Kayıp Telefon - Güvenli Silme özelliğini etkinleştir


11

Bugün cihazımı kaybettim ve bu bir Samsung Galaxy Prime'dı. Google'ın "Cihazımı bul" seçeneğine gittim ve yalnızca 2 seçenek vardı: "Çalmaya başla" ve "Güvenli Silme'yi etkinleştir".

Güvenli Sil düğmesine bastım, sonra bunun ne anlama geldiğini çevrimiçi olarak aradım. Görünüşe göre tüm verilerimi silecek. Bu seçeneği geri almak istedim ama anlaşamıyorum.

Tüm verilerim silinecek ve tüm verilerimi geri alabilecek miyim?


Telefonunuzu bulabildiyseniz lütfen bizi güncelleyin!
Kullanıcı olmayan kullanıcı

Yanıtlar:


8

"Güvenli silmeyi etkinleştir" düğmesi cihazınızı gerçekten silmez. Bunun yerine, cihazımı bul uygulaması için cihaza ulaşmak ve Cihaz Yöneticisi iznini açmaktır. Dolayısıyla, yaptığınız tek şey buysa, verileriniz hala iyidir ve ayarlara gidip Cihaz Yöneticisi iznini kaldırarak verileri geri alabilirsiniz. Buna rağmen, yedeklenmemiş verilerim olsaydı hala acejavelin paranoyak yaklaşımıyla devam ederdim.

"Güvenli silmeyi etkinleştir" düğmesine bastıktan sonra Google, özelliği etkinleştirmek (cihazınızı silmemek) için cihazınızla bağlantı kurar ve Google bir yanıt alırsa, iki yeni düğme görmeniz gerekir - "cihazı kilitle" ve "cihazı sil". Daha sonra "cihazı sil" düğmesine basarsanız, cihazınız silinir. Ve muhtemelen çevrimiçi olduğundan (aksi halde iki düğme görünmezdi), çok geç oldu - cihaz zaten silinmiş.

Google, bu düğmenin ne yaptığını açıkça ortaya koyuyor:

Kalın gösterilen tüm cihazı sil düğmesi tüm içerik uyarısını sil

Bu düğmeye basmadıkça, iyi olmalısınız - ama yine de, acejavelin paranoyak prosedürünü izlemenin bir zararı yoktur, bu yüzden paranoyak olmayı tavsiye ederim!


1
Komutanın verildiğini varsaymalıydım ... Üzgünümden daha güvenli. :)
acejavelin

1
@acejavelin Anlaşılabilir ve umarım OP'nin tam davanız rehberini izlemesini tavsiye ettiğimden eminim.
derobert

6

Silme işlemini zaten başlattığınızdan, tek çözüm cihazın Google ile iletişim kurmasını engellemektir, böylece Cihazımı Bul (telefonunuzdaki Google Cihaz Yöneticisi hizmeti) için silme komutu alınmaz veya yürütülmez. Silme işlemi web sitesinden başlatıldığında komut çıkacaktır, bazen hafifletilebilmesine rağmen komutun gerçekleşmesi durdurulamaz.

Cihazı bulduğunuzu ve kapalı olduğunu veya pilin bittiğini varsayarsak, cihazı açmaya ÇALIŞMAYIN . SIM kartı çıkarın ve kablosuz yönlendiricinizi ve otomatik olarak bağlanabileceği herhangi bir ağı kapatmak gibi menzil cihazında olabilecek herhangi bir WiFi'yi devre dışı bırakın, İnternet'e ve Google'a bağlanırsa, tüm verileri derhal siler.

SIM'i çıkardıktan ve WiFi'yi devre dışı bıraktıktan sonra, cihazı açın. Bunu yapabildiğiniz anda Uçak Modunu açın. Ardından Cihazımı Bul'un yönetim yeteneklerine gidin Settings - Security - Device Administratorsve devre dışı bırakın . Buradaki önemli şeyler genellikle DCIM klasöründeki fotoğraf ve videolardır.

Şimdi herhangi bir veriyi USB üzerinden PC'ye, SD karta veya OTG flash sürücüye yedekleyin. Hiçbir bulut hizmetine yedeklemeye, uygulama yüklemeye veya ağ erişimi gerektiren başka bir şeye çalışmayın.

Öğesine giderek Cihazımı Bul'un cihaz yöneticisi olarak izinleri OLMADIĞINI tekrar doğrulayın Settings - Security - Device Administrators.

Şimdi ağ erişimini etkinleştirin (WiFi veya SIM'i yeniden yükleyin) ve İnternet'e ve Gmail gibi Google hesabınıza erişebildiğinizi doğrulayın ve cihazı birkaç dakika kullanmaya devam edin. SMS Yedekleme ve Geri Yükleme uygulaması yoluyla kısa mesajlar gibi daha önce yedekleyemeyeceğiniz bir uygulamaya veya buluta ihtiyacınız olan her şeyi yedeklemenizi öneririm .

Şimdi yeniden başlatın ve her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olun. 5-10 dakika sonra, Cihazımı Bul bölümüne geri dönüp tekrar Settings - Security - Device Administratorsyetkilendirin .

Birçok durumda silme olayı "geçti" ve cihaz sıfırlanmaz, ancak bazı durumlarda yine de gerçekleşir. Her iki durumda da, bunun hala gerçekleşebileceğini fark edin, ancak 24 saat geçerse silme olayının büyük olasılıkla gerçekleşmeyeceğini unutmayın.

Ayrıca, silinirse, daha önce Fabrikada Sıfırlanmış Koruma (FRP) modunda olacağı için aynı Google hesabını ve cihazda bulunan kimlik bilgilerini kullanarak tekrar oturum açmanız gerektiğini unutmayın.

İnternette bu konuda çoğunlukla tarihli birkaç makale var, çoğu kabartmak çok dikkatli olun ... Bu cevap büyük ölçüde daha önce kullandığım birinden açıklanmaktadır .

BTW, bir dahaki sefere böyle bir şey olduğunda ... Önce internette araştırma yapın, daha sonra ne yapacağını öğrendikten sonra Doom ve Gloom düğmesine basın. :)


1
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ !!!! Geçtiğimiz birkaç saat boyunca çok endişeleniyorum ve telefonum kaybolurken çalışmalarıma konsantre olamadım. Bu süper yararlı ve umarım telefonumu bulursam bu adımları dikkatlice takip edeceğim. Cevabınız için sonsuza dek minnettarım! :)
Stephanie c
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.