Bir programın güncellenecek program olarak sunulması nasıl engellenir?


10

Google haritaları yüklü olan bir Archos 101 tabletim var.

Google haritalarını kaldıramıyorum ancak tabletimde buna ihtiyacım olmadığından güncellemiyorum.

Ancak, uygulamalar listesinde sürekli yeni güncelleme ile sunuluyor.

Bir şekilde bu uygulamayı hariç tutabilir miyim?

Cihazımı rootlamadım ve Android 2.2 çalıştırıyorum


1
İlgili soru, köklü çözüm: android.stackexchange.com/questions/14421/…
onik

@onik: Cihazımı köklendirmek istemiyorum çünkü bilgim yanlış bir şey yapmadığımdan emin olmak için yeterince büyük değil.
Edelcom

@Edelcom Merak etme: Haritalar'ın neden güncellenmesini istemiyorsunuz?
akış

@Flow: Sadece evde kullandığım SIM arabasız bir tablet. Tabletimdeki adresleri veya beğenileri aramam gerekmiyor (bunu yapmak için telefonumu veya PC'yi kullanıyorum). Oldukça büyük bir programdır (U maalesef kaldırılamaz). Kullanmadığım güncellemelerle daha da büyütmek istemiyorum. Archos'umdaki bellek onu boşa harcayacak kadar büyük değil.
Edelcom

Yanıtlar:


1

Bunu görmenin tek yolu Google Haritalar'ı kaldırmaktır ve yerleşik uygulamaları kaldırmanın tek yolu köklendirilmeli ve 3. bölüm bir uygulama kullanmalı veya ADB'yi kullanmalı ve uygulamayı kendiniz kaldırmalısınız. Bir uygulamayı basitçe kaldırmazsanız, bir uygulamayı güncellemelerden "hariç tutmanın" bir yolu yoktur.


1
Bazı şeyleri berbat etmediğimden emin olmak için sistemi yeterince öğrenene kadar cihazları köklendirmek istemiyorum.
Edelcom

0

Bu arada cihazınızı köklendirme ile ilgili fikrinizi değiştirdiyseniz (bir şeyleri mahvetmediğinizden emin olmak için sistemi yeterince tanımak için tam bir yıl geçirdiniz .;), Kurulumun yanında biraz daha var Titanium Backup kullanılarak kullanılabilen seçenekler :

  • Haritaları dondur (yani devre dışı bırak). Bu şekilde cihazda "kullanılamaz" hale gelir (ve cihazda Google Playstore'un yeni bir sürümüne sahipseniz artık güncellenmez ) - ancak istediğiniz zaman "donmamış / yeniden etkinleştirilebilir".
  • "piyasadan" ayırın (evet, eski dönem). Bu, Google Play'in yüklü olmadığını söylerken uygulamayı kullanılabilir ve kullanılabilir durumda bırakacaktır. Yüklü değil → güncelleme yok.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.