Kişileri SD kartımda saklayabilir miyim? Nasıl?


13

HTC cihazımda 100'ü (geniş) kişi tarafından tüketilen 400MB dahili depolama alanım var. Sürekli olarak depolama alanım düşük - kişilerimi SD kartımda saklamanın bir yolu var mı?

Uygulama seçeneklerine baktım ve verileri SD'ye taşıma seçeneği gri görünüyor.

Kişi listemin boyutunu yönetmenin başka akıllı yolları var mı? Google kişilerde nasıl grup oluşturacağımı anlayamıyorum - adres defterimin tamamını telefonumla senkronize etmeme gerek yok, ancak tam listeyi tutmak istiyorum. Ayrıca her kişi için fotoğraf depolamam da gerekmiyor, ancak Google bunları otomatik olarak ekliyor gibi görünüyor.


Kişilerinizdeki fotoğrafları beğenmezseniz, GO Kişiler EX uygulamasını deneyebilirsiniz. Fotoğrafları gizleme seçeneği vardır.
geffchang

Bu bağlantılardan herhangi biri hiç yardımcı oluyor mu? android.stackexchange.com/questions/628/… android.stackexchange.com/questions/2065/…
Amanda

100MB kişi mi? Vaov! Kulağa mümkün değil!

Yanıtlar:


3

Bildiğim kadarıyla, Android'deki tüm kişiler "Contact Storage" uygulamasının özel klasörü içindeki bir SQLite veritabanında saklanıyor. Konumu /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts.db adresindedir.

Cihazınıza kök erişiminiz varsa, SD kartınızdaki bir klasörü yukarıdaki konuma bağlamak teorik olarak mümkündür veya yukarıdaki klasörü SD'nizdeki bir konuma bir sembol bağlantısı (yumuşak bağlantı) yapmak mümkündür. kartı.

Ancak, cihazınızın kararlılığı ve performansı etkilenebileceğinden bu önerilmez. Örneğin, telefonunuzu PC'ye bağlar ve sürücü olarak bağlarsanız, SD kart geçici olarak telefonda çıkarılır. Başka bir riskli durum, cep telefonunuzu açtığınızda ve SD kart takılmadan önce gerçekleşir. Kişi Depolama uygulaması, bu süre boyunca kişi listesine erişmeye çalışabilir (belki de en sevdiğiniz kişilerin bazılarını önbelleğe almak için veya belki birileri sizi arar), tüm bunlar Kişi Depolama uygulaması tarafından beklenmeyebilir ve öngörülemeyen sonuçlarla sonuçlanabilir (ör. temas ulaşılmaz hale app kirli bir durumu).


0

Kişileri SD kartınıza zorlama hakkında bilmiyorum, ancak telefonunuza senkronize ettiğiniz kişilerin ses seviyesini en aza indirmek için bazı iyi yaklaşımlar:


Her ikisi de yalnızca telefonun kişileri nasıl görüntüleyeceğini yönetmektir . Kişilerin tümü senkronize edilir ve cihaz hafızasını alır.
Brezilyalı Adam

0

Kişilerinizi sd karta yedekleyebilirsiniz : Kişiler uygulamasını açın ve menü düğmesine basın. 'Kişileri Yedekle'yi tıklayın. 'Hafıza kartı'nı seçin.

Google Kişiler'de Grup Oluşturma : https://www.google.com/contacts adresini açın ve Google hesabınızla oturum açın. Grup oluşturma seçeneği vardır (Sol sütundaki son ancak bir seçenek) tıklayın ve grubu adlandırın. Artık 'Gruplarım' altında yeni bir grup oluşturuldu. İçine kişi ekleyebilirsiniz.

Kişileri Filtreleme : Belirli bir gruptaki kişileri filtreleyebilirsiniz. Bunu yapmak için menü düğmesine tıklayın ve 'Filtre' seçeneğini seçin. Google hesabınızı tıklayın (E-posta kimliğine sahip son seçenek). Filtrelemek istediğiniz grupların işaretini kaldırın ve Tamam'ı tıklayın.


Filtrelemenin yalnızca kişilerin görüntülenme şekli için geçerli olduğuna inanıyorum, ancak tüm kişiler hala senkronize ediliyor ve bu nedenle cihazda yer kaplıyor.
Brezilyalı Adam
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.