Bir cihazı kökten kaldırmak mümkün mü?


10

Bir cihaz köklendikten sonra, kökten kurtulmak mümkün müdür?

Verilerimi de saklamak istiyorum, silmeden / yeniden görüntülemeden kökten çıkabilir miyim? Eğer öyleyse, bu ne kadar zor?

Yanıtlar:


9

Bu gerçekten bağlıdır. Hangi telefonu kullanıyorsun ve nasıl rootladın?

Örneğin: bazı telefonlar, telefonunuzu rootlamak için kolay bir "tek tık" kök yöntemine sahiptir. Genellikle ters kolay bir "tek tıklamayla" kökten sökme yöntemi vardır. Bunun bir örneği Droid için EasyRoot .

Fabrika ayarlarına sıfırlama yoluyla yapmak için, bu yeterli değildir. Fabrika sıfırlamaları genellikle (her zaman?) Yalnızca /datasistem bölümüne dokunmadan, sudiğer köklenme kanıtlarının olduğu gibi kalan kullanıcı bölümlerini siler . Yine de, ROM'un yeniden yanıp sönmesi yeterli olmalıdır, ancak bazı cihazlarda, garanti amaçlı olarak telefonunuzu gönderirseniz de kontrol edilebilen flaş sayaçları vardır.


Ben şahsen kullanıyorum ve EVO ve köklenme düşünüyorum, ama sormak niyetim genel anlayış geliştirmekti. Teşekkürler!
BrianCooksey

5
Genellikle telefonunuzu rootlar ve anında bir nandroid yedekleme yaparsınız. Bu şekilde, telefonunuzun ne zaman "yeni rootlandığına" dönebilirsiniz. Ardından, (genellikle) kökünü kaldırabilir ve telefonunuzu garanti nedenleriyle veya kökten çıkarmak için herhangi bir nedenle iade edebilirsiniz.
Bryan Denny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.