Ön ödemeli telefonların Android Market'te belirli Uygulamaları indirmeyle ilgili sorunları var mı?


10

Şirketim, Android Market'te bazı Android Uygulamaları yazdı ve yayınladı. Birkaç kez şimdi Uygulamayı indirip yükleyemeyen müşterilerden şikayet aldık - Android Market web sitesinin telefonlarına indirmelerine izin vermediğine inanıyorum.

Hala müşterilerden daha fazla ayrıntı almaya çalışıyoruz, ancak ortak olarak fark ettiğim bir şey, bu müşterilerin ön ödemeli sağlayıcılarda (özellikle Boost Mobile ve Cricket) olmasıdır.

Uygulamamızın mağazadaki gereksinimlerinden biri "tam İnternet erişimi" dir ( android.permission.INTERNETamaç bunu yapıyor olmalıdır). Bu ön ödemeli sağlayıcıların veri kullanımını nasıl idare ettikleri hakkında hiçbir fikrim yok. Sınırsız veriye sahip olduklarını hayal edemiyorum ama bir şeyleri olmalı , değil mi?

Herkes ön ödemeli bir Android telefon kullanma ve Android Market'ten Uygulama indirmeye çalışırken bir sorunla karşılaştı mı?


1
Bir Virgin Mobile android telefon var, ama onlar da ön ödeme ile sınırsız veri vermek (kısma ekleyerek Mart geliyor), bu yüzden zor sınırlar kırmak söyleyemem. Ancak, en azından tüm ön ödemeli telefonlar olmayacaktır.
fire.eagle

Market, uygulamaları taşıyıcıya göre kısıtlama yeteneğine sahip gibi görünüyor. Bunun nasıl çalıştığını veya sizin durumunuzda bir faktör olup olmadığını gerçekten bilmiyorum.
Ocak'ta eldarera

2
Google, operatör tarafından istenirse uygulamaları anladığımdan engelleyecek, ancak görünmez olmalı ve yalnızca indirilememelidir. Gördükleri hata / davranış tam olarak nedir? Sadece genel bir başarısızlık varsa, muhtemelen Google desteğini almalısınız - buradaki şeylerin yalnızca son kullanıcı tarafına yardımcı olabiliriz.
Matthew

4
@Schnapple Boost üzerinde Gingerbread çalıştıran bir test telefonum var. Eğer uygulamalara bir bağlantı sağlarsanız onları indirmek ve gördüğüm hataların ekran görüntüsünü almak için mutlu olurum
amy

1
20 MB'tan büyük uygulamaların, uygulamanın yalnızca Kablosuz üzerinden indirilebileceğini belirten bir "Kablosuz" rozeti ile işaretlendiğini fark ettim. Belki de taşıyıcı bu limiti kontrol eder?
Roy Goode

Yanıtlar:


2

Bunun 'ön ödemeli' olmakla ilgili olup olmadığından şüpheliyim.

Büyük olasılıkla, bunun birkaç nedeni olabilir. Operatörlerin indirme dosyasının boyutunu sınırlayabileceği İnternet bağlantısı gibi.

Şahsen biliyorum ki 'devam' veya bir tür kimlik doğrulama özelliği olmadıkça taşıyıcı ağ üzerindeki DL'ing daha büyük dosyalar başarısız olur.


0

İnternet izni, uygulamanızın nasıl çalıştığını (veya piyasada görünürse) etkilemelidir, ancak yüklemeyi etkilemesini beklemem. İstediğiniz ek izinleriniz var mı? Uygulamanız yalnızca Kablosuz ile indirilecek şekilde mi ayarlanmış?

Manifest'te istemediğiniz bir özelliğe bazen erişmeniz mümkün mü? Örneğin, bir 3G şebekesine erişiminiz yoksa, farklı bir bağlantı almak için ConnectivityManager'ı sorguluyor musunuz? Uygulamanız yalnızca belirli bir ağ yapılandırmasıyla karşılaştığında belirli davranışlar gösterebilir. Yalnızca uygulamanız istemediği bir izni kullanmaya çalıştığında sorun yaşarsınız.

Uygulamanız ücretli ise, müşterinin ödeme yöntemiyle ilgili bir sorun olabilir (operatör faturalandırması, ön ödemeli bir sorun olabilir). Bazen hepsi reddedilen bir uygulamayı satın almaya çalışıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.