Android uygulamaları için kara bir liste var mı?


23

Android uygulamaları için henüz bir kara liste var mı? Slashdot'ta böyle şeyler okuduktan sonra , bu tür bir şeyin son derece yardımcı olacağını düşünüyorum. Android'i sevdiğim kadarıyla, ne kurabileceğime ve kuramayacağım konusunda sansürlü olmadığım için, kendimi sansürlememe yardımcı olan kaynakları istiyorum. Google'ı denedim ama bariz bir şey görmedim.


1
Çok ihtiyaç var, IMHO.
Joe Casadonte

Şansınız varsa, belki bu kara liste görevi görür: android.stackexchange.com/questions/1808/…
Jay Cummins

Yanıtlar:


7

Böyle bir şeyle ilgili sorun, yetişmek gerçekten zor. Bazı şeyler kolayca kötü olarak görülür, ama diğerleri, yargılaması daha zordur. Konumunuza erişimi olan bir Twitter istemcisini kara listeye alır mısınız? Bu, insanların konumlarını tweet'lerine ekleyebildikleri için bir özellik. Kullandığım biri değil, ama bazılarının yaptığı. Konum ve kamera erişimi olan bir not alma uygulaması ne olacak? Konumunuza veya kameranıza ihtiyaç duyan bir şey için herhangi bir kullanım durumu var mı? Neyin kabul edilemeyeceği ve neyin kabul edilmeyeceği konusunda bir standart oluşturmanız gerekir.

Üzücü sonuç şu ki, uygulamaları yükleyen kişiler uygulamalarının istediği izinlere gerçekten dikkat ediyorlar mı?


Froyo'nun izinlerdeki değişiklikler için manuel güncellemeleri zorlama olan 'Tümünü Güncelle' özelliğine kadar gerçekten dikkat etmediğimi biliyorum. Ön froyo, ilk birkaç yorumu okurdum, ama değişikliklerden söz etmeseydim ... devam edip kurdum.
Jay Cummins

7

Google, güvenlikle ilgili nedenlerden ötürü geçmişte Market’teki uygulamaları kaldırmıştır ancak bu, normalde onları önceden yüklendiklerinde aygıtlardan kaldırmaz ve birkaç ay önce Google’ın çıkardığı yanıltıcı yazılımların olduğu bir durum da vardı. Market'ten ve ayrıca insanların telefonlarından zorla çıkarıldı. *

Ancak bunların tümü, yalnızca standart Android Market'ten uygulamanızı alırsanız sizi korur. Alternatif bir pazar kullanıyorsanız veya uygulamayı yandan yüklüyorsanız, kendi başınıza kalıyorsanız, kötü amaçlı yazılımları engellemek için bir işletim sistemi kara listesinde bulunduğuna inanmıyorum, bunların tümü Market düzeyinde ele alınmaktadır.

* AndroidGuys.com: Android Takımı Uzaktan Uygulamanın Kaldırılmasını Kullanıyor

Android Geliştiricileri Blogu: Uzaktan Uygulama Kaldırma Özelliğimizi Geliştirmek


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.