Android için iyi bir "bulunursa" duvar kağıdı nedir?


10

Burada "duvar kağıdı bulunursa" terminolojisini gördüm .

Temel olarak, hepimiz telefonlarımızı kilitlediğimizden, kaybolması durumunda iletişim bilgilerini içeren bir duvar kağıdı istiyorsunuz. Android için böyle bir duvar kağıdı var mı?


Yerleşik kilit ekranlarının bunu yapmanın bir yolu olmaması üzücü. Blackberrys, yıllarca cihaz kilitlendiğinde görünen bir "Sahip Adı" ve "Sahip Bilgisi" metni ayarlamanıza olanak tanıyan bir ayara sahiptir. Böğürtlenlerim her zaman şirket cihazları olduğundan, sadece baş harfleri ve bir halka şirket santral metni buluyorum. Şirket ayrıca, pil bölmesi kapısının içine seri numarası ve şirket santral numarası içeren bir etiket yapıştırır.
GAThrawn

Bunu Petek'e eklediler. Tabletim (Acer Iconia a500) kilit ekranında yerleşiktir. Bunu ICS'ye mi geçtiler? Henüz sahip değilim.
Eidylon

Yanıtlar:


10

Android OS sürüm 3.x ve üstü (Honeycomb, Ice Cream Sandwich) aslında cihaz kilitlendiğinde görünecek "Sahip bilgisi" metnini belirtmenize izin veren bir ayara sahiptir.

Ayrıca, kilit ekranında herhangi bir metni belirleme özelliği de dahil olmak üzere stoktan çok daha fazla yapılandırma esnekliğine izin veren birçok 3. taraf kilit ekranı değiştirme uygulaması da vardır. Örneğin, WidgetLocker veya Go Locker'a bir göz atın .

"Kilidi açık" durumu için, bir resmi her zaman "bulunursa ..." metnini içerecek şekilde değiştirebilir, cihazın SD Kartına (veya dahili depolama alanına) kopyalayabilir ve bunu duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Metni eklemek için sayısız ücretsiz resim düzenleme yazılımından (örn. Paint.NET ) birini kullanabilirsiniz.


3
CyanogenMod da buna sahiptir (veya CM6'da kullanılır).
Bryan Denny

2
Ayar CM7.x'deki ön uçta eksiktir, ancak ayarlar veritabanını manuel olarak düzenler ve metni eklerseniz,
görünür

CM7'de kaybolduğunu sanıyordum, yine de ekleyebileceğinizi bilmiyordum. +1
Bryan Denny

Galaxy Nexus'un AT&T'de yayınlanması için beni daha da uzun yapıyor! Bu arada, CM7'de bunun nasıl sonlandırılacağını açıklayabilir misiniz? Google'ı denedim, ancak yalnızca Verizon telefonlarına özgü gibi görünen bir şey buldum.
eidylon

1
@BryanDenny: Ayrıca açmak için aç / kapat
Chahk

4

İletişim Sahibi benim için çalıştı.

Android'inize ev arama şansı verin!

Cihaz kilitliyken iletişim bilgilerinizi görüntüleyin, böylece bulucunun sizinle iletişim kurmasına izin verin. Kişi listenizden kendinizi (veya bir arkadaşınızı) seçin, ardından gösterilmesini istediğiniz bilgileri seçin.


1

Chahk'ın cevabını genişletmek için: Ayarlar uygulamasına gidin ve Kişisel bölümünden Güvenlik'i seçin (bir Samsung telefonda bunun yerine Kilit ekranı'nı seçin ). Ardından Sahip bilgileri'ne dokunun ve adınızı, oda numaranızı, telefon numaranızı (aynı telefondan olmasa da) veya her neyse girin.

Bunu, özellikle büyük bir ofiste çalışmak için biraz sınırlayıcı buldum, bu yüzden profil fotoğrafınızı (hızlı erişim menüsünde adınızla birlikte görünen) görüntülemek için bir kilit ekranı widget'ı yazdım. Bu, birileri hala yakınınızdayken (örneğin bir toplantıdan sonra veya bir partide) telefonunuzu alırsa, sabit hattınıza telefon etmek veya daha sonra size e-posta göndermek yerine doğrudan size verebileceği anlamına gelir.

Reklamsız olarak indirmeyi ücretsiz yaptım, çünkü gerçekten basit bir uygulama: Burada tanıtmak için hiçbir mali ilgim yok. Kilit ekranı widget'larını destekleyen ilk sürüm olduğu için veya daha ihtiyaç duyar .

Google Play'den Sahip Fotoğraf Widget'ı İndirin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.