İki özdeş telefon arasında uygulamalar, kişiler ve ayarlar nasıl aktarılır?


9

Yeni Samsung Galaxy S Vibrant 2.1 ile sorun yaşıyorum. Sürekli olarak yeniden başlatılır ve bir yedek birim için iade edeceğim. Tüm telefon ayarlarımı, kişileri, uygulamaları, uygulama ayarları ve resimleri / filmleri eski telefondan yenisine nasıl aktarabilirim?

Yanıtlar:


3

Lookout sizin için bunların tümünü veya en azından çoğunu yapmalıdır.

(Uyarı: Pazar konuşması aşağıdaki gibidir)

Mobil cihazınız en kişisel bilgisayarınızdır. Kişiler, fotoğraflar, video, e-posta ve metin mesajları dahil kişisel verilerinizi içerir. Verilerinizi yedekleyin ve güvende tutun.

İster verileri yanlışlıkla silseniz, telefonunuz kaybolur, hatta yok edilir - verileriniz güvende. Bir fare tıklamasıyla herhangi bir veriyi geri yükleyebilirsiniz. Cihaz değiştirmek de kolaydır ve verileriniz saniyeler içinde aktarılabilir.


Bunu unuttum. Aslında Lookout'u kullanıyorum, ancak henüz yedekleme için kullanmadım. Arka uçlarına hızlı bir bakış, video, e-posta ve metin mesajları yaptıklarını söyleyerek pazar açıklamalarına rağmen yalnızca resimleri, kişileri ve çağrıları yedeklediğini gösterir. Tüm bu şeyler söylendiğinde, bulut veya sd kart ile senkronize edilmeyen ve yedeklenmesi gereken iki şey, çağrı kaydı ve kısa mesajlardır.
Matt

yanıtların hepsi için teşekkür ederiz. Lookout'um var, ancak yedeklenmiş kişileri de fark etmedi.
Z

2
Lookout uygulamaları yedeklemiyor gibi görünüyor
lowellk

3

Bu Yanıt, Android 4.xx için geçerlidir. Android ADBiçin mevcut olan aracı kullanmaya devam edeceğiz ve Cihazın hiç Köklendirilmesi gerekli değildir. Bu sorunun cevabı Android Cihaza Özel değil genelleştirilecek.

Linux Sistemini Kullanarak Yöntem :

 • Yüklü Linux Distro'nuzun depolarından ADB ile ilgili araçları yükleyin .
 • Enable USB hata ayıklama içinde Geliştirici Seçenekleri ve Seç USB Depolama veya MTP USB bağlantısı olarak.
 • Linux'ta Terminal'i açın ve yazın adb start-server.
 • Tür adb devices. Sanki çıkışını listelemelisiniz Serial No. and Devicenereye Seri No yardıma ihtiyacınız olduğunda bunları aramak bu yüzden durumda, ADB cihazı tespit ilgili herhangi bir sorun alıyoruz cihazın seri numaralı olduğu, Android Stack Exchange birçok soru vardır.

Yedek Kullanıcı Verileri :

 • UserData'yı yedeklemek için iki seçenek vardır (Multimedya Dosyalarının Saklandığı Depolama Alanı, Kamera Görüntüleri, sakladığınız diğer şeyler) . Ya ADB tarafından Apps ile toplu olarak VEYA sadece kopyala yapıştır ile.

 • Cihazınız USB Depolama Bağlantısını Destekliyorsa , Linux kadar kolay bir şekilde Çıkarılabilir Cihaz olarak algılar ve verileri sisteme kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

 • Yalnızca MTP destekleniyorsa, Linux depolarınızdan MTP'ye özgü paketi indirin. Cihazı algılar. Hiçbiri çalışmazsa , Playstore'dan Android için Airdroid yardımcı olabilir. Ama bu burada tartışmak için çok fazla olurdu.

 • Windows hem MTP hem de USB Depolama Birimini kolayca algılar, bu nedenle herhangi bir özel yazılım yüklemesine gerek yoktur.


Kullanıcı Uygulamaları Apk, Uygulama Verileri, Android Özel Ayarları, Mesajlar vb.

 • Terminal'i açın ve yazın adb backup -f backup_file.ab -all -apk -system. Bu yalnızca UserData olmayan Kullanıcı, Sistem Uygulamaları ve Uygulama Verilerini yedekler .

 • UserData da yedeklemek istiyorsanız yazın adb backup -f backup_file.ab -all -apk -system -shared. backup_file.ab , Linux sisteminizdeki yedekleme dosyasının adıdır.

 • Bu gibi parametrelerin -noapk -noshared -nosystemde mevcut olduğu belirtilmelidir . İsterseniz daha fazla komut için ADB'nin Manuel sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Not : adb backup komutundan herhangi birini girdiğinizde, Android'de Yedekleme veya İptal izninizi isteyen bir pencere açılır . Yedekleme'yi seçin; ayrıca bir şifre seçebilirsiniz ancak bu isteğe bağlıdır. Ayrıca , Ekran ayarlarını değiştirerek Cihazın uyanık kaldığından emin olun ve yedekleme yaparken Android cihazda hiçbir şey yapmayın.


Yedeği Geri Yüklemek için :

 • Diğer cihazı bağlayın ve Linux'ta algılanıp algılanmadığını kontrol edin,
 • Terminal yazın adb restore backup_file.ab. Android'de Geri Yükleme veya İptal Etme isteyen bir pencere gösterecektir . Geri Yükle'yi seçin ve işi yapmasına izin verin. Geri yükleme, yedeklemenin boyutuna bağlı olarak çok zaman alabilir . Ayrıca, geri yüklendiğinde Sistem Ayarları Yedekleme Penceresini bozabileceği ve yedeklemeyi iptal edebileceği için kesintiye uğrayabilir. Bu yüzden denemeye devam et. Cihazı yeniden başlatın ve hazırsınız.

Kişileri yalnızca Yedekle :

Kişilerin ADB dışındaki yöntemlerle yedeklenmesi önemle tavsiye edilir.

 • Seçeneklerden biri , Ayarlar'daki kişileri Google Hesabı ile senkronize etmek ve ardından geri yüklemek için başka bir cihazda aynı hesabı kullanmaktır.

 • Diğer yöntem Android'de Kişiler veya Kişiler uygulamasını (yerel) açmak ve kişileri Dahili / Harici SD karta aktarmaktır . İkincisini tercih ederim. VCF formatında bir dosya oluşturur . Dosyayı başka bir cihazda açabilirsiniz ve içindeki kişileri geri yükleyecektir.


Windows kullanmıyorum ama Android Stackexchange'te Windows'ta ADB'yi nasıl kullanacağınıza dair birçok Soru / Cevap var , bu yüzden endişelenmenize gerek yok.


ADB yedekleme Komutları içermeyen yöntem:

 • Playstore'dan Helium uygulamasını indirin ve Android Cihazında açın.
 • Linux sistemindeyseniz ve ADB cihazınızı algılayabiliyorsa, Linux için Chrome App Helium Backup'ı indirebilirsiniz .
 • Android'de ilk olarak Helium uygulamasını açın, cihazınızı Linux'a bağlayın, şimdi Chrome'da Open Helium App'i açın.
 • Her şey gerektiği gibi giderse, Android Helium uygulaması doğrudan Harici / Dahili SD karta yedeklemenizi sağlar. Depolama dosyalarını başka bir aygıta kopyalayın. Diğer cihaz için aynı algılama prosedürünü izleyin ve ardından herhangi bir komut kullanmadan Uygulamaları kolayca geri yükleyebilirsiniz. Helyum tarafından yapılan yedekleme, yedekleme sırasında seçtiğiniz Depolama alanında Karbon adlı klasörde saklanır .

1

Telefonu iade ettiğinizde SD kartı saklayın ve aldığınız yeni telefona takın.

Kişiler: Kişileriniz telefonla ilişkilendirilmiş Google hesabıyla sürekli olarak senkronize edilir, bu nedenle bunları yedeklemenize gerek yoktur.

Medya: Resimler ve Filmler saklayacağınız SD kartta saklanmalıdır.

Uygulamalar: Bir SD karta yedekleyebilirsiniz 3. taraf uygulaması veya kaydolmak AppBrain hangi Senkronizasyonların telefonunuzla ve tüm yüklü uygulamaların bir listesini tutar. Daha sonra bunları doğrudan Appbrain'den yeniden yükleyebilirsiniz.

Ayarlar: Telefon ve uygulama ayarlarını yedeklemek için kutudan çıkmanın bir yolu yoktur.

Diğer: Piyasada SMS mesajları, arama günlüğünüz, uygulamalarınız gibi belirli verileri yedekleyen bir dizi ücretsiz uygulama var ...

Toplam Çözüm: Telefonun tamamını yedeklediğini ve geri yüklediğini iddia eden birkaç uygulama var. Droid ile Ocak ayında yaşadığınız problemin aynısını yaşadım. MyBackup Pro'nun ücretsiz bir sürümünü kullandım, ancak işe yarayıp yaramadığını hatırlayamadığım için üzgünüm. Onun bir atış değer ama dikkatli olun, bazı karışık eleştiriler var gibi görünüyor.


1

Köklendirildiyseniz, tüm telefonun nandroid yedeklemesini yapabilirsiniz (telefonun verilerinin anlık görüntüsünü almak gibi) ve aynı model olduğu sürece yeni telefona aktarabilmeniz gerekir .

Ayrıca, root olduysanız, telefonunuzdaki uygulamalarda Titanium yedeklemesini kullanabilirsiniz : hem uygulamayı hem de uygulama ile ilişkili verileri yapar.


1

Şu anda Helium adı verilen ve root gerektirmeyen ve yalnızca uygulamalarla ve ayarlarıyla ilgilenen bir uygulama var gibi görünüyor (örneğin Google veya SD kartınız aracılığıyla kişi ve fotoğraf vb. ). Şu anda 5 $ USD olan tam işlevsellik için Pro sürümünü gerektirir.


1
Android 4.4.2 olduğundan, .vcf dosyasındaki tüm kişileri doğrudan Contacts or PeopleAndroid'in Yerel uygulamasından dışa aktarabilirsiniz . Bahseterek ima ettiğin şey bu through SD cardmu? Ayrıca, tüm bunlar ADB backupkomutla yapılabilir ve Helium aslında benzer bir şey yapar. Satın almanıza bile gerek yok. Ancak, her iki cihazın da aynı olması gerekir, açıkça, Ayarlar ve diğer önemli dosyalar uygulamaları tekrar tekrar kilitler. Yedeklemek adb backup -all -system -shared -f backup_file.abve adb restore backup_file.abgeri yüklemek için bu komutu kullanıyorum .
Firelord

@Firelord Ah güzel adb bunu yapabilir bilmiyordum (bu konuda fazla bir şey bilmiyorum). Ben bu şekilde deneyeceğim ve kendimi 5 $ tasarruf edeceğim. "SD kart üzerinden" Daha önce orada değilse, verileri SD karta kopyalamak ve yeni telefona (fotoğraf veya müzik veya video dosyalarınız gibi) tekrar kopyalamak istedim. Google kişilerini kullanın ve asla endişelenmeyin).
Jason C

1
Userdata hakkında yani fotoğraf, müzik, vb, ben XenderPlaystore kullanmanızı öneririz çünkü UserData dahil Helium ve ADB yedekleme ve geri yükleme çok zaman alır fark edeceksiniz. Xendercihazlar arasında veri göndermek için etkin nokta oluşturur. Wifi beri, bu nedenle hız nispeten 2-5MB / s veya daha fazla olmalıdır. En azından elde ettiğim şey bu ve acı yok, sadece kazanıyorum. :)
Firelord

@Firelord adbmükemmel çalıştı; Eğer bir cevap olarak göndermek istiyorsanız size ödül vereceğim (24 saat içinde sona eriyor).
Jason C
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.