğinin olmaması yüzünden birimlerimden daha iyi çalışan ROM'lar var.
Caleb

2
Fakat neden resmi ROM'un İbranice olmadığı ve yarım ay önce aldığım resmi ROM'lu daha eski bir Samsung S4'ü var mı? sadece gizli bir seçenek olabilir mi?
Elad Benda

0

Bu videoya bak

https://www.google.com/search?ei=MLpoXaXLLYHykwXjwqHADQ&q=android+setting+language+missing&oq=android+setting+language+mis&gs_l=psy-ab.3.0.33i22i29i30l2.271266.274795..276526...0.2 .. 0.208.2395.0j13j2 ...... 0 .... 1..gws-dahisi ....... 0i71j35i39j0i67j0j0i20i263j0i203j0i22i30.5sRaXAommog # kpvalbx = _R7toXaWQEdHxkwWXnIv4CA22

TP; DW

  • morelocale uygulamasını yükleyin
  • Uygulama iznini değiştirmek için abd kullanın pm grant dogfooderz.com.morelocales android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
  • yerel ayarları değiştirmek için uygulamayı kullanın

Not: eğer alırsanız

Security exception: grantRuntimePermission: Neither user 2000 nor current process has android.permission.GRANT_RUNTIME_PERMISSIONS

bu cevabı gör https://stackoverflow.com/questions/52079343/how-can-i-use-adb-to-grant-permission-without-root

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.