“Android OS” nin pil tüketmesinin nedenini nasıl bulabilirim?


22

Sorun şu ki, Pil Kullanımı'ndaki "Android İşletim Sistemi" öğesinde yüksek bir yüzde görüyorum ve buna neyin neden olduğunu bulmak istiyorum. Ancak, pil ömrünü artırmak yerine, tanılama teknikleri ve araçlarına ilgi duyduğumu söyleyeyim, aşağıdaki şekillerde göreceğiniz gibi, pilin beklenenden daha hızlı tükenmediğini.

İşte şu anda telefon ile durum:

  • Son şarj 13 saat önce
  • Telefonu şarj ettikten sonra yeniden başlattım
  • Her şeyi kapattım (GPS, WiFi, Veri ağı gibi)
  • Her zaman 2G ağındaydım
  • Gün boyunca telefondan tek kullanmam bir kaç dakika WiFi, iki SMS mesajı almak ve bir dakikadan az süren bir arama oldu.
  • Otomatik senkronizasyonu kapattım

Ve işte batarya kullanım durumu:

  • Android işletim sistemi:% 67
  • Ekran:% 10
  • Hücre beklemede:% 9
  • Telefon boşta: 6%

Android işletim sistemi 1 saat 30 dakika CPU zamanı gösterir, ancak telefonun açık olduğu toplam süre 30 dakikadan azdı ve arka planda etkin bir şeyim yok.

Pil seviyesi hiç fena değil (% 80), ancak telefonla hiçbir şey yapmadığımı düşünerek (ve telefonun 2500 mAh bataryaya sahip olduğunu), batarya kullanımına neyin neden olduğunu bulmak merak ediyorum.

Açıkçası, bunun pil kullanımında listelenmeyen bazı arka plan görevlerinden kaynaklanması gerekir. Bunu daha fazla teşhis etmemi ve kullanımın% 67'sini gerçek uygulamalarla ilişkilendirmemi sağlayan yollar, araçlar ve yöntemler arıyorum.

Bazı ek bilgiler:

Zencefilli 2.3.6 yüklü olan bir Galaxy Not var. “Gündüzleri çalışmıyordu” yüklü “Kullanım Zaman Çizelgeleri Ücretsiz” kullanıyorum ve pili tüketen kişilere yöneltebilecek herhangi bir uygulama tarafından aşırı CPU kullanımı gösterilmiyor.

İlgili soru (faydalı, ancak sorumu cevaplamadı): "Android işletim sistemi" işleminin yüksek pil yüzdesi kullanmasına ne neden olabilir?


Biraz kafam karıştı. Telefonu 30 dakikadan daha az bir süre açık tuttunuz, ancak şarj ettin ve 13 saat önce yeniden başlattınız mı?
Şans

Şarj ettim ve 13 saat önce yeniden başlattım ve o zamandan beri 30 dakikadan fazla kullanmadım. (Ancak cihaz kapatılmadı, ekran sürekli kapalıydı.)
Iravanchi

Yanıtlar:


9

"Daha iyi pil istatistikleri" gibi bir uygulama kullanın. Bu uygulama çalışan tüm hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Bu, teşhis amaçlı stok uygulamasından çok daha iyidir.

Ek olarak, sistem için çekirdek servislerin çoğu "Android OS" nin bir parçası olarak tanımlanmaktadır. Samsung Galaxy S II cihazlarında TouchWiz takvimi ile ilgili, ekran kapatıldığında cihazın uygun şekilde uyumasını engelleyen birçok gereksiz kontrol yapılmasına neden olan çok özel bir hata var. Bu batarya ömründe büyük bir boşalma neden olur. S II'deki TouchWiz, Galaxy Note'taki ile çok benzer olduğu için, aynı doğal böceğe sahip olabilirsiniz.

Bu bağlantılar size daha iyi bir fikir verebilir:


Teşekkürler, bu aslında benim yaptığım yol. BBS uygulamasını derin uykuları engelleyen çekirdek uyandırma kilitleri olduğunu bulmak için kullandım. İşte ilginizi çekiyorsa veya gerçekte ne olduğu hakkında yorum yapabiliyorsanız, XDA hakkında ayrıntılı açıklama: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419087
Iravanchi

Hayır, teşekkürler. Herşey yolunda. Arkadaşım ve ben çoktan araştırdık çünkü bir Galaxy SII'si vardı ve bu sorunu yaşadı. :)
Gautham C. 31.01'de

Sorun hala benim için orada. Bir çekirdek uyandırma kilidi "GPS" adlı telefonumu uyanık tutar ve Ağ Konumu nedeniyle olduğunu düşündüm. Şebeke konumunu kapattığımda, telefon derin uykuda. Bu konuda herhangi bir fikriniz varsa, yardımınız çok takdir edilir :)
Iravanchi

hmmm .... Emin değilim. Bir çok touchwiz servisi birbirine referans veriyor. Belki de Samsung'un farklı hizmetlerdeki kodları tekrar kullanması wakelock sorununun birden fazla serviste olmasına neden oldu Cihazınız için xda forumlarına göz atmanızı öneririm. Muhtemelen sizin için iyi bir çözüm olacaktır
Gautham C.

@ Iravanchi: AFAIK, bu oldukça kolay bir düzeltme var. Haritalar -> Ayarlar -> Konum Ayarları -> “Konum bildirme” yi devre dışı bırakın. Bu, rölantide kaldığında neredeyse tüm pillerin boşalmasını önler, IIRC.
Chinmay Kanchi

-2

Bence ilgili soruyu tekrar okumalısınız.

Bu, arka planda çalışan işletim sistemi servislerine veya uygulamalara bağlıdır. Görev katili veya görev yöneticisi gibi bir şeyi denemenizi ve hangi uygulamaların arka planda çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririm. Başlamadığınızı düşünseniz bile, cihazın senkronizasyonu durdurmadan önce bazı senkronizasyon servislerini başlatması muhtemel olabilir.


Yüklü bir görev katilim var ve çalışan birçok uygulama görüyorum. Servisler otomatik olarak başladığı için, hangisinin pil tüketiminden sorumlu tutulacağını bilmek istiyorum, böylece onları tutmaya veya kaldırmaya karar verebiliyorum. Cihazımı yeniden başlatmadan önce otomatik senkronizasyon devre dışı bırakıldı.
Iravanchi

2
Görev katillerini kullanmayın. Android zaten uygulamaları güvenli ve temiz bir şekilde öldüren yerleşik bir görev katiline sahiptir. Görev katil uygulamalar kaba kuvvet öldürme uygulamaları aslında onları kapatmaya zorlarlar. Uzun vadede sistem kararsızlığına neden oldukları bilinmektedir, hatta hattan sonra daha fazla güç kapanmasına neden olabilir ve ayrıca pil ömrü açısından bir sorun olabilir.
Gautham C.

-2

Samsung Galaxy R'yi 5 aydan fazla kullanıyorum. Böyle harika bir Cihaz, tabii ki mesele batarya ömrü. Kullanmama kaynaklarının çoğunu denedim. Fabrikayı 2 kez dinledim, hala işe yaramadı. Tam şarjdan sonra 4 saat içinde aniden% 45'e boşalıyor (3G, wifi, GPS yoktu). Tamamen hayal kırıklığına uğradım, sonunda bu forumu okuma şansım oldu. Orada GPS uyandırma kilidini düşünmeye başladım, sonunda çözümü buldum Ayarlar, Konum ve Güvenlik bölümüne gidin ve "GPS uydularını kullan" seçeneğini devre dışı bırakın (internete bağlı olduğunuzdan emin olun) sonra gözlemlemeye çalışın. Şimdi, benim gözlemlerime dikkat edin,% 1'den% 99'a kadar% 97'den% 97'sine (fone uykudaydı)% 6'dan% 97'ye ve% 85'den 85'i (normal kullanım). Bunu deneyin, eğer başkalarının hayal kırıklığından uzaklaşmasına yardımcı oluyorsa.


1
Bu ayarları nerede görüyorsunuz? Settings | SecurityUzaktan kumanda adı altında hiçbir şeyim yok .
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.