Bir uygulama için otomatik güncellemeye izin vermemek için herhangi bir neden var mı?


11

Android 2.2'den (Froyo) beri, uygulamalar için "Otomatik güncellemeye izin ver" i seçebilirsiniz. Nedense henüz kullanmaya başlamamıştım. Fayda zamandan tasarruf olacağını, ancak herhangi bir iyi nedenler vardır değil bu özelliği kullanmak için?

alternatif metin


6
Bu gerçekten bir cevap değil, ancak bir uygulamanın izinleri değişirse otomatik olarak güncellenmeyeceğini bilmenize yardımcı olabilir - manuel olarak güncellemeniz gerekir. Yani bir uygulamanın bir güç kapmak falan yapmamasını fark etmeyin.
Eric Mill

@Klondike: Aynı noktayı vurgulamak üzereydim.
ale

Yanıtlar:


17

Bekleyen güncellemelerin listesini inceleyip nelerin değiştiğini görebilmem için bırakıyorum. Tabii ki, bu sadece pazar açıklamasındaki değişiklikleri listeleyen uygulamalar için yardımcı olur.

Arada bir, geliştiriciler hatalar ya da özellikleri kaybeden büyük yeniden tasarımlar nedeniyle geri adım olan güncellemeleri yayınlarlar (Astrid, sana bakıyorum). Güncellemeden önce yeterince beklerseniz, bu durum hakkında yorumlarla uyarı alabilirsiniz.


1
Aynen burada. Neyin değiştiğini bilmek hoşuma gidiyor.
ale

11

Bu özelliği kullanmayacağımın ana nedeni trafik. Almanya'da çoğunlukla trafik kısıtlı düzlükler var. 250 veya 300 MB'lık trafikten veya bunun gibi bir şeyden sonra, ayın geri kalanında yalnızca 2G bağlantılarını kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu sınırlamalar nedeniyle, uygulamalarımı yalnızca çevremde bir yerde wifi erişimim olduğunda güncelliyorum.


İlginçtir, trafikle sınırlı durumlar düşünmedim. Ağın, diğer verilerden uygulama güncellemelerini fark edebileceğini ve belki de toplam kullanıma dahil edemeyeceğini düşünüyorsunuz.
Gary

En son GMail güncellemesinde fark ettim, indirmeyi durdurmak veya askıya almak için belirgin bir kullanıcı arayüzü yok. Bu, açıklanan senaryolar için sorunludur.
benc

3
Pazarın yalnızca WiFi üzerinden otomatik güncelleme seçeneği de yok mu?
Şans

1
Evet, ancak yalnızca son sürümlerle. Artık otomatik güncellemeyi Play Store uygulamasında yalnızca WiFi üzerinden etkinleştirebilirsiniz.
Akış

6

Bazen bir geliştirici tartışmalı bir güncelleme yayınlayabilir: arayüz değişti, reklamlar eklendi veya çok fazla hata tanıtıldı ve bu nedenle yükseltmeden önce uzak durmak isteyebilirsiniz (veya en azından kendinize apk yedekleme şansı verebilirsiniz). Bunun son zamanlarda iyi bir örneği psx4droid idi .


Apk yedekleme iyi bir çağrı ... cevap için teşekkürler.
Gary

5

Ayrıca, eski / ucuz bir cihazınız varsa uygulamaları otomatik olarak güncellememek de isteyebilirsiniz. HTC Hero cihazımda, uygulamalar yüklemek çok fazla kaynak gerektiriyor ve cihazın rastgele yavaşlamasını istemiyorum.


5

Herkes otomatik güncellememek için birçok iyi neden sunuyor, bu yüzden bir çözüm sunacağım - Titanyum Yedekleme gibi iyi bir yedekleme uygulaması kullanın ve bir uygulama sizin açınızdan değişirse otomatik güncellemeleri açık bırakıp manuel olarak eski bir sürüme geri dönebilirsiniz memnun değil.


İyi tavsiye. Shmuelp'in ilk cevabı ile gittim ama çok iyi bir noktaya değindin.
Gary

Titanyum yedekleme kök gerektirmez mi?
ale

Evet öyle. Başkalarının farklı olduğunu biliyorum, ancak Android'in güçlü kullanıcıları için kökün oldukça standart olması gerektiğini düşünüyorum.
Saiboogu

3

Bir çok şey:

  • Trafik: veri planınız bayt başına ödeme ise (veya veri sınırı / sınırı varsa)
  • Pil ömrü: Uygulamaları güncellemek işlemciyi kullanır (pil tüketir).
  • Programın yeni sürümünde sorunlar, hatalar vb. Olabilir.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.