Küçük bir çocuğun tabletinin güvenliği


23

Karım çocuklara Noel için bir dizi android tablet vermeye karar verdi. Bunlar Coby Kyros 4GB wi-fi sadece modellerdir. Çocuklar 6-10 yaş arasındadır, bu yüzden özellikle internet veya uygulama mağazalarında saltanat sürmelerine izin vermek istemiyorum. Ayrıca, tabletlerin çeşitli kötü amaçlı yazılım biçimlerinden korunduğundan emin olmak istiyorum.

İdeal olarak ziyaret etmelerine izin verilen web siteleri için beyaz bir liste oluşturmak ve herhangi bir uygulama ekleyememek veya beyaz listeyi ebeveyn müdahalesi olmadan değiştirememek için yapmak istiyorum. Bununla birlikte, bunlardan herhangi birinde nereden başlayacağımı bilecek kadar android platformu ile yeterince tanıdık değilim.

Google, diğer uygulamalara erişimi kısıtlayabileceğini iddia eden uygulamaların var olduğunu keşfetmeme yardımcı oldu, ancak hemen hemen hepsinde, atlamanın çok kolay olduğunu belirten yorumları var. Aynı şekilde, orada bulunan antivirüs seçeneklerinin etkinliği ve değeri ile ilgili karışık eleştiriler görüyorum. Şimdiye kadar bir beyaz liste oluşturma ya da web'den erişilebilen içeriği kısıtlama hakkında hiçbir şey bulamadım.

Bu yüzden, üzerinde durmam gereken belirli konular / uygulamalar ve / veya bu hedeflere ulaşmak için izleyebileceğim diğer yaklaşımlar hakkında öneriler istiyorum.

EDIT: Bu model önceden yüklü android pazarı ile gelmiyor, üzerinde bazı üçüncü taraf uygulama mağazası olduğunu unutmayın. Yüklü bir apk yöneticisi ile birlikte gelir ve ben de onlardan biriyle pazar ve gmail'i almak için oynadım. Bu yüzden, gerçekte ne yapmam gerektiğini çözebilirsem, bir şeyleri kurup kaldırmam gerekir.

Yanıtlar:


5

Diğer konu başlığında belirttiğim gibi , en iyisi muhtemelen bir web proxy sunucusunu anahtar kelime veya beyaz listeye göre filtreleyen cihazların ağ ayarları aracılığıyla manuel olarak ayarlamaktır. Başka birinin evine gitse veya başka bir ağa girmeyi deneseler bile, göz atamayacaklar (özellikle proxy sunucusunu kendiniz kendi ağınızda barındırıyorsanız; bu durumda, büyük olasılıkla kullanamayacaksınız). hiç bir şeye göz atmamak için).

Gönderen wikipedia :

Bilgisayar ağlarında proxy sunucusu, diğer sunuculardan kaynak arayan istemcilerden gelen talepler için aracı görevi gören bir sunucudur (bilgisayar sistemi veya uygulama). Bir istemci proxy sunucusuna bağlanır ve dosya, bağlantı, web sayfası veya farklı bir sunucudan erişilebilen başka bir kaynak gibi bazı servis talep eder. Proxy sunucusu isteği, filtreleme kurallarına göre değerlendirir. Örneğin, trafiği IP adresine veya protokole göre filtreleyebilir. İstek filtre tarafından onaylanırsa, vekil kaynak, ilgili sunucuya bağlanarak ve müşteri adına hizmet talep ederek kaynak sağlar. Bir proxy sunucusu isteğe bağlı olarak istemcinin isteğini veya sunucunun yanıtını değiştirebilir ve bazen belirtilen sunucuya başvurmadan isteği yapabilir. Bu durumda, 'önbellek'


8

Genel görünüm sizin için çok iyi değil, AFAIK.

Market'in içerik filtrelemesi vardır, Market uygulamasındaki Ayarları kontrol edin.

Tarayıcı için, tamamen farklı bir su ısıtıcısı. Dahili tarayıcıda herhangi bir filtre türü mevcut değildir. 3. parti tarayıcılar olabilir, ancak kaldırmaya önemsiz olacaklar (yalnızca yerleşik tarayıcıyı açarak).

Yapabileceğiniz bir sonraki en iyi şey, eğer izin veriyorsa tabletleri yönlendiricideki filtrelemek. Ancak, bu yalnızca evdeyken (veya internet bağlantılarını kontrol edebileceğiniz diğer yerlerde) yararlıdır.


Evet, yönlendiriciye filtre uygulamak başıma geldi. Ama dediğin gibi, evden ayrılır çıkmaz ayrılıyor, ya da komşularla nasıl bağlantı kuracağına karar ver.
Rozwel

3
Cihazdaki ana bilgisayar dosyasını da değiştirebilmeniz gerekir: /etc/hosts
Bryan Denny

@BryanDenny: Yalnızca cihaz köklü ise. Bu durumda, dahili tarayıcıyı kaldırmak da mümkün olabilir.
afrazier

6

Bu teknik bir bakış açısıyla gerçekten yönetilemeyen sık sık üzerinde aşırı işaret olarak (eğer kendi firmware ayrıştırılması siyanojen gibi bir şey kullanarak ona doğru bir yol gidebiliriz) security.stackexchange.com , bu durumda (bir saldırgan kez Çocuğunuzun) bir cihazı var, onlar kontrol eder.

Bu yüzden, alternatif eylemim bu soruda, ebeveyn değişimi yığın değişimi - görünürlükle başlamalı, cihazları birlikte ve eğitimde - çocuklarınızı uygulayabileceğiniz herhangi bir teknik kontrolden daha güvenli hale getirme yolunda ilerlemeye devam edecek kadar ayrıntılı olacaktır.

3'ümle (şu an 5, 9 ve 11) yaptığım şey, biz oradayken (3 - 5 yaş arası) ve 8 yaşına kadar denetimsiz kaldıklarında (ama içeri girip çıkacağımızı bilerek) ana odada bilgisayarları kullanmalarına izin vermekti. ) ve 8 yaşın üzerinde olanların aptal olmadıklarına güveniyorum.

Babalarının bu alanda sıklıkla bilinçlendirme eğitimi veren bir güvenlik ve gizlilik uzmanı olmalarına yardımcı olur :-)


3
+1 Kullanıcı eğitimi önemli bir adımdır, ancak tabletin taşınabilir, gizlenebilir cihazlar olarak doğası, "içeri girip çıkıyoruz" bitinin ne yazık ki işe yaramadığı anlamına gelir.
Bay Shiny ve Yeni 宇 宇

3

kullanım Yönlendiricinizde evde OpenDNS . İnternete evden girdikleri sürece, hangi siteleri ziyaret edebileceklerini beyaz listeye ekleyebilir veya büyük ölçüde kısıtlayabilirsiniz. Çocuklarımın Nintendo 3DS'deki tarayıcıya erişimini kısıtlamak için şu anda OpenDNS kullanıyorum. Yönlendirici düzeyinde olduğu için, cihaz düzeyinde herhangi bir destek gerektirmez.

Evin dışında wifi erişiyorlarsa o zaman yapabileceğin pek bir şey yok - örneğin kütüphanede. Ancak, kısıtlı tablet yerine kütüphanede sınırsız bir bilgisayarı kolayca kullanabilirler.

Uygulama mağazasını cihazdan kaldırabilir ve sonra da kullanmasını istediğiniz uygulamaları el ile kurabilirseniz, bu muhtemelen kullanmanın en iyi yoludur. Duvarlarla çevrili bir bahçeye oldukça yakın olacaksınız.

Ek olarak, cihazlarda haftalık ya da en azından düzenli olarak bir "denetim" yapmanızı öneririm. Nelerin kurulu olduğunu kontrol edin ve herhangi bir endişe verici aktivite veya normal aktivite eksikliği olup olmadığına bakın. Ayrıca, çocuklarla aygıtlar hakkında konuşma şansı olarak kullanın ve onlar için almanızı istedikleri yeni uygulamalar olup olmadığını görün. Tabletlerini her denetlediğinizde yeni bir oyun veya başka bir şey yüklerseniz, onu bekliyor olacaklardır! Gerçek iletişim genellikle teknolojiden kaynaklanıyor.


Ben de aynı şeyi önerecektim. +1
halr9000,


0

Not: Aşağıdaki uzantı da beyaz liste özelliğine sahiptir. Android'de çalışıyor. Ancak kurulumu biraz daha zor olabilir. görüntü tanımını buraya girin

Benim için en uygun olan bir anahtar kelime filtresidir. Bu, herhangi bir içeriği filtrelemenin en iyi yoludur, çünkü hedeflediğiniz şeyin neredeyse% 100'ünü yakalayabilir. Örneğin. Warcraft oyununa bağımlıysanız, bunu basitçe anahtar kelimeye eklersiniz ve bu internetten silinir.

Procon latte filtresini kullanarak yalnızca Firefox 56.0 sürümünde çalışır. Bu uzantı sonraki sürümlerde artık çalışmaz ve artık addon deposunda değildir.

Giriş, https://www.howtogeek.com/howto/2617/filter-web-content-in-firefox-with-procon-latte/

Diğer anahtar kelime tabanlı filtrelerden ayrı kılan şey, doğruluk ve en az yanlış pozitif. Ayrıca tamamen ücretsizdir ve ekler sayfasında şifre koruması vardır.

Bazı anahtar kelime engelleyicileri aşırı saldırgandır. Örneğin. "sütyen" kelimesini engellemeye ayarladıysanız, "marka", "beyin", "kütüphane" de de engellenir. Bu onu kullanılamaz hale getirir.

Bunu Firefox Windows ve Android'de nasıl kuracağınızla ilgili talimatlar için, https://github.com/hpaolini/procon/issues/29


0

Pluckeye android tarayıcısını deneyebilirsiniz . Kurulumu kolaydır ve TÜM görüntüleri / videoları devre dışı bırakır. Çok fazla engelliyor olabilir, ama kesinlikle güvenli.


0

Tarayıcıda kullanmaya karar verdikten sonra, Google Play Store’u ve internete açık erişimi olan diğer tarayıcıları ve uygulamaları devre dışı bırakmak için bir applocker kullanmanız gerekir.

Applock'ı şiddetle tavsiye ederim .

görüntü tanımını buraya girin

Çok özellikli olan ücretsiz bir uygulama soyunma var. Engellenecek / izin verilecek farklı uygulama grupları arasında geçiş yapmanızı sağlar. Şifre koruması ve e-posta sıfırlama.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.