Piyasadaki bazı uygulamalar neden cihazımla uyumlu değil?


26

Bir Motorola Flipout, Android 2.1 hisse senedi ROM'una sahibim. Piyasaya göre uygulaması " Handyticket Deutschland " telefonumla uyumlu değil. Gereken Android sürümü 1.5 veya üstü. Uygulamanın neden benim için çalışmayacağını nasıl bilebilirim?

Android pazarı

Flipout'un nispeten küçük bir ekranı var. Yayıncının telefonumun ekran çözünürlüğünü desteklendiği şekilde işaretlemesini unutması mümkün mü?

Not: Almanya dışından kullanıcılar farklı bir mesaj görür. Bu ülke kısıtlamasının alakasız olduğuna inanıyorum.

Yanıtlar:


24

Android Market çeşitli filtreler vardır App cihazınızda çalışacağını öğrenmek için apk'de uygulanır. En açık olanı, üzerinde bulunduğunuz Android versiyonudur (SDK seviyesi de denir).

Ancak bu tek kriter değil. Gibi diğerleri var:

 • Ekran boyutu
 • Yazılım kütüphaneleri
  • Google API
  • OpenGL
 • Gerekli olan belirli donanım özellikleri
  • Bluetooth
  • (ön kamera
  • Titreşim

Ne yazık ki , bir Geliştiricinin bile bir Uygulamanın belirli bir cihazla neden "uyumlu" olmadığını bulmak kolay değildir . Bir geliştiricinin bir .apk için geçerli filtre ölçütlerini bulmak için kullanabileceği bazı araçlar vardır, ancak bu ona Android pazarının neden bir cihazda açıkça bir uygulama göstermediğini göstermeyecektir.

Senin durumunda, küçük ekran boyutu nedeni gibi görünüyor. Geliştiriciye e-posta göndermeli ve istenmiyorsa, düzeltmesini istemelisiniz.


1
Alt satırda, filtreyi atlamanın bir yolu var mı? Cihazım resmi olarak desteklenmiyor, ancak bir keresinde aldatmamdaki uygulamam vardı (arkadaşımdan apk aracılığıyla) ve harika çalıştı.
Shimmy

Özel bir Mod çalıştırırsanız, daha fazla uygulamanın görünmesi için piyasaya sunulan cihaz özelliklerini değiştirebilirsiniz.
Akış

Bunu yapan bir uygulama var mı? Stok ROM ile köklü bir telefonda yaşıyorum
Shimmy

1
@Shimmy - yorumunuza geç cevap, ancak cihaz özelliklerini bir build.prop editörü ile düzenleyebilirsiniz (çok sayıda Play Store'dan edinilebilir). Neyle değiştirdiğinize dikkat edin, cihazınızı gerçekten karıştırabilirsiniz (önyükleme döngüsü). Çoğu, herhangi bir değişiklik uygulamadan önce yedekleme yapma seçeneğine sahiptir.
HasH_BrowN

@Shimmy APK’yı Google Play’den getirebilir (üçüncü taraflar aracılığıyla) ve ardından uygulamayı yanınıza yükleyebilirsiniz. Genellikle işe yarar.
Revetahw, Reinstate Monica'yı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.